piątek, 19 kwietnia 2019 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Aktualności


Agrometal

Karol B. odpowie za kradzież autobusu

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi postępowanie przeciwko Karolowi B., który z zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji ukradł autobus i wybrał się w podróż. Po drodze spowodował stłuczkę. Był pijany i bez uprawnień. Ostrołęczaninowi przedstawiono zarzut kradzieży pojazdu.


JBB

Dwa pożary

Podczas minionej doby strażaków z naszego terenu wzywano do dwóch pożarów.
1. W miejscowości Ostrołęka o godz. 15.07 zgłoszono pożar spycharki na terenie zakładu przy alei Wojska Polskiego. Do działań zadysponowano dwa zastępy JRG PSP Ostrołęka.Weekendowe mecze w Ostrołęce

Pięć spotkań zaplanowano na najbliższy weekend na obiektach przy ul. Witosa. W sobotę o godz. 14:00, na płycie głównej stadionu, pierwszy zespół Korony Ostrołęka będzie podejmował rezerwy Wisły Płock. Ważny mecz przed zespołem APN Ostrołęka z rocznika 2003.

 •  
 • 11:42, 05.04.2019 r.

MEBPOL

III liga: Zamiast turnieju, będzie jeden mecz

Jeszcze w czwartek o godz. 14:00 zespół OTPS Nike Ostrołęka miał wziąć udział w turnieju ćwierćfinałowym o awans do II ligi siatkówki kobiet w Ostródzie. Jak się później okazało, drużyna Tomasza Pakieły do Ostródy pojedzie, ale tylko na jedno spotkanie.

 •  
 • 11:41, 05.04.2019 r.


Karate: Trzy nowe czarne pasy w OKKK (zdjęcia)

W czwartek w Ostrołęckim Klubie Karate Kyokushin odbyła się uroczystość nadania czarnych pasów. Odebrali je Piotr Grabowski, Sebastian Słomka i były wiceprezydent Ostrołęki Paweł Stańczyk. W OKKK jest już dwunastu zawodników posiadających stopnie mistrzowskie.

 •  
 • 11:40, 05.04.2019 r.


I Krajowy Turniej Gimnastyki już w sobotę (program)

W sobotę o godz. 11.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia rozpocznie się I Krajowy Turniej Gimnastyki zorganizowany przez UKS Bee Hero Ostrołęka. Będzie to pierwsza tego typu impreza sportowa w naszym mieście z udziałem ponad 200 zawodników z całego kraju.

 •  
 • 11:40, 05.04.2019 r.

CKZiU

Konkurs "Czy znasz swój region?" (zdjęcia)

Międzyszkolny Konkurs Regionalny "Czy znasz swój region?" został przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 3 już po raz dziewiętnasty. Do rywalizacji przystąpiło czternastu uczniów ostrołęckich szkół podstawowych. Zwycięzcy otrzymali nagrody.


Świat Okien

Wielkanocne warsztaty "Niedziela z rodziną" w Lokatorze

Jak co roku w klubie Lokator Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej organizowane są wielkanocne warsztaty twórczości pod hasłem "Niedziela z rodziną". To dobra okazja, aby integrować lokalną społeczność, ale też sposobność do wykonania oryginalnych ozdób świątecznych.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Nowe oznakowania kadzidlańskich ulic (zdjęcia)

Łatwiej będzie się poruszać gościom i mieszkańcom Kadzidła po całej miejscowości. Coraz więcej kadzidlańskich ulic zyskuje bowiem gustowne oznakowanie. Wszystkie słupki i tabliczki z nazwami ulic wykonane są w jednolitej, żółto-zielonej, szacie graficznej.


Granity Kowalczyk


O wiośnie na lekcji bibliotecznej w Troszynie (zdjęcia)

Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Troszynie przyszły do biblioteki na interesującą lekcję, której tematem była wiosna. Maluchy wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. "Przyjście wiosny", po czym podzieliły się własnymi uwagami na temat zmian zachodzących w wiosennym krajobrazie.


Essentia

Rodzinna impreza "Ido Śwenta Źelgejnocy"

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na rodzinną imprezę pt. "Ido Śwenta Źelgejnocy". Wydarzenie to doskonała okazja, aby poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne Kurpiowszczyzny. Jak co roku organizatorzy przygotują dla swoich gości szereg atrakcji.


KamilaMeble

JBB


"Przegląd": "Przez 12 lat pierwszy sort zarabiał krocie i miał się dobrze, ale to się skończyło"

Zaczęło się wielkie wietrzenie miasta, a przeciąg powstał taki, że wielu umocowanych w lokalnych układach już wywiało. Minęło 100 dni prezydenta. Ostrołęka obejrzała "Kler", którego nie chciał wpuścić do kina poprzedni prezydent, i bawiła się w sylwestrową noc na stadionie. Ale co poza tym? - pisze w "Przeglądzie" Ewa Smolińska-Borecka.


Kamila

Tenisiści po pierwszej części sezonu. Kto liderem?

Mateusz Matyczak przewodzi w tenisowym rankingu open Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego. W dwóch rozegranych do tej pory turniejach halowych zgromadził na swoim koncie 38 punktów i wyprzedza kolejnych trzech zawodników w zestawieniu.

 •  
 • 19:08, 04.04.2019 r.


Wielkie słowa uznania dla Ewy Bartosik

Ewa Bartosik wciąż zachwyca świetną dyspozycją w imprezach najwyższej rangi. Weteranka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki powróciła z halowych mistrzostw świata przeprowadzonych w Toruniu z dwoma medalami - srebrnym i brązowym.

 •  
 • 18:36, 04.04.2019 r.


Skrzynka pytań: kiedy zostanie wprowadzony e-dziennik?

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Kiedy w Szkole Podstawowej w Ołdakach wreszcie zostanie wprowadzony e-dziennik? Mimo, iż nauczyciele przeszli odpowiednie szkolenia, od września jesteśmy, my rodzice, zwodzeni obietnicami rychłego wprowadzenia e-dziennika.Czytelniczka nadal szuka psa

Czytelniczka Marta prosi o pomoc w odnalezieniu psa o imieniu Cleo, który zaginął podczas jej nieobecności, w czasie, gdy czworonogiem opiekowała się inna osoba. Właścicielka chce odnaleźć swojego pupila i nadal się nim opiekować.


JBB

Dzień włosko-hiszpański w III LO (zdjęcia, wideo)

W III LO w Ostrołęce zorganizowano dzień przybliżający język, kulturę i sztukę Włoch oraz Hiszpanii. Młodzież przygotowała trzy przedstawienia: "Dora poznaje świat", fragment "Boskiej Komedii" Dantego Alighieri i fragment włoskiej powieści "Narzeczeni" Alessandro Manzoniego.


Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

bezchmurnie

20°C, 1032 hPa

bezchmurnie

Kamery online

Oglądaj na żywo

Smog

27
Jakość powietrza:
Dobra

Pył PM2.5: 16 µg/m³

Pył PM10: 25 µg/m³

Szczegóły »

Społeczność

Usługi

Komunikacja

Medycyna

Handel

Edukacja

Finanse

Pozostałe

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.94 zł

5.32 zł

4.94 zł

2.18 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8