piątek, 19 kwietnia 2019 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Aktualności

50 lat w małżeństwie (zdjęcia)

W nowej lokalizacji odbyła się piątkowa uroczystość nadania medali za długoletnie pożycie małżeńskie. W Muzeum Kultury Kurpiowskiej życzenia parom, które w związku małżeńskim przeżyły wspólnie 50 lat, składali samorządowcy z prezydentem Łukaszem Kulikiem.


Ceramik

Pierwsze wybory do rad osiedli za nami (zdjęcia)

Osiedle Dzieci Polskich ma nową radę. W piątkowy wieczór w klubie Lokator odbyły się wybory, w których uczestniczyło kilkadziesiąt osób. W nowej radzie osiedla zasiadają dobrze znany osoby doskonale znane z działalności na rzecz lokalnych społeczności.Jakub Sajkowski gościem Karola Samsela (zdjęcia)

Jakub Sajkowski był gościem Karola Samsela. Do spotkania poetów doszło w piątkowy wieczór w klubie "Przy Studziennej". Gość ostrołęczanina zaprezentował swoją najnowszą książkę zatytułowaną "Zestaw do kaligrafii". W spotkaniu wzięło udział kilkanaście osób.


NOVDOM

Potrącenie rowerzysty i trzy pożary

Cztery interwencje odnotowali w ciągu ostatniej doby strażacy z Ostrołęki i powiatu. W regionie doszło do jednego wypadku z udziałem rowerzysty oraz trzech pożarów. Dwukrotnie płonęły trawy i nieużytki. Jeden z pożarów dotyczył sadzy w przewodzie kominowym.

Przed uczniami egzamin gimnazjalny (terminarz)

Przed uczniami egzaminy kończące etap nauki w gimnazjum. Są to ostatnie roczniki, które zmierzą się z testami. Przystępujący do egzaminu rozwiążą zadania z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego nowożytnego.KRUS: dziecięce turnusy rehabilitacyjne

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po raz kolejny organizuje w czasie wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS. Wczasy adresowane są do uczniów urodzonych pomiędzy 2004 a 2012 rokiem (7-15 lat).Wernisaż wystawy Ilony Sapki

Galeria Ostrołęka zaprasza na wernisaż malarski autorstwa Ilony Sapki. Na wystawie znajdziemy wiele prac artystki, która na co dzień mieszka i pracuje w Wałbrzychu. Autorka studiowała w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej "Schola Posnaniensis" w Poznaniu.


Świat Okien

Wieczór poetycki Wiktora Gomulickiego

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza na czytanie poezji Wiktora Gomulickiego. Komentarz filologiczny przeprowadzi dr Karol Samsel. Spotkanie będzie realizowane w ramach projektu "Z Ostrołęki wyszedł w świat. W stulecie śmierci Wiktora Gomulickiego".Białorusini drugą najliczniejszą grupą cudzoziemców w Polsce

Liczba obywateli Białorusi posiadających ważne zezwolenia na pobyt w Polsce wzrosła do ponad 21 tys. osób. Białorusini stali się tym samym drugą, tuż za Ukraińcami, najliczniejszą grupą cudzoziemców z dokumentami uprawniającymi do długoterminowego pobytu w kraju.Problemy z dzieckiem - wizyta u psychologa dziecięcego

Stres, napięcie i przeciążenie obowiązkami mają ogromny wpływ na psychikę dorosłego, stabilnego emocjonalnie człowieka. Takie realia mogą być więc szczególnie trudne dla kruchej psychiki kilkulatka. Jakie sygnały powinny wzbudzić naszą czujność?


Kwiatowe ÂŁÂąki

Jak wybrać najlepsze wczasy?

Część osób wybiera dla siebie wczasy dopiero na ostatnią chwilę, jednak przez takie podejście łatwo przegapić wiele ciekawych ofert. Jeżeli więc zależy ci na atrakcyjnej cenie, a przy okazji chciałbyś móc wybrać coś wyjątkowego, powinieneś już teraz zacząć przeglądać oferty biur podróży.Nowoczesne okna tarasowe

Trudno znaleźć obecnie projekt domu, który zupełnie pomijałby okna tarasowe. Dzieje się wręcz odwrotnie, niektórzy inwestorzy decydują się nawet na duże przeszklenia w kilku częściach obiektu. Tak duże zainteresowanie wynika z licznych zalet, dawanych przez okna tarasowe.
JBB

Fonoholizm w szkole - jak mu przeciwdziałać?

Szkoły próbują na różne sposoby radzić sobie z problemem nadużywania środków elektronicznych przez uczniów na terenie placówki. Najczęstszym rozwiązaniem jest m.in. sformułowanie odpowiednich zapisów w statutach szkolnych i informowanie rodziców.


JBB

Rogowski: Z Narwią zagramy o pełną pulę

Spotkanie Bartnik Myszyniec - Narew Ostrołęka to będzie ważny sprawdzian dla zespołów, które postawiły sobie za cel awans do ligi okręgowej. Przed meczem rozmawialiśmy z nowym trenerem Bartnika, Radosławem Rogowskim. Mecz w niedzielę o godz. 15:00 w Myszyńcu.

  •  
  • 08:31, 06.04.2019 r.


Cross szalonego Kurpsia w niedzielę (video)

Już po raz piąty stowarzyszenie Arkadia zaprasza na bieg przełajowy "Cross szalonego Kurpsia". Na liście startowej jest ponad 300 biegaczy, którzy do rywalizacji przystąpią w niedzielę. Start biegu przy pętli MZK przy ul. Chemicznej obok "starego szpitala".

  •  
  • 08:30, 06.04.2019 r.

MEBPOL

Granity Kowalczyk

Samorząd Mazowsza rusza z programami wsparcia (zdjęcia, wideo)

Samorząd województwa mazowieckiego zaprosił na briefing prasowy w ostrołęckim szpitalu. Podczas spotkania mówiono o programach wsparcia, które władze Mazowsza planują uruchomić jeszcze w tym roku. Właśnie ruszył pierwszy z projektów - Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw.Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Zdzisław Rosiak, lat 56, nabożeństwo żałobne odprawione zostało w środę 3 kwietnia w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce.Aktualne ceny paliw

Nie przepłacaj za paliwo. Tankując do pełna, dzięki naszemu zestawieniu, możesz zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych. Sprawdź aktualne ceny paliw w Ostrołęce. Nasz algorytm został poprawiony, aby zapobiegać promowaniu stacji stosujących ceny dumpingowe.


Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

bezchmurnie

20°C, 1032 hPa

bezchmurnie

Kamery online

Oglądaj na żywo

Smog

27
Jakość powietrza:
Dobra

Pył PM2.5: 16 µg/m³

Pył PM10: 25 µg/m³

Szczegóły »

Społeczność

Usługi

Komunikacja

Medycyna

Handel

Edukacja

Finanse

Pozostałe

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.94 zł

5.32 zł

4.94 zł

2.18 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8