środa, 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Aktualności

Tędy zdecydowanie szybciej, pojadę pod zakaz (wideo)

Kierowca motocykla postanowił skrócić sobie drogę w okolicy placu gen. Józefa Bema w Ostrołęce. Cyklista wjechał pod zakaz, a jego wyczyn zarejestrowała kamera samochodowa zamontowana w aucie jadącym od strony ulicy króla Jana Kazimierza.Brak kultury na parkingu i zastawianie wyjazdu to norma

O czym myślą kierowcy, którzy parkując swoje auta, blokują wyjazd i wjazd na dany teren innym uczestnikom ruchu, tego chyba nie da się odgadnąć. Faktem jest, że podobnych zdarzeń jest bardzo wiele. O trudnej walce z parkingowymi ignorantami wie dużo nasza czytelniczka.


KamilaMeble

Zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku są zbyt drogie?

Radny Mariusz Popielarz wciąż otrzymuje skargi od seniorów dotyczące kosztów zajęć na Ostrołęckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, które są nieadekwatne do ich dochodów. Samorządowiec złożył interpelację w tej sprawie do prezydenta Łukasza Kulika.Zostań darczyńcą książki o doktorze Józefie Psarskim

Zarząd Stowarzyszenia Historii Ziemi Ostrołęckiej im. kpt. Aleksandra Bednarczyka "Adama" planuje wydanie publikacji pt. "Doktor Józef Psarski (1868-1953) - Ostrołęczanin XX wieku". Książka stanowi pracę zbiorową pod redakcją Anny Nosek. Wesprzyj zbiórkę na wydanie tej pozycji.Harmonogram postoju mammobusów

Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych. Specjalny mammobus z nowoczesnym sprzętem sukcesywnie odwiedza wszystkie, nawet najmniejsze gminy na Mazowszu. Zapoznaj się z najnowszym harmonogramem.Miasto zleca naprawy dróg

Urząd Miasta Ostrołęki informuje, iż pracownikom urzędu znany jest stan dróg na terenie Ostrołęki. Naprawą uszkodzeń zajmuje się Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej, który dokonuje napraw na podstawie zleceń.
Ostrołęka: wiec przeciwko agresji i mowie nienawiści

W Ostrołęce, na placu gen. Józefa Bema odbędzie się wiec przeciwko agresji i mowie nienawiści. Uczestnicy wydarzenia będą apelować o zaniechanie powszechnego hejtu, słownej agresji i nawoływania do przemocy. Każdy może dołączyć do wydarzenia.


Kwiatowe Łąki

W czwartek sesja rady miasta

W sali konferencyjne ostrołęckiego ratusza spotkają się po raz kolejny miejscy radni. Samorządowcy zdecydują o sprawach dotyczących m.in. określenia sezonu kąpielowego czy prowadzenia zadań publicznych. Rozpatrywany będzie też projekt przyjęcia planu pracy rady na 2019 rok.Studniówka ZSZ nr 4 w Ostrołęce (zdjęcia, wideo)

W sali bankietowej Olimpia w Krukach, na balu studniówkowym bawiła się młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce. Tegoroczni maturzyści hucznie obchodzili wydarzenie, wspólnie odliczając przysłowiowe sto dni do egzaminu dojrzałości.Studniówka ZSP w Kadzidle (zdjęcia, wideo)

Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle bawili się na balu studniówkowym. Tegoroczni maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi przysłowiowe sto dni do egzaminu dojrzałości odliczali w sali bankietowej w Łysych.
EUROTUR


Bmw roztrzaskane na drzewie (zdjęcia)

Na al. Wojska Polskiego w Ostrołęce kierowca bmw roztrzaskał pojazd na przydrożnym drzewie. Siła uderzenia była tak duża, że auto odbiło się od drzewa i zatrzymało kilka metrów dalej.Szukamy różowego królika

Czytelnik Mikołaj prosi o pomoc w odnalezieniu maskotki. Różowy królik został zgubiono w piątek około godz. 15.00 na ul. Bohaterów Warszawy w Ostrołęce. Bez ulubionej maskotki dziecko nie może zasnąć. Znalazca pluszaka proszony jest o zwrot zabawki.


JBB

CKZiU

Seria nieprzepisowych zdarzeń na ul. Kopernika (wideo)

Pieszy, czerwone światło sygnalizatora i deszczowa pogoda to bardzo złe zestawienie. Jeszcze gorzej jest, gdy piesi przechodzą przez jezdnię w niedozwolonym i nieoznakowanym miejscu. Dodatkowo na filmie widać, jak pracownik porządkowy przejeżdża przez pasy odśnieżarką.


PWSIP

Skrzynka skarg: czy przywrócony będzie wyjazd ze stacji paliw?

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Jeszcze do niedawna wjazd i wyjazd z terenu stacji paliw Lotos możliwy był z dwóch stron - od ulicy Witosa i od ulicy Targowej. Po remoncie i przebudowie ulicy Witosa w 2018 roku, wyjazd od strony tejże ulicy został zablokowany.

Znamy koszty organizacji miejskiego sylwestra

Radnego Jacka Łubę zainteresowała sprawa kosztów, poniesionych przez miasto związanych z organizacją miejskiej imprezy sylwestrowej. W celu wyjaśnienia tematu samorządowiec napisał interpelację. Znamy odpowiedź prezydenta Łukasza Kulika.Jak miasto walczy ze smogiem?

W związku ze skargami składanymi przez mieszkańców Ostrołęki dotyczącymi złej jakości powietrza w mieście radny Mariusz Popielarz złożył interpelację do włodarza miasta. W odpowiedzi prezydent Łukasz Kulik przedstawił działania służące poprawie tej sytuacji.Plan gier noworocznego turnieju tenisowego

W sobotę o godz. 9:00 rozpoczną się pierwsze mecze tenisowego Noworocznego Turnieju Open. W rywalizacji weźmie udział 26 zawodników, którzy w pierwszej fazie turnieju będą grali w hali w Wojciechowicach oraz hali przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3.

  •  
  • 05:38, 19.01.2019 r.

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.85 zł

5.17 zł

5.10 zł

2.35 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8