wtorek, 23 kwietnia 2019 r., imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Aktualności

Ruszyło wsparcie dla sołectw. Można składać wnioski

Nowe boiska, parki, place zabaw czy remonty gminnych bibliotek, a także rozwój i promocja twórczości folklorystycznej. Sołectwa mają znakomite pomysły i dużo energii do ich realizacji. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel blisko 14 mln zł.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Zapisz się na szkolenie w ZUS i zelektronizuj akta pracownicze

Od nowego roku pracodawca czy zleceniodawca przechowuje akta pracownicze wszystkich nowo zatrudnianych osób tylko 10 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym ustał stosunek pracy lub zakończyła się umowa zlecenia. ZUS zaprasza na szkolenia w tym zakresie.


NOVDOM

III liga: Kosztowna walka o awans Nike

Zespół Nike już przed spotkaniem z SMS Ostróda był pewny gry w turnieju półfinałowym o awans do II ligi. Siatkarki z Ostrołęki pewnie wygrały potwierdzając, że ten awans im się należał. Jeśli klub znajdzie pieniądze to turniej półfinałowy odbędzie się w Ostrołęce.

  •  
  • 18:40, 06.04.2019 r.


XI Odmulanie Omulwi (zdjęcia, wideo)

Już po raz jedenasty nurkowie, miłośnicy pływania i spędzania czasu na świeżym powietrzu wzięli udział w corocznym "Odmulaniu Omulwi". W tym roku trzykilometrowy odcinek rzeki od mostu w Krukach pokonało ponad 50 osób. Wielu z nich ubranych było w specjalne kostiumy.Konwencja PiS w Kadzidle (zdjęcia, wideo)

Kadzidło, zdaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, to świetne miejsce do rozmowy o polskiej wsi. Celem prawicowych polityków ma być walka o wyższe fundusze unijne i równe traktowanie Polski na arenie europejskiej.Żona okradła męża? Policja wyjaśnia

Policjanci z Ostrołęki pomagają w kradzieży - napisał do nas jeden z czytelników. Mężczyzna nie wspomniał jednak, że rzekomym złodziejem była jego żona, z którą jest w trakcie rozwodu. Kobieta chciała zabrać swoje rzeczy, wezwała ślusarza, ale powiadomiła też policję.
CKZiU

Zobacz jak skutecznie zablokować wjazd

Kierowca osobowego renaulta zdecydował się zaparkować swoje auto w okolicy Prokuratury Okręgowej oraz siedziby Związku Kurpiów przy ulicy Świętokrzyskiej. Kierowca skorzystał z wjazdu na plac przed budynkiem i skutecznie go zablokował.Bartosik: Z jednym medalem nie wracam

Ewa Bartosik przygodę z lekkoatletyką rozpoczęła w 1969 roku. Na sportową "pięćdziesiątkę" zrobiła sobie doskonały prezent zdobywając dwa medale podczas Mistrzostw Świata Weteranów. Reprezentantka Ostrołęki ma też w planach start na Mistrzostwach Europy.

  •  
  • 11:10, 06.04.2019 r.


50 lat w małżeństwie (zdjęcia)

W nowej lokalizacji odbyła się piątkowa uroczystość nadania medali za długoletnie pożycie małżeńskie. W Muzeum Kultury Kurpiowskiej życzenia parom, które w związku małżeńskim przeżyły wspólnie 50 lat, składali samorządowcy z prezydentem Łukaszem Kulikiem.


Świat Okien

Pierwsze wybory do rad osiedli za nami (zdjęcia)

Osiedle Dzieci Polskich ma nową radę. W piątkowy wieczór w klubie Lokator odbyły się wybory, w których uczestniczyło kilkadziesiąt osób. W nowej radzie osiedla zasiadają dobrze znany osoby doskonale znane z działalności na rzecz lokalnych społeczności.


Granity Kowalczyk

Jakub Sajkowski gościem Karola Samsela (zdjęcia)

Jakub Sajkowski był gościem Karola Samsela. Do spotkania poetów doszło w piątkowy wieczór w klubie "Przy Studziennej". Gość ostrołęczanina zaprezentował swoją najnowszą książkę zatytułowaną "Zestaw do kaligrafii". W spotkaniu wzięło udział kilkanaście osób.Potrącenie rowerzysty i trzy pożary

Cztery interwencje odnotowali w ciągu ostatniej doby strażacy z Ostrołęki i powiatu. W regionie doszło do jednego wypadku z udziałem rowerzysty oraz trzech pożarów. Dwukrotnie płonęły trawy i nieużytki. Jeden z pożarów dotyczył sadzy w przewodzie kominowym.


JBB


Przed uczniami egzamin gimnazjalny (terminarz)

Przed uczniami egzaminy kończące etap nauki w gimnazjum. Są to ostatnie roczniki, które zmierzą się z testami. Przystępujący do egzaminu rozwiążą zadania z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego nowożytnego.


JBB

KRUS: dziecięce turnusy rehabilitacyjne

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego po raz kolejny organizuje w czasie wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS. Wczasy adresowane są do uczniów urodzonych pomiędzy 2004 a 2012 rokiem (7-15 lat).Wernisaż wystawy Ilony Sapki

Galeria Ostrołęka zaprasza na wernisaż malarski autorstwa Ilony Sapki. Na wystawie znajdziemy wiele prac artystki, która na co dzień mieszka i pracuje w Wałbrzychu. Autorka studiowała w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej "Schola Posnaniensis" w Poznaniu.Wieczór poetycki Wiktora Gomulickiego

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza na czytanie poezji Wiktora Gomulickiego. Komentarz filologiczny przeprowadzi dr Karol Samsel. Spotkanie będzie realizowane w ramach projektu "Z Ostrołęki wyszedł w świat. W stulecie śmierci Wiktora Gomulickiego".Białorusini drugą najliczniejszą grupą cudzoziemców w Polsce

Liczba obywateli Białorusi posiadających ważne zezwolenia na pobyt w Polsce wzrosła do ponad 21 tys. osób. Białorusini stali się tym samym drugą, tuż za Ukraińcami, najliczniejszą grupą cudzoziemców z dokumentami uprawniającymi do długoterminowego pobytu w kraju.Problemy z dzieckiem - wizyta u psychologa dziecięcego

Stres, napięcie i przeciążenie obowiązkami mają ogromny wpływ na psychikę dorosłego, stabilnego emocjonalnie człowieka. Takie realia mogą być więc szczególnie trudne dla kruchej psychiki kilkulatka. Jakie sygnały powinny wzbudzić naszą czujność?


MEBPOL

Jak wybrać najlepsze wczasy?

Część osób wybiera dla siebie wczasy dopiero na ostatnią chwilę, jednak przez takie podejście łatwo przegapić wiele ciekawych ofert. Jeżeli więc zależy ci na atrakcyjnej cenie, a przy okazji chciałbyś móc wybrać coś wyjątkowego, powinieneś już teraz zacząć przeglądać oferty biur podróży.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.94 zł

5.32 zł

4.94 zł

2.18 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8