niedziela, 20 października 2019 r., imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Aktualności

"Mowa ptaków" w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Rejs

Ostrołęckie Centrum Kultury zaprasza na inaugurację Dyskusyjnego Klubu Filmowego Rejs. Na pierwsze spotkanie zaplanowano projekcję filmu pt. "Mowa ptaków" w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Film będzie wyświetlany na dużej sali kina Jantar. Wstęp na seans bezpłatny.Matrioszka! Po prostu dobre jedzenie! Przyprawy jako lekarstwa

W Matrioszce do przygotowania potraw używa się dużo oryginalnych przypraw mających właściwości lecznicze na przykład: do zupy rybnej ucha używany jest kmin rzymski, który jest moczopędny, ma właściwości przeciwskurczowe, działa korzystnie na żołądek, jest niezastąpiony przy niestrawności i biegunce.


Eldor

Kadzidło: boisko przy szkole przechodzi remont

Trwają prace na boisku przy Szkole Podstawowej w Kadzidle. Odnowione zostaną nawierzchnia poliuretanowa oraz podbudowa elastyczna. Pojawią się nowe linie segregacyjne oraz piłkochwyty. Koszt inwestycji to 163 tys. 509 złotych. Prace wykonuje firma Complexe Sporif z Tłuszcza.Pijany w golfie wjechał pod tira

Ponad 2,5 promila alkoholu wydmuchał w policyjny alkomat 27-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który w czwartkowe popołudnie wjechał pod jadącą ciężarówkę z naczepą. Mężczyzna, mimo młodego wieku, miał już problemy z prawem. Sąd zabronił mu całkowicie wsiadać za kierownicę. Nie posłuchał.


TWP


Poszukiwany listem gończym

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce poszukuje listem gończym Andrzeja Apalińskiego. Ostatni adres zamieszkania mężczyzny to Żerań Duży 5 (gmina Olszewo-Borki). Podejrzany jest o czyn z art. 287 § 1 kodeksu karnego.


Pomoc Domowa

Piotr zbiera na wózek. Pomóż!

Piotr od wczesnego dzieciństwa zmaga się ze straszliwa chorobą - rdzeniowym zanikiem mięśni. Gdy był dwulatkiem lekarze postawili smutną diagnozę, która była dla niego wyrokiem. Chłopak nie poddaje się. Aby podnieść jakość życia chce zakupić nowy wózek. Niestety cena przerasta jego możliwości.


WSAP

Radny interpeluje w sprawie przebudowy ulicy Sienkiewicza

Na biurko prezydenta miasta Łukasza Kulika trafiła kolejna interpelacja. Radny Grzegorz Milewski zwraca się do włodarza z prośbą o zabezpieczenie środków w budżecie miasta na 2020 r., które zostaną przeznaczone na przebudowę ulicy Sienkiewicza.

 W muzeum o wojennych działaniach SGO "Narew" (zdjęcia)

Podczas spotkania z cyklu Muzealna środa, mieszkańcy mogli wysłuchać wykładu dotyczącego problemu II wojny światowej oraz działań wojennych w naszym regionie. Prelegentem był Maciej Kordas, który opowiedział o działaniach Samodzielnej Grupy Operacyjnej "Narew" podczas kampanii wrześniowej.

Stacja telewizyjna ujawni nieprawidłowości w zakładzie mleczarskim?

Czy coś złego dzieje się w jednym z zakładów przetwarzających mleko w naszym regionie? Czy dochodzi do łamania praw pracowniczych? Na te pytania być może odpowie obszerny materiał, który powstaje dla jednej ze znanych stacji telewizyjnych. Reportaż ma dotyczyć różnorodnych nieprawidłowości.


MEBPOL

Odpowiednia termoizolacja kluczem do idealnego domu

Czy można mieć dom, który jest chłodny latem i ciepły zimą? Tak pod warunkiem, że jego bryła będzie mieć solidną warstwę termoizolacji. Szacuje się, że blisko 30 procent ciepła przenika przez ściany. Czy więc warto zainwestować w ich ochronę? Oczywiście, że tak!


NeonĂłwka

Kursy i szkolenia, które umożliwią realizowanie pasji i marzeń

Realizowanie zainteresowań sprawia, że życie staje się ciekawsze i bardziej fascynujące. Pasja w życiu pozwala się rozwijać, nabywać nowe umiejętności, a także daje szansę zostać ekspertem w danej dziedzinie. Warto podążać za marzeniami, chociażby po to, aby doświadczyć czegoś nowego.Październik w miejskiej bibliotece publicznej (program)

Październik w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce będzie obfitował w ciekawe wydarzenia kulturalne. W ramach październikowych spotkań odbędą się m.in. "Noc Bibliotek", targi książki regionalnej, klub podróżnika, warsztaty literackie i prelekcje.


WSSE

Akademia MaluchĂłw

Atrakcyjne szkolenia w gminie Czarnia dla osób z mazowieckiego

Gmina Czarnia realizuje projekt w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa dotyczące realizacji projektu grantowego pt. "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego".


BNP


Daniel Zaręba z brązem na mistrzostwach Polski

Reprezentacja polskiej policji rywalizowała w miejscowości Chotowa, w województwie podkarpackim, w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Jednym z reprezentantów funkcjonariuszy był Daniel Zaręba, prywatnie m.in. trener w klubie Victoria.

  • Wyświetleń: 3172
  • 09:17, 03.10.2019 r.

NOVDOM

Młodzi pływacy UKS Piątka z medalami

Z czterema medalami, trzema srebrnymi i jednym brązowym, wrócili z Ciechanowa zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka. Po dwa medale zdobyli Natalia Skórzewska i Maciej Romanowski. Z dobrej strony zaprezentował się również Szymon Pliszka.

  • Wyświetleń: 1428
  • 09:16, 03.10.2019 r.

Kwiatowe ÂŁÂąki

Dwanaście medali MKKK w Warszawie

Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate miał swoich reprezentantów na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. W zawodach wzięło udział 462 zawodników z 19 mazowieckich klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate. MKKK zdobył dwanaście medali.

  • Wyświetleń: 2365
  • 09:16, 03.10.2019 r.

Essentia

UKS Atleta na mistrzostwach w Siedlcach (zdjęcia)

Podopieczni trenera Władysław Niedźwieckiego na siedleckich pomostach rywalizowali w międzywojewódzkim turnieju juniorów młodszych i mistrzostwach województwa mazowieckiego młodzików. W zawodach wzięło udział pięciu ostrołęckich sztangistów.

  • Wyświetleń: 2142
  • 09:16, 03.10.2019 r.

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.89 zł

5.21 zł

4.91 zł

1.90 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

ReklamaWarto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8