środa, 8 lipca 2020 r., imieniny Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Reklama   |   Kontakt

AktualnościWciąż ponad 90 osób odbywa kwarantannę. Najnowszy raport sanepidu

Wciąż ponad 90 osób na terenie Ostrołęki i powiatu odbywa dwutygodniową kwarantannę. W ciągu ostatniej doby nie wykryto nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie przybyło także ozdrowieńców. Ostrołęcki sanepid opublikował właśnie najnowszy raport w sprawie pandemii koronawirusa w naszym regionie.Informacja Prezydenta Miasta Ostrołęki

Prezydent Ostrołęki podał do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości gruntowej przy ul. Stacha Konwy w Ostrołęce, stanowiącej własność Miasta Ostrołęki, przeznaczonej do wydzierżawienia w drodze bezprzetargowej.
CKZiU

JBB

Miłośnicy przyrody porządkowali brzegi Narwi. Inicjatorem wielkiego sprzątania była Młodzieżowa Rada Miasta (zdjęcia)

Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki w trosce o lokalne środowisko naturalne zorganizowała akcję sprzątania brzegów Narwi. Do inicjatywy przyłączyło się wielu lokalnych miłośników przyrody. Uczestnicy uzbrojeni w jednorazowe rękawiczki i worki porządkowali nabrzeże rzeki z zalegających śmieci i odpadków.


Fachowiec

Mieszkańcy gminy Olszewo-Borki wciąż walczą o swoje. Tym razem doszło do rozmów z urzędnikami, padły też deklaracje (zdjęcia)

Mieszkańcy Kruków i Zabrodzia w gminie Olszewo-Borki nie ustają w walce o bezpieczeństwo na własnej ulicy i zmiany w projekcie budowy ulicy Sikorskiego, który według nich jest inwestycyjną fuszerką. Przyszli przed urząd gminy. Udało się przeprowadzić rozmowy. Ze strony urzędu padły też deklaracje.
WaldekFatBike
Turnieje tenisowe dla dzieci i młodzieży

Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe już w najbliższy weekend zaprasza do rywalizacji na kortach ziemnych przy ulicy Hallera. Na otwarcie sezonu zagrają nie tylko seniorzy, ale również dzieci i młodzież w trzech kategoriach wiekowych.

  • Wyświetleń: 1627
  • 09:46, 20.06.2020 r.


Kręglarze wciąż śrubują rekordy życiowe

Kamil Sienkiewicz to obecnie rekordzista kręgielni Łubudu i zawodnik legitymujący się najlepszym wynikiem w historii ostrołęckiego bowlingu. Podczas zawodów ustanowił fenomenalny rekord 269 pkt i o pięć oczek wyprzedza kolejnego w zestawieniu zawodnika.

  • Wyświetleń: 1130
  • 09:46, 20.06.2020 r.


Nowy sezon na Mazowszu ruszy już 1 sierpnia

Kibice piłki nożnej w naszym regionie emocjonowali się dodatkowymi spotkaniami w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej i lidze okręgowej. Z pewnością bardzo ciekawie zapowiada się kolejny sezon, który dla piłkarzy stanowić będzie duże wyzwanie. Dlaczego?

  • Wyświetleń: 6168
  • 09:43, 20.06.2020 r.

JBB

Bawic

Uwaga kierowcy! Most w Łysych będzie zamknięty. Zaplanowano objazdy

W piątek 19 czerwca Urząd Gminy w Łysych poinformował, że w związku z rozbiórką mostu i budową przepustu przez kanał Kaczor na drodze wojewódzkiej nr 645 w miejscowości Łyse zmianie uległa organizacja ruchu w kierunku Myszyńca. Na czas prowadzonych robót wyznaczone są objazdy.


Eldor

Przed nami najkrótsza noc w roku. Ktoś idzie na poszukiwania kwiatu paproci?

Noc z soboty na niedzielę będzie najkrótszą w tym roku. Przypada wówczas przesilenie letnie, z którym związane jest słowiańskie święto Nocy Kupały zwane też Sobótką. Niegdyś wierzono, że to symboliczne przejście ma ogromną moc magiczną i uzdrawiającą, dlatego wiązało się z nią wiele obrzędów i tradycji.W tym roku "Radosny Świetlicobus" nie zawita na ostrołęckie osiedla. Plany na wesołą zabawę z objazdową świetlicą pokrzyżował dzieciom koronawirus

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce poinformował, że w tym roku "Radosny Świetlicobus" nie pojawi się na ostrołęckich osiedlach. To przykra informacja dla najmłodszym mieszkańców naszego miasta i ich rodziców, którym objazdowa świetlica kojarzy się przede wszystkim z dobrą zabawą.


KamilaMeble


Muzealny eksponat - konik, który powiózł młodą parę do ślubu

Kolejną, niezwykle ciekawą rzeźbę Henryka Ciszewskiego prezentuje Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Tym razem to konik - piękny, wyczesany, z błyszczącą sierścią, który stoi przywiązany przy płocie. Oczekuje na młodą parę, którą powiezie ślubnym powozem do kościoła, gdzie młodzi złożą sobie małżeńską przysięgę.Reklama

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.10 zł

4.42 zł

4.05 zł

1.89 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Restauracja Olimp Sprawdź pełne menu

Reklama


Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8