piątek, 3 grudnia 2021 r., imieniny Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności
Ostbruk

Ponad 70 zachorowań w naszym regionie. Jedna osoba zmarła

Resort zdrowia poinformował o nowych przypadkach zakażeń COVID-19. W Ostrołęce na koronawirusa zachorowało 33 mieszkańców. Odnotowano jeden zgon. W powiecie ostrołęckim pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymało 38 osób. Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce liczba zachorowań to 19 074.

Ale tak wprost przy zakazie zatrzymywania się?

Zdjęcie mistrza parkowania przesłał do naszej redakcji czytelnik, nie mogąc nadziwić się, że można w ten sposób zatrzymać pojazd, bezpośrednio pod znakiem zakazu. Taka sytuacja miała miejsce przed budynkiem administracyjno-usługowym u zbiegu ulic Hallera i Piłsudskiego w Ostrołęce.Repertuar kina Jantar. Zobacz najnowsze propozycje filmowe

Nie spędzajmy jesiennych wieczorów nudząc się w domu. Lepiej wybrać się samemu lub z bliskimi na dobry film. Kino Jantar zaprasza na kolejną porcję dobrych filmów dla najmłodszych i dla dorosłych widzów. Na ekranach m.in. "To musi być miłość", "Eternals", "Pszczółka Maja: mały wielki skarb".Cóż tam, panie, w polityce? Chińczycy trzymają się mocno!

Chińczycy nadal trzymają się mocno i zadziwiają resztę świata. Tak należałoby odpowiedzieć na pytanie Czepca, zadane w pierwszej scenie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Chiny stanowią obiekt zainteresowania "reszty świata" nie tylko dlatego, że to najliczniejszy kraj na świecie czy jedna z najstarszych cywilizacji.

Uczniowie z zagranicy w III LO. Erasmus Plus

Pierwsi uczniowie z zagranicy już w listopadzie rozpoczną naukę w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce. Osoby z Francji, Belgii, Turcji i Wysp Kanaryjskich będą uczyć się razem z uczniami z powiatu. Edukacja językowa i kulturowa jest szczególnie istotna w zglobalizowanym świecie.


CKZiU

Przed nami druga sesja Młodzieżowej Rady Miasta. Co w porządku obrad?

Na piątek 19 listopada zaplanowano drugie posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki. Podczas sesji młodzi radni ustalą składy komisji rewizyjnej i komisji stałych, podejmą także dyskusję dotyczącą m.in. ostrołęckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy Mikołajek.
Kwiatowe laki

Novdom

KOKU

JBB


Śpiewali i grali ku czci Niepodległej w Lelisie (zdjęcia, wideo)

W Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie odbyło się wydarzenie muzyczne pn. "Koncert dla Niepodległej" zorganizowane z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy gminy spotkali się, aby wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne przy akompaniamencie lokalnej orkiestry.Zagraj w Lelisie

Już 21 listopada Akademia Sportowa Lelis będzie organizatorem I Turnieju Halowej Piłki Nożnej Akademii Sportowej Lelis 2021. Organizatorzy zapraszają chętne ekipy do udział w rywalizacji.

Ćwiczenia strażaków w Stora Enso (zdjęcia)

Na terenie Stora Enso przeprowadzono ćwiczenia z zakresu pożaru makulaturowni i wycieku kwasu siarkowego. W epizodzie pożarowym brały udział trzy zastępy gaśnicze z OSP z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego Suchcice z jednostek z Kadzidła, Baranowa i Łysych."Wchodzimy na rynek pracy". Uczestnicy projektu z certyfikatami (zdjęcia)

Całkowita wartość projektu pn. "Wchodzimy na rynek pracy", który realizowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myszyńcu wynosi 402,028 zł. Uroczyste podsumowanie wraz z wręczeniem certyfikatów beneficjentom projektu miało miejsce 4 listopada w Kadzidle. Wkład własny powiatu wynosi 24 tys. zł.Tour de Konstytucja w Ostrołęce z wyjątkowymi gośćmi

Ostrołęka znalazła się na mapie trasy Tour de Konstytucja. Pod koniec listopada w naszym mieście odbędzie się finał jesiennej edycji wydarzenia, podczas którego będziemy dyskutować na ważne tematy polityczne i społeczne. Nie zabraknie też wyśmienitych gości, wśród których m.in. Małgorzata Gersdorf czy Paweł Juszczyszyn.

Czy Manchester United szuka nowego trenera?

Ole Gunnar Solskjaer jest trenerem Manchesteru United od grudnia 2018 roku. Po niespełna 3 latach współpracy wszystko wskazuje na to, że jego kariera na tym stanowisku dobiega końca.

Premier League - najbardziej wyrównana liga na świecie

Premier League przez wielu ekspertów i kibiców uznawana jest za najbardziej wyrównaną ligę na świecie. Obecnie jest oczywiście również najlepsza, jednak najciekawsze jest to, że w angielskiej ekstraklasie o mistrzostwo w każdym sezonie walczy kilka drużyn. 


KamilaMeble

Serie A - siła fascynującej ligi

Serie A, czyli piłkarska liga włoska, to fascynujące rozgrywki, które rozpalają wyobraźnię kibiców na całym świecie. Nie inaczej jest w obecnym sezonie! Tym bardziej że w tym roku będzie jeszcze ciekawiej! Powodów jest co najmniej kilka.Wyjątkowe nagrody

W niedzielę 24.10.2021 rozpoczęły się oficjalnie Mistrzostwa Świata w boksie olimpijskim. Gospodarzem wydarzenia jest Serbia. Walki odbywają się w Belgradzie i wystąpi w nich 510 zawodników, w tym 8 Polaków.Prezydent ogłosił konkurs na dyrektora II LO

Prezydent Łukasz Kulik w środę 10 listopada wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce. Kandydaci dokumenty aplikacyjne mogą składać do dnia 6 grudnia 2021 r.Reklama

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.77 zł

6.15 zł

5.82 zł

3.37 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Sphinx Sprawdź pełne menu

Reklama


Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com
388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8