środa, 20 marca 2019 r., imieniny Klaudii, Eufemii, Cyriaki

Aktualności

Świeże pieczywo codziennie na stacji paliw BP

Jedyna w Ostrołęce stacja paliw BP zachęca do zakupu świeżego pieczywa. Każdego dnia dla klientów stacji dostępne jest na zamówienie wypiekane na miejscu świeże pieczywo. W ofercie kilka rodzajów chleba i bułek. Produkty dostępne są codziennie, także w niedziele i święta.



Zobacz wnętrze Muzeum Żołnierzy Wyklętych (zdjęcia)

Budowa Muzeum Żołnierzy Wyklętych zakończona. Przedstawiciel wykonawcy przekazał symboliczne klucze do obiektu podczas uroczystości z udziałem władz miasta, przedstawicieli rządu RP i dyrekcji obiektu. Część pomieszczeń udało nam się zwiedzić z aparatem.



Skrzynka skarg: przyjaciel z SOR

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Ostrołęce to zmora wielu pacjentów, ale, jak zauważył jeden z naszych czytelników, to także przestrzeń dyskusji, zwierzeń i obserwacji, w której nawet zawiązują się przyjaźnie. Także widok ludzi z walizkami i kanapkami już tu nikogo nie dziwi.



Skrzynka pytań: jak Ostrołęka dba o bezpańskie koty?

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
W myśl stosownej uchwały miasto dokonuje okresowego wyłapywania bezdomnych psów na terenie Ostrołęki. O psy troszczy się też więcej osób, a co z bezdomnymi kotami? Czy o nie też ktoś dba?


JBB


Charytatywny turniej dla Marcina Tyszki

W sobotę, 9 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Rzekuniu odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej, z którego cały dochód zostanie przekazany na pomoc Marcinowi Tyszce. Trwają zapisy do turnieju, który organizują koledzy Marcina z Rzekunianki.

  •  
  • 04:45, 02.03.2019 r.

JBB

Kolejne transfery do Narwi Ostrołęka

Narew Ostrołęka potwierdza kolejne transfery do klubu przed rundą wiosenną w A-klasie. Do niebiesko-czerwonych dołączą Damian Cendrowski z Łomży oraz Kevin Karwowski, wychowanek APN. Znamy już sześć nowych twarzy w zespole trenera Dariusza Narolewskiego.

  •  
  • 04:44, 02.03.2019 r.


Skrzynka skarg: nawierzchnia ulicy Kasztanowej jak z koszmaru

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Chcę dołączyć swój głos w sprawie stanu ulic w Ostrołęce. Na fotografiach jest ulica Kasztanowa na osiedlu, które powstało w latach 80 i 90 ubiegłego wieku. Niestety, jego stan od lat jest tragiczny.


MEBPOL

Smog w Ostrołęce i powiecie pod stałym nadzorem

Już nie tylko w Ostrołęce monitorowany jest smog. Pierwszą gminą w naszym powiecie, która postanowiła sprawdzać poziom zanieczyszczeń powietrza jest Rzekuń. Obecnie w naszym regionie jest osiem czujników smogu, z których dane prezentujemy na żywo w naszym serwisie.



Psy do adopcji w gminie Kadzidło (zdjęcia)

Samorządy na różne sposoby próbują rozwiązać problem bezdomnych zwierząt na swoim terenie. Uchwały w sprawie odławiania psów nie zawsze przynoszą oczekiwany skutek i nie są najlepszym rozwiązaniem dla czworonogów. Wymarzonym rozwiązaniem byłaby adopcja psiaków.





Marzec w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców miasta wiele interesujących atrakcji w marcu. Organizatorzy zaplanowali m.in. wernisaże wystaw, koncerty czy spektakle teatralne, w tym również dla dzieci. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.



Biblioteka zaprasza w marcu

Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce zapraszają na kolejne wydarzenia kulturalne. Na marzec przygotowano szereg warsztatów, prezentacji, relacje z dalekich podroży oraz spotkań z ciekawymi ludźmi.


Świat Okien

Konkurs gadki kurpiowskiej w Łysych

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych zaprasza do udziału w VIII konkursie gadki kurpiowskiej "Moziem o Kurpsiach po kurpsiosku". Przedstawione prezentacje oceni specjalnie powołana komisja. Dla uczestników przewidziano nagrody i dyplomy.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Zobacz, jak skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej (wideo)

Od 1 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa zmieniająca dotychczasowe zasady działania nieodpłatnej pomocy prawnej. Dzięki nowym przepisom z tego rodzaju świadczenia skorzystać może każdy, kto zadeklaruje, że nie jest w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej.



Wakacyjna praca w Niemczech

Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce informuje o realizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze naborze do pracy wakacyjnej w Niemczech w 2019 roku. O pracę wakacyjną ubiegać się mogą pełnoletni uczniowie, studenci oraz osoby poszukujące pracy.



Co wpływa na ratę kredytu hipotecznego?

Zróżnicowanie rodzajów kredytu jest duże. Przekłada się to bezpośrednio na wysokość rat. To, ile będzie wynosić comiesięczna spłata zobowiązania, zależy od szeregu rozmaitych czynników. Dowiedz się co wpływa na ratę w kredycie hipotecznym.



Drzewka bonsai - poradnik dla osób początkujących

Popularne w domach drzewko bonsai wymaga stałej i regularnej pielęgnacji. Nie należy ono do najprostszych w uprawie. Musimy poświęcić im dużo czasu oraz posiadać odpowiednie umiejętności i być dobrze przygotowanym, aby należycie zadbać o swoją roślinę.


KredytOK

Dom w budowie - ogrzewać czy nie ogrzewać?

Budowa domu to duże przedsięwzięcie, które zazwyczaj trwa dłużej niż jeden sezon. Podczas budowy zawsze zastanie nas zima. Większość prac może być kontynuowana, o ile zabezpieczymy budynek. Co jednak z ogrzewaniem domu w budowie: to konieczność czy zbędny wydatek?


CKZiU

Atrakcje nad morzem

Pomimo niepewnej pogody Polski wybrzeże co roku ściąga coraz większą liczbę turystów. Przyciąga ich rosnąca liczba atrakcji, czyste i piaszczyste plaże, a także coraz lepsza baza turystyczna w postaci miejsc noclegowych z wieloma dostępnymi usługami.


Essentia

Zderzenie osobówek na alei Popiełuszki (zdjęcia)

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na alei ks. Jerzego Popiełuszki w Ostrołęce. Według ustaleń ostrołęckich funkcjonariuszy policji, 71-letni kierowca volkswagena polo wymusił pierwszeństwo przejazdu na volkswagenie golfie, kierowanym przez 20-latka z Ostrołęki.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.85 zł

5.17 zł

5.17 zł

2.22 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8