środa, 25 kwietnia 2018 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Aktualności

II rajd "Harcerskim Tropem" już w maju

W maju odbędzie się druga edycja rajdu "Harcerskim tropem", który jest skierowany do harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników. Wydarzenie odbędzie się na terenie Ostrołęki i okolic. Rajd "Harcerskim Tropem" to ostoja każdego harcerza, który chce wspaniale spędzić czas.Laureaci eliminacji miejskich 63 OKR wyłonieni

Trójka recytatorów przejdzie do kolejnego etapu eliminacyjnego 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczestnicy zmagali się w pierwszym etapie turniejów "Recytacja" oraz "Wywiedzione ze słowa". Kolejny faza to eliminacje rejonowe.Kadzidło: "Świat wypukło-wklęsły" Hanny Kur

Gminna Biblioteka im. W. Woźniaka w Kadzidle oraz samorząd gminy zapraszają na spotkanie z Hanną Kur, studentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Spotkanie będzie zatytułowane "Świat wypukło-wklęsły". Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.


AutoNet

Ponad połowa firm zatrudnia cudzoziemców

W Polsce brakuje pracowników o odpowiednich kwalifikacjach i dlatego pracodawcy chętnie zatrudniają obcokrajowców - przede wszystkim z Ukrainy. Powód ten wymienia jako przyczynę zabiegania o zagranicznych specjalistów 100 proc. firm, które o to zapytano.


JBB

Jubileuszowe "Odmulanie Omulwi" (zdjęcia, wideo)

Już po raz dziesiąty nurkowie, miłośnicy pływania i spędzania czasu na świeżym powietrzu wzięli udział w corocznym "Odmulaniu Omulwi". W tym roku trzykilometrowy odcinek rzeki od mostu w Krukach pokonało ponad 60 osób. Wielu z nich ubranych było w specjalne kostiumy.Ostrołęczanin na wyspie kanibali! (zdjęcia, wideo)

Ostrołęczanin Artur Bałazy odwiedził jedno z najbardziej dzikich plemion świata. Dotarł na drugą pod względem wielkości wyspę na świecie - Gwineę słynącą z wielu plemion praktykujących kanibalizm. Tam wciąż wartość mienia mierzy się w świniach.Niebezpieczna jazda na czerwonym świetle (wideo)

Wyjazd z ulicy Pędzicha na ostrołęcką obwodnicę to koszmar i niebezpieczeństwo. Kierowcy pędzący ul. Bohaterów Warszawy nagminnie przejeżdżają przez skrzyżowanie na czerwonym świetle nawet kilka sekund po tym, gdy sygnalizator emituje czerwony sygnał!Skrzynka skarg: kierowcy parkują bezkarnie na chodniku

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
W okolicach galerii handlowej, pizzerii i przystanku przy ul. gen. A. E. Fieldorfa "Nila", wielu kierowców parkuje na chodniku, blokując przejście pieszym. Nikt z tym nic nie robi i kierowcy czują się bezkarni.


JBB

Skrzynka skarg: nieprzejezdna droga w Łątczynie

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Na terenie gminy Troszyn wiele dróg wymaga naprawy, ale ta z Łątczyna do Łątczyna Kolonii jest w zasadzie całkowicie nieprzejezdna. Od kilku lat słyszymy tylko od wójta i sołtysa obietnice bez pokrycia.Siatkarze Energi Net z awansem (zdjęcia, wideo)

Siatkarze Energi Net Ostrołęka po raz drugi pokonali KS Metro Warszawa w pierwszej rundzie fazy play-off i wywalczyli awans do dalszych gier. Podopieczni trenera Mateusza Mielnika w hali im. Arkadiusza Gołasia rozegrali dobre zawody i wygrali po tie-breaku 3:2.

  •  
  • 11:27, 07.04.2018 r.


Jantarki o punkty powalczą w meczu z Piastovią

Piłkarki Jantaru Ostrołęka mają przed sobą kolejne spotkanie w rozgrywkach II ligi w grupie mazowieckiej. Tym razem podopieczne trenera Pawła Zyśka w wyjazdowym niedzielnym starciu zmierzą się z Piastovią Piastów i powalczą o drugie wiosenne zwycięstwo.

  •  
  • 11:26, 07.04.2018 r.

Energas

Gmina Olszewo-Borki wybuduje korty tenisowe

Na placu w Olszewie-Borkach przy ulicy Karola Szymanowskiego zostaną wybudowane dwa korty do gry w tenisa ziemnego. Z pewnością jest to dobra wiadomość dla miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego. Kiedy będzie można skorzystać z obiektu?

  •  
  • 11:26, 07.04.2018 r.

NOVDOM

Najlepsi ciężarowcy w wyciskaniu sztangi leżąc

Już po raz drugi zostały przeprowadzone zawody w wyciskaniu sztangi leżąc w siłowni hali im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta na ławce poziomej. Rywalizacja polegała na uzyskaniu jak największej liczby wyciśnięć sztangę o ciężarze 60 lub 100 kilogramów.

  •  
  • 11:25, 07.04.2018 r.


Trzy pożary

Trzy interwencje odnotowali w ciągu ostatniej doby strażacy z Ostrołęki i powiatu. W naszym regionie doszło do trzech pożarów: trawy, drewnianego pustostanu oraz stodoły. W sumie w działaniach gaśniczych brało udział łącznie dziesięć zastępów strażaków.Wiosenne szczepienie lisów

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii przeprowadzi akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepionki będą zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Nie wolno ich dotykać, ponieważ zwierzęta nie przyjmą tych z zapachem człowieka.

Dzień Wolnej Sztuki w Ostrołęce

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na Dzień Wolnej Sztuki. W tym roku organizowana jest już szósta edycja tej społecznej akcji mającej na celu promowanie powolnego zwiedzania muzealnych ekspozycji i oddawania się refleksji podczas kontemplowania sztuki.
CKZiU

Literacki kwiecień w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki zapraszają na spotkania i warsztaty biblioteczne, które zaplanowano w kwietniu tego roku. Przed miłośnikami literatury wiele ciekawych wydarzeń.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.75 zł

4.92 zł

4.64 zł

1.94 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Pensjonat Wioletta Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić