Quantcast

piątek, 1 lipca 2022 r., imieniny Haliny, Mariana, Klarysy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności


Novdom

Ołdaki na sportowo! Mamy wyniki Turnieju Piłki Nożnej (zdjęcia)

Początek tygodnia w Szkole Podstawowej w Ołdakach rozpoczął się iście sportowo, a to za sprawą rozegranego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy. W zmaganiach wzięli udział uczniowie ze wszystkich podstawówek z terenu gminy Rzekuń, zarówno dzieci z najmłodszych klas, jak również młodzież.

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Gomulickiego w Ostrołęce oraz Kultownia zapraszają na spotkanie z Pawłem Beręsewiczem - pisarzem, poetą, tłumaczem i leksykografem. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu "Literatura to nie bzdura”. W wydarzeniu mogą wziąć udział tylko uczestnicy projektu.

Sanepid nie zakazuje dystrybucji żywności dla obywateli Ukrainy

Pojawiają się nieprawdziwe informacje, jakoby Główny Inspektor Sanitarny zakazywał dystrybuowania żywności dla uchodźców z Ukrainy. Sanepid dementuje te pogłoski i zapewnia, że inspektorzy sanitarni nie prowadzą w tym zakresie żadnych czynności kontrolnych.Pomoc pacjentom z Ukrainy. Ruszyła specjalna strona

Polskie organizacje pacjentów pomagają od pierwszych dni wojny w Ukrainie, udzielając aktywnego i bezinteresownego wsparcia. Uruchomiono także specjalną stronę o działaniach pomocowych polskich organizacji pacjentów dla pacjentów z Ukrainy.Wieziesz dzieci na wycieczkę? Zgłoś autobus do kontroli!

Okres letni to czas wzmożonych wyjazdów dzieci i młodzieży. Mając na względzie ich bezpieczeństwo podczas przejazdów na zorganizowane formy wypoczynku, mazowiecka policja informuje o możliwość zgłoszenia do kontroli autobusu przewożącego dzieci i młodzież. Rusza konkurs dla liderek wiejskich. W puli nagród 30 tys. zł!

Są ambitne, kreatywne i wielozadaniowe. Mają w sobie mnóstwo empatii i działają z zaangażowaniem. "Najaktywniejsza Liderka Wiejska w województwie mazowieckim" to konkurs organizowany z myślą o takich kobietach. Zgłoszenia można przesyłać do 29 lipca br.


CM

Miasteczko ruchu drogowego. Czy to potrzebna inwestycja?

Do prezydenta miasta Łukasza Kulika wpłynęła interpelacja w sprawie potrzeby budowy w Ostrołęce tzw. miasteczek ruchu drogowego. Takie obszary służą m.in. do nauki przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się np. rowerem czy hulajnogą.Zgłoś projekt w zakresie budowania relacji społecznych

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza do udziału w konkursie. Do 17 czerwca br. można zgłaszać pomysły na projekty z zakresu edukacji kulturowej dotyczące odbudowywania i budowania relacji społecznych, szczególnie między lokalną społecznością a uchodźcami.


Fachowiec


Adam Wołosz grał i śpiewał w MŻW (zdjęcia)

W Muzeum Żołnierzy Wyklętych odbył się recital Adama Wołosza. Wokalista i muzyk zaprezentował autorskie utwory, ale też piosenki z repertuaru Edwarda Stachury, Jacka Kaczmarskiego, Bułata Okudżawy czy Jacquesa Brela."Dinusie" Jakuba Borkowskiego walczą o finał

Zespół dziewcząt z Ostrołęckiego Klubu Koszykówki juz w niedzielę rozegrają turniej finałowy w kategorii U-11. Podopieczne Jakuba Borkowskiego jadą do Mszczonowa, gdzie zmierzą się z ekipami: UKS Olimpijczyk Mszczonów, Kusy Łomianki oraz MUKS Piaseczno. 

Znaleziono pieska na osiedlu Centrum. Czyja to zguba?

Czytelniczka znalazła pieska, który błąkał się w okolicy alei Jana Pawła II (na wysokości sklepu E. Leclerc). Pies jest malutki, sięga do połowy łydki, to jeszcze szczeniak. Jest biało-czarno-brązowej maści. Na pewno ma właściciela, bo jest bardzo zadbany. Hubert Nakielski złotym i srebrnym medalistą!

Zawodnik WOPR-OS Ostrołęka osiągnął bardzo dobry wynik podczas 11. Wojskowych Mistrzostw Świata w ratownictwie wodnym, które odbywają się w Amsterdamie. Hubert Nakielski dwukrotnie wchodził na podium.


KamilaMeble

KS CK Troszyn jedzie do Płocka. Narew zagra w stolicy

Przed zespołami z IV ligi przedostatnia kolejka sezonu. W sobotę Narew Ostrołęka powalczy na wyjeździe z Unią Warszawa. W tym samym czasie KS CK Troszyn zmierzy się na terenie Stoczniowca Płock. Jakie wyniki typujecie? Piszcie w komentarzach. 8 czerwca odbył się pierwszy mecz z tej serii gier. MKS Przasnysz zremisował 1:1 z Ząbkovią Ząbki.Rzekunianka zagra w Strzegowie. Kurpik podejmie lidera

Piłkarze Klasy Okręgowej czeka przedostatnia kolejka. Inaczej sprawa ma się z Kurpikiem Kadzidło, który powinien pauzować, a podopieczni Łukasza Pokory zagrają z PAF Płońsk. Dlaczego? W weekend Kurpik miał planowaną pauzę ze względu na wycofanie się z rozgrywek Błękitnych Raciąż. Lider Klasy Okręgowej z kolei musiał pauzować z powodu nieparzystej liczby ekip w stawce.


Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

bezchmurnie

34°C, 1015 hPa

bezchmurnie

Kamery online

Oglądaj na żywo

Smog

29
Jakość powietrza:
Dobra

Pył PM2.5: 17 µg/m³

Pył PM10: 25 µg/m³

Szczegóły »

Społeczność

Usługi

Komunikacja

Medycyna

Handel

Edukacja

Finanse

Pozostałe


Reklama

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

7.80 zł

8.34 zł

7.62 zł

3.39 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Kebab Snack Bar Ostrołęka Sprawdź pełne menu

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com
388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8