niedziela, 21 lipca 2019 r., imieniny Daniela, Dalidy, Benedykta

Aktualności

Bezpieczne wakacje z ostrołęcką policją

Ostrołęccy funkcjonariusze policji edukują dzieci i młodzież jak bezpiecznie spędzić wakacje. Spotkania profilaktyczne odbywają się w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" i dotyczą zagadnień z zakresu właściwego korzystania z kąpielisk oraz przestrzegania zasad ruchu drogowego.Wracają Art Czwartki. Na początek koncert "Czas, czas, goni nas..."

Wakacyjne imprezy plenerowe pod nazwą Art Czwartki stały się już ostrołęcką tradycją i są strawą dla duszy wszystkich miłośników muzyki oraz teatru. Na początek zaplanowano koncert piosenek Adama Wołosza zatytułowany "Czas, czas, goni nas...", który odbędzie się na placu Bema.


MEBPOL


Uczniowie z Kadzidła z wizytą w parku narodowym (zdjęcia)

Uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadzidle wyjechali na niezapomnianą wycieczkę przyrodniczo-krajoznawczą, której punktem docelowym był Park Narodowy Ujścia Warty. Wyjazd stanowił doskonałe uzupełnienie nauki szkolnej oraz pozwolił zobaczyć wiele historycznych miejsc.


NOVDOM

JBB

Środowe poranki z bajką w Łysych

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Łysych zapraszają wszystkie dzieci do udziału w "Środowych porankach z bajką". Maluchy będą miały okazję spędzić wakacyjne poranki słuchając ciekawych bajek. Akcja będzie prowadzona w najbliższych tygodniach.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Z Ostrołęki do Niepokalanowa w intencji trzeźwości narodu

Po raz dwudziesty drugi wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Łomżyńskiej w Intencji Trzeźwości Narodu. Wierni wyruszą na szlak w piątek 5 lipca z Ostrołęki, a wędrówkę zakończą w czwartek, 11 lipca w Niepokalanowie. Mottem przewodnim pielgrzymki będzie hasło: "Młodzi trzeźwi i wolni".Samorządowa Gala Uczniowska za nami. Radny odczuł niedosyt

Radny Mariusz Łuba napisał kolejną interpelację do prezydenta naszego miasta. Tym razem tematem pisma jest XII Samorządowa Gala Uczniowska. Samorządowiec stwierdził, że odczuł pewien niedosyt, ponieważ zabrakło mu części artystycznej, która dopełniłaby całość.
Granity Kowalczyk

Spotkanie Zgromadzenia Związku Gmin "Pisa-Narew"

W Ostrołęce odbyło się Zgromadzenie Związku Gmin "Pisa-Narew". Zarządowi udzielono absolutorium, rozpatrzono także sprawozdanie finansowe. Spotkanie poprowadził prezydent miasta Łukasz Kulik, jako gospodarz zgromadzenia.Adres siedziby Wydziału Komunikacji i Drogownictwa na razie bez zmian

Adres Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Ostrołęce na razie nie ulegnie zmianie. Siedziba wydziału będzie nadal mieściła się przy ulicy Szpitalnej 2 w Ostrołęce. Przeprowadzka do nowej lokalizacji odbędzie się dopiero po zakończeniu prac związanych z systemem teleinformatycznym.


ZSP Troszyn

Wójt Dariusz Łukaszewski z absolutorium (zdjęcia)

Radni gminy Kadzidło jednomyślnie udzielili wójtowi Dariuszowi Łukaszewskiemu wotum zaufania i absolutorium oraz przyjęli sprawozdanie finansowe gminy wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za ubiegły rok. Pożegnano też wieloletnią pracownicę urzędu, Teresę Parzych.Sesja rady seniorów. Znamy składy komisji

Pod koniec czerwca po raz drugi w Urzędzie Miasta Ostrołęki obradowała rada seniorów. Na spotkaniu został przyjęty plan pracy rady na lata 2019-2021. Powołano też komisje i ustalono dyżury, które będą odbywać się od września br. w każdy pierwszy piątek miesiąca w ratuszu.
PWSIP

Nieziemskie środy w Łubudu

Środek tygodnia nie musi być nudny. A już szczególnie w Łubudu. Nadchodzi środa, a Ty szukasz pomysłu na trochę relaksu z przyjaciółmi? Zbierasz ekipę i ruszacie do Łubudu. Nieziemskie środy czekają. Czy godzinę gry w kręgle można otrzymać za darmo? Oczywiście!Paulina Bałdyga zmienia klub. Zagra w Łodzi

Paulina Bałdyga zdecydowała się zmienić klub. 22-letnia rozgrywająca po roku spędzonym w pierwszoligowym klubie z Tarnowa wraca do Ligi Siatkówki Kobiet. Pochodząca z Ostrołęki siatkarka w przyszłym sezonie zagra w Budowlanych Łódź.

  •  
  • 10:51, 02.07.2019 r.


Bartosz Pliszka zwycięzcą Rzeźnika Ultra

Bartosz Pliszka wygrał w miejscowości Cisna piątą edycję biegu Rzeźnika Ultra. Ostrołęczanin na blisko 148-kilometrowej ekstremalnej trasie w Bieszczadach nie miał sobie równych. Pokonanie dystansu zajęło mu 24 godziny 28 minut i 13 sekund.

  •  
  • 10:50, 02.07.2019 r.


Sęk i Opęchowska nagrodzone przez starostę

Reprezentantki Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin otrzymały, podczas ostatniej sesji rady powiatu, nagrody okolicznościowe starosty ostrołęckiego. Włodarz powiatu uhonorował utalentowane zawodniczki - Beatę Opęchowską i Julitę Sęk.

  •  
  • 10:50, 02.07.2019 r.


Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Dennis Subczyński, lat 21, nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w środę 3 lipca w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce o godz. 11.30.


pegas oil

Polanki od JBB Bałdyga na każdy dzień

Klasyczny specjał w najlepszym wydaniu od JBB Bałdyga. Parówki Polanki, zrobione w 100 procentach z polskiego mięsa, zaskoczą Cię delikatnym smakiem i wyrazistym aromatem. Doskonałe na śniadanie, lekką przekąskę lub kolację w gronie najbliższych.


CKZiU

Waldemar Salis nie będzie już dyrektorem ZS nr 5

Waldemar Salis, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Ostrołęce (obecnie znajduje się tam tylko III LO), szefem tej placówki będzie do końca wakacji. Ma to związek z upływem jego pięcioletniej kadencji. Ratusz ogłosił konkurs na to stanowisko, jednak Salis do niego nie przystąpił.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.08 zł

5.41 zł

5.04 zł

1.99 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

ReklamaUrząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8