wtorek, 22 października 2019 r., imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Aktualności

Sezon grzybowy w pełni (zdjęcia czytelników)

Grzybobranie trwa w pełni, a nasi czytelnicy na bieżąco chwalą się pokaźnymi zbiorami. Miłośnicy grzybów wybierają się do lasu najchętniej w weekend, choć nie brakuje osób, które potrafią się zorganizować w dni powszednie i z samego rana szukać prawdziwych okazów, by nikt inny ich nie ubiegł.Prezydent odpowiada na problemy osiedla Bursztynowe

Rada Osiedla Bursztynowe skierowała do prezydenta Łukasza Kulika wniosek, w którym domagała się podjęcia działań mających na celu poprawę estetyki osiedla. Rada wnioskowała m.in. o dokonanie przeglądu technicznego ławek w parku miejskim oraz usunięcie metalowych kontenerów na odzież.


WSSE

KamilaMeble

NeonĂłwka

Ognisko z radą osiedla Starosty Kosa

Rada osiedla Starosty Kosa zaprasza mieszkańców na wspólne ognisko. To dobra okazja do integracji mieszkańców oraz wypoczynku dla całych rodzin. Organizatorzy przewidzieli dla każdego uczestnika darmowa kiełbaskę, którą będzie można upiec nad ogniskiem i skonsumować.


TWP

Ostrołęczanka Gabriela Leszka o swojej misji w Kirgistanie

Ostrołęczanka Gabriela Leszka, studentka medycyny w Krakowie uczestniczyła w misji chrześcijańskiej w Kirgistanie, państwie w Azji Środkowej. Wrażeniami z wolontariatu podzieliła się z Bożeną Chojnacką. Relację zamieszczono na stronie "Dobra Polska Szkoła", polonijnego portalu w Nowym Jorku.


WSAP

O wojennych losach zgromadzeń zakonnych w klubie "Przy Studziennej"

Miejska Biblioteka Publiczna zachęca do wzięcia udziału w prelekcji dr. hab. Jana Mironczuka pt. "Zgromadzenia zakonne w Ostrołęce w okresie wojny i okupacji (1939-1944)". Prowadzący nakreśli uczestnikom spotkania wojenne losy zgromadzeń zakonnych, które funkcjonowały w naszym mieście.Konkurs "Moja wizja zero - strategia prewencji w rolnictwie"

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje konkurs pn. "Moja wizja zero - strategia prewencji w rolnictwie" skierowany do młodzieży szkolnej i uniwersyteckiej. Termin nadsyłania zgłoszeń udziału w konkursie upływa w czwartek 31 października.Internet dla każdego. Trwa nabór wniosków dla gmin

Centrum Projektów Polska Cyfrowa, jako instytucja pośrednicząca, ogłosił w trybie konkursowym nabór wniosków pod nazwą "Publiczny internet dla każdego", na dofinansowanie budowy punktów bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do internetu w przestrzeni publicznej - tzw. hotspotów.Prawdziwe dywany z wełny - poznaj ich zalety

Podłogi to jedne z najbardziej eksploatowanych elementów wyposażenia każdego domu. Gdy codziennie przez nasze mieszkanie przewija się kilka osób, trudno oczekiwać, by bez właściwej pielęgnacji podłoga prezentowała się atrakcyjnie. Z tego powodu niejeden decyduje się na umieszczenie w salonie dywanu.Buty narciarskie - co trzeba wiedzieć przy ich zakupie?

Gdy zbliża się sezon zimowy każdy, kto choć raz spróbował swoich sił na stoku narciarskich, zaczyna szykować się na kolejne śnieżne szaleństwo. Trzeba wyciągnąć z szafy kurtki zimowe, czapki, rękawice, odkurzyć narty. Warto też sprawdzić stan swojego sprzętu. Pierwsze, co powinno nas zainteresować, to buty narciarskie.Ostrołęcki Festiwal Fotografii po raz jedenasty (zdjęcia)

W Galerii Ostrołęka zainaugurowano Ostrołęcki Festiwal Fotografii. Wydarzenie po raz jedenasty zgromadziło miłośników rzeczywistości widzianej z perspektywy obiektywu. Festiwal otworzyła wystawa prezentująca dorobek fotografów z Meppen - miasta partnerskiego Ostrołęki.Złote Gody w Ostrołęce (zdjęcia)

W piątkowe popołudnie, w sali bankietowej przy ulicy Warszawskiej, pary małżeńskie z Ostrołęki, które przeżyły ze sobą 50 lat, świętowały jubileusz złotych godów. Małżonkowie uhonorowani zostali "Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie". Nie zabrakło też kwiatów, życzeń oraz gromkiego 100 lat!


JBB

Eldor

Znamy wyniki głosowania w budżecie obywatelskim na 2020

Ponad osiem tysięcy głosów oddali ostrołęczanie na projekty, które zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego na 2020 roku. Do przyszłorocznego budżetu zgłoszono 41 projektów obywatelskich, a 28 z nich skierowano do głosowania. Mieszkańcy mogli wyrazić swoją wolę od 2 do 15 września br. 


Kwiatowe ÂŁÂąki

ISP

Wypadek na trasie Ostrołęka-Dylewo. Droga zablokowana (zdjęcia)

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na trasie Ostrołęka-Dylewo na drodze krajowej nr 53. Na miejscu pracują funkcjonariusze policji i straży pożarnej. Obecni są też ratownicy medyczni. Prawdopodobnie są osoby ranne. Droga jest całkowicie zablokowana.


BNP

Skwer na osiedlu Stacja bez dodatkowego oświetlenia

Na biurko prezydenta miasta Łukasza Kulika trafiła kolejna interpelacja. Radna Ewa Żebrowska-Rosak zwróciła się do włodarza z prośbą o wygospodarowanie środków na uzupełnienie oświetlenia i doposażenie w zieleń skweru przy ul. Narutowicza i Wyspiańskiego na osiedlu Stacja.


MEBPOL

Aktualne ceny paliw

Nie przepłacaj za paliwo. Tankując do pełna, dzięki naszemu zestawieniu, możesz zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych. Sprawdź aktualne ceny paliw w Ostrołęce. Nasz algorytm został poprawiony, aby zapobiegać promowaniu stacji stosujących ceny dumpingowe.


CKZiU

Święto pieczonego ziemniaka - festyn w Centrum Natura

W Multimedialnym Centrum Natura w Ostrołęce odbędzie się otwarta impreza plenerowa pn. "Święto pieczonego ziemniaka". Wśród atrakcji przygotowanych dla gości znajdziemy wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków. Wydarzenie zaplanowano na poniedziałek 7 października na godz. 16.00.


NOVDOM

Traktor w krzakach. Kierowca pijany do nieprzytomności (zdjęcia)

Blisko 4 promile alkoholu w organizmie miał kierowca ciągnika, który swoją jazdę zakończył w przydrożnych krzakach. Z traktora wydostał się o własnych siłach, później jednak przewrócił się i nie miał siły dalej iść. Do zdarzenia doszło w Ławach na drodze żwirowej pomiędzy ulicami Brzozową a Tęczową.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.89 zł

5.21 zł

4.91 zł

1.90 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Sklep Pierogownia Sprawdź pełne menu

ReklamaUrząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8