poniedziałek, 20 listopada 2017 r., imieniny Anatola, Rafała, Edmunda

Aktualności

Sala widowiskowa w Lelisie odnowiona (zdjęcia)

Główna sala Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie przeszła dużą metamorfozę. Dzięki gruntownemu remontowi, pomieszczenie, w którym odbywa się większość ważnych gminnych imprez, zyskało m.in. nowe oświetlenie, dekoracje i docieplenie.Bezpieczny dzień Wszystkich Świętych

Kilkuset policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce dbało o bezpieczeństwo m.in. na drodze w okresie Wszystkich Świętych. Mundurowi patrolowali główne ciągi komunikacyjne oraz rejony nekropolii. Mundurowi pełnili też służbę na terenach osiedli mieszkaniowych.Literacki listopad w ostrołęckiej bibliotece (terminarz imprez)

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza na szereg imprez literackich zaplanowanych na listopada tego roku. W programie nie zabraknie cyklicznych spotkań Ulicami Wspomnień, Literacki Album Pamięci czy Wieczór w Arce oraz warsztatów czy eliminacji konkursu recytatorskiego.Atrakcyjna oferta kursów i szkoleń w CKZiU

Chcesz zdobyć dodatkowe kwalifikacje? Zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy? Zyskać nowe umiejętności? Skorzystaj w nowym roku szkolnym z atrakcyjnej oferty kursów i szkoleń w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce."Przerwana podróż" za tydzień trafi do księgarni

Już za dokładnie tydzień w środę, 8 listopada w SP nr 5 przy ulicy Hallera w Ostrołęce dojdzie do prezentacji książki Piotra Bąka "Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż". Autor rozmawiając z rodziną, przyjaciółmi, trenerami i kolegami siatkarza, oddaje hołd tej wyjątkowej postaci.

  •  
  • 12:10, 01.11.2017 r.


Krew, pot i łzy Majewskiego (zdjęcia, wideo)

Kurpiowska Kuźnia Mistrzów po raz kolejny przyciągnęła do rywalizacji zawodników z całego regionu, a wśród nich m.in. reprezentantów Academia Gorila Ostrów Mazowiecka. W walce K1 Marcin Majewski był o krok od zwycięstwa, ale rozciął łuk brwiowy.

  •  
  • 12:09, 01.11.2017 r.

JBB

Marta Łada trafiła do kadry narodowej PZLA

Reprezentantka UKS Siódemka Ostrołęka Marta Łada została powołana przez wydział szkolenia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do kadry narodowej A. Podopieczna Marka Mierzejewskiego w listopadzie uda się na obóz przygotowawczy do Szczyrku.

  •  
  • 12:09, 01.11.2017 r.


Medale karateków MKKK Shinkyokushin

Reprezentanci Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin Shinkyokushin zanotowali na swoim kolejne sukcesy w zawodach przeprowadzonych w Lublinie i Końskich. W pierwszej imprezie rangi Mistrzostw Polski zaprezentowała się czwórka zawodników.

  •  
  • 12:08, 01.11.2017 r.


Wspominamy zmarłych z Ostrołęki i powiatu

Listopad to miesiąc, kiedy szczególną pamięcią otaczamy zmarłych i wspominamy tych, którzy odeszli z tego świata. Święto zmarłych to także wyjątkowy czas zadumy i refleksji o przemijaniu. Przypominamy też znanych mieszkańców Ostrołęki i powiatu, którzy odeszli od nas w 2017 roku."Jesienne przetwory" w Troszynie (zdjęcia)

W Centrum Kultury w Troszynie dzieci z kółka teatralnego "Biedroneczki, które działa przy bibliotece, przygotowały krótką część artystyczną pt. "Jesienne przetwory". Młodzi i zdolni artyści z przedszkola przedstawili kilka utworów tanecznych.

Skrzynka skarg: awaria hydrantu w piwnicy szpitala

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
W piwnicy ostrołęckiego szpitala doszło w sobotę 7 października br. do wyrwania się hydrantu. Zalana została wykładzina, część mebli i odzież. Tego typu sytuacja miała już wcześniej miejsce, w innej części budynku szpitalnego.Na osiedlu Wojciechowice potrzebne są nowe ulice

Zbliża się ostateczny termin składania propozycji do realizacji w ramach budżetu miasta na 2018 rok. Ze swoimi wnioskami i propozycją zadań wystąpił do prezydenta miasta także przewodniczący zarządu rady osiedla Wojciechowice - Sławomir Chludziński.Bądź rozważny i noś odblaski

Jesień to pora roku, kiedy spotykamy się ze szczególnymi zagrożeniami. Zła widoczność, szybko zapadający zmrok, opady deszczu, czy mgła to czynniki wymagające od kierowców i pieszych szczególnej koncentracji. Policja apeluje o zakładanie elementów odblaskowych.


JBB

Popularny antybiotyk niebezpieczny. Wycofano go z rynku

Popularny lek Tarcefoksym - antybiotyk stosowany m.in. w zapaleniu płuc, nerek oraz zakażeniu dróg moczowych, został wycofany z obrotu przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. W leku ujawniono widoczne zanieczyszczenia i jak donoszą ogólnopolskie media, był przyczyna dwóch zgonów.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.58 zł

4.96 zł

4.34 zł

2.03 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Da Grasso Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić