wtorek, 21 maja 2019 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Fat-Bike

Aktualności

Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Maria Zofia Bakuła, lat 66, nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w czwartek 2 maja w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce o godz. 14.00.


CKZiU

Wyjątkowe pożegnanie w chórze Cantilena

W ciągu trzydziestu siedmiu lat od powstania chóru Cantilena trudnych chwil rozstania było dokładnie trzydzieści jeden. W tym roku z zespołu odeszło naraz siedemnaście najbardziej doświadczonych chórzystek, co stanowi dokładnie połowę aktualnego składu.Sprawdź autokar przed wyjazdem

Zielone światło dla zielonych szkół? Sprawdź, czy na pewno. Ministerstwo Cyfryzacji prowadzi akcje informacyjną zachęcająca do kontroli autobusów w internecie, przed wyjazdem dzieci na "Zielone szkoły". Akcja to część projektu prowadzonego przez ministerstwo we współpracy z NASK.Maj w kinie Jantar

W dwóch salach kinowych ostrołęckiego Jantaru wyświetlane będą filmy dla młodszej i starszej widowni. Kino przygotowało szereg długo wyczekiwanych przez kinomanów produkcji m.in. "Avengers: Koniec gry", "John Wick 3" czy "Pokemon: Detektyw Pikachu".Pracowita doba ostrołęckich strażaków

Kilkakrotnie wzywano podczas minionej doby strażaków.
1. W miejscowości Góry (gm. Goworowo) o godz. 13.00 gaszono pożar szopy drewnianej z opałem. Zadysponowano po jednym zastępie z JRG PSP Ostrołęka, OSP Goworowo, OSP Kunin, OSP Pasieki i OSP Długosiodło.


Kwiatowe ÂŁÂąki

Remont przeprawy tymczasowej zakończony (zdjęcia)

Ostrołęcka firma Ostrada zakończyła remont tymczasowej przeprawy na rzece Narew. Jedna z nitek - prowadząca w stronę miasta - zyskała nową nawierzchnię. Kierowcy bez obaw mogą się nią poruszać. Roboty były prowadzone w środę 1 maja, czyli w Święto Pracy.Nowa siedziba ostrołęckiego Meditransu w Ostrowi Mazowieckiej

Nowa stacja wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego w Ostrowi Mazowieckiej już działa. Jej budowa była możliwa dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza. Na ten cel samorząd województwa przeznaczył ponad 1,7 mln zł. W poniedziałek 6 maja br. odbędzie się uroczyste otwarcie.


Granity Kowalczyk

LGD "Zaścianek Mazowsza" zaprasza na bezpłatne szkolenia

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Zaścianek Mazowsza" zaprasza wszystkich chętnych z terenu grupy do uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność".


Świat Okien

Długa, polska flaga na trzech balkonach

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Każdy Polak powinien więc pokazać dumę ze swojej przynależności oraz tożsamości narodowej. Wyjątkową pomysłowością wykazali się mieszkańcy jednego z bloków przy al. Jana Pawła II.


MEBPOL

Warsztaty Stowarzyszenia Kurpiowskich Inspiracji (zdjęcia)

Forum Inicjatyw Społecznych powiatu ostrołęckiego i miasta Ostrołęki wzięło udział w warsztatach na których inspiracji kurpiowskich było co nie miara. Stowarzyszenie Kurpiowskie Inspiracje przekazało dużą dawkę pozytywnej energii uczestnikom warsztatów.


Essentia

Promocje bankowe - jak na nich zarobić?

Promocje bankowe to nic innego jak akcje marketingowe, które mają na celu przyciągnięcie do banku nowych klientów, nagrodzenie obecnych oraz zachęcenie ich do częstszego korzystania z usług bankowych. Istnieje wiele ciekawych ofert, które pomagają oszczędzać.Krzysztof Krawczyk w Kurpiowskiej Krainie (zdjęcia, wideo)

Krzysztof Krawczyk był gwiazdą środowego koncertu w Kurpiowskiej Krainie. Na koncert znanego w całej Polsce piosenkarza przybyli mieszkańcy naszego regionu w każdym wieku. Przed sceną nad zalewem w Wykrocie bawiło się kilka tysięcy osób.Grillowanie w Multimedialnym Centrum Natura (zdjęcia)

Atrakcje dla rodzin przygotowało w długi, majowy weekend Multimedialne Centrum Natura w Ostrołęce. Na placu wokół obiektu pojawił się plac zabaw, duży grill, leżaki i miejsca do siedzenia, a oprócz głosu ptaków, których w okolicy nie brakuje, można posłuchać także muzyki.Odbierz flagę w Dzień Flagi

Przedstawiciele ostrołęckiego samorządu po raz kolejny będą rozdawać flagi Polski. Dla mieszkańców przygotowano aż kilkaset flag. Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, wraz z samorządowcami, darmowe flagi rozdawać będą w czwartek 2 maja od godz. 11.00 na placu przed sceną koło "Kupca".


Agrometal

KS CK Troszyn bez punktów w starciu z Makowianką

Piłkarze KS CK Troszyn przegrali wyjazdowe spotkanie 23 kolejki ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Podopieczni trenera Łukasza Bałazego w Makowie Mazowieckim prowadzili już w czwartej minucie gry, ale ostatecznie zanotowali wysoką porażkę.

  •  
  • 14:44, 01.05.2019 r.

Fundacja Razem

Jantarki musiały uznać wyższość lidera III ligi

Piłkarki Jantaru Ostrołęka w ostatnim spotkaniu rozgrywek III ligi mazowieckiej musiały uznać wyższość lidera Zamłynia Radom ulegając 0:1. Podopieczne trenera Rafała Koska obecnie w tabeli plasują się na czwartej lokacie z dorobkiem 25 punktów.

  •  
  • 14:28, 01.05.2019 r.


Program artystyczny "Spotkanie z Europą" (zdjęcia, wideo)

Na scenie przy "Kupcu" lokalni artyści zaprezentowali program artystyczny pod nazwą "Spotkanie z Europą". Występ miał na celu uczczenie 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Nasz kraj przystąpił do wielkiej europejskiej rodziny 1 maja 2004 roku na mocy Traktatu akcesyjnego.

Święto Pracy w Ostrołęce (zdjęcia)

W Ostrołęce uczczono Święto Pracy. Przed pomnikiem poświęconym mieszkańcom ziemi ostrołęckiej poległym za wolność Ojczyzny u zbiegu ulic Piłsudskiego i Hallera złożono wiązankę kwiatów. Na wydarzenie zaprosili członkowie i sympatycy ostrołęckiej lewicy.


Triuph

Kolizja i dwa pożary

Trzykrotnie interweniowali w ciągu ostatniej doby strażacy z Ostrołęki i powiatu. We wsi Wolkowe gaszono pożar trawy. W Kadzidle doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, a na terenie ogrodów działkowych "Czeczotka" na jednej z posesji zapaliła się butla turystyczna.Siatkówka: Igor o krok od reprezentacji Polski

Igor Rostkowski trenujący w UKS Olimp Ostrołęka zrobił kolejny ważny krok w przygodzie z siatkówką. Podopieczny Edyty Oleśkiewicz znalazł się w gronie 24 młodych siatkarzy z całej Polski powołanych na zgrupowanie kadry do lat 16 w Białej Podlaskiej.

  •  
  • 09:27, 01.05.2019 r.

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.14 zł

5.37 zł

5.15 zł

2.22 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8