piątek, 14 grudnia 2018 r., imieniny Alfreda, Izydora, Alfredy

Renault

Aktualności

O ułanach u dzieci i młodzieży (zdjęcia)

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, członkowie Ostrołęckiego Klubu Kolekcjonerów Unikat organizują cykl prelekcji tematycznych dla uczniów ostrołęckich szkół. Niedawno odwiedzili m.in. uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 oraz II Liceum Ogólnokształcącego.


Kwiatowe Łąki

"Razem dla Niepodległej" - spotkanie pokoleń w III LO (zdjęcia)

Uczniowie III LO, biorący udział w projekcie Erasmus+ spotkali się z podopiecznymi Domu Seniora w celu uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to świetna okazja do przypomnienia wydarzeń z historii oraz wspólnych rozmów o patriotyzmie.Ósme urodziny supermarketu E.Leclerc

Działalność E.Leclerc w Ostrołęce jest dowodem na to, że sklep to nie tylko pełne towarów półki, ale przede wszystkim tworzący go ludzie oraz ich pozytywne nastawienie i aktywność. Pracownicy obchodzącego ósme urodziny sklepu, od lat angażują się w stały rozwój supermarketu.


EUROTUR

Znajdźmy nowy dom porzuconej w lesie suczce

Czytelniczka Judyta prosi o pomoc w znalezieniu nowego domu dla psa, który błąkał się po lesie w okolicach Ostrołęki. Zwinięty w kłębek czworonóg wyglądał, jakby czekał na swojego właściciela. Jest to nieduża suczka o kremowo-szarym ubarwieniu.Oskarżał wymiar sprawiedliwości, sam usłyszy zarzuty

Robert M., prawnik z Ostrołęki, może niebawem usłyszeć zarzuty dotyczące pomawiania funkcjonariuszy publicznych w programie "Studio Polska" na antenie TVP Info. Odważnie wypowiadanych przed kamerą oskarżeń nie potwierdził żadnymi dowodami. Teraz szuka go ełcka prokuratura.


CKZiU

Hit wszech czasów "Roxanne" w wykonaniu Martyny Ciok (wideo)

Martyna Ciok, wokalistka pochodząca z Ostrołęki, po raz kolejny zmierzyła się z wielkim muzycznym hitem i zaprezentowała nam swoją interpretację piosenki pt. "Roxanne" zespołu The Police. Oceńcie jak wypadła w utworze, który w oryginale śpiewał Sting.
Mazdą i toyotą wyprzedzam, gdzie chcę (wideo)

Na drogach Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego wielu jest kierowców, którzy przepisy ruchu drogowego mają za nic, szczególnie jeśli idzie o manewr wyprzedzania. W pośpiechu przejeżdżają zatem na podwójnej ciągłej, przez wysepki czy w okolicach przejść dla pieszych i skrzyżowań.Patriotyczne morsowanie (zdjęcia, wideo)

Kilkanaście osób wzięło udział w niedzielnym morsowaniu. Okazja była specjalna, bo miłośnicy lodowatych kąpieli postanowili wspólnie uczcić okrągłą setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Do Narwi weszli z flagami i biało-czerwonymi akcentami.


KamilaMeble

Warsztaty patriotyczne w ostrołęckim muzeum (zdjęcia)

W nieco innej formie niż w ostatnich latach przebiegały warsztaty patriotyczne pn. "Barwy Niepodległej" zorganizowane w ostrołęckim muzeum. Oprócz wspólnego przygotowywania pamiątek w biało-czerwonych barwach, punktualnie w południe wspólnie odśpiewano hymn Polski.Skazani z kwalifikacjami zawodowymi (zdjęcia)

Podczas odbywania kary pozbawienia wolności, skazani chętnie zabiegają o rozwój swoich kwalifikacji zawodowych. Doskonałą okazją do nabycia nowych umiejętności jest program POWER, który sukcesywnie, co roku z powodzeniem organizowany jest w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych.


Agrometal

Jantarki lepsze od WAP Warszawa (zdjęcia, wideo)

Świetnym akcentem rundę jesienną rozgrywek III ligi w grupie mazowieckiej zakończyły zawodniczki Jantaru Ostrołęka. Podopieczne trenerki Beaty Majewskiej w konfrontacji dziewiątej kolejki na stadionie w Wojciechowicach pokonały WAP Warszawa 4:2.

  •  
  • 09:45, 12.11.2018 r.

JBB

Korona ratuje się z opresji w IV lidze przed zimą

Piłkarze Korony Ostrołęka na finiszu rundy jesiennej wydostali się ze strefy spadkowej po zwycięstwie odniesionym nad MKS Ciechanów 2:0. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego do rozegrania mają jeszcze jeden mecz, rozegrany awansem z rundy wiosennej.

  •  
  • 09:45, 12.11.2018 r.


KS CK Troszyn na Warchalskiego przegrał z Ostrovią

Piłkarze KS CK Troszyn nie zaliczą ostatnich spotkań rundy jesiennej ligi okręgowej do udanych. W sobotnim wyjazdowym meczu piętnastej kolejki podopieczni trenera Łukasza Bałazego musieli uznać wyższość Ostrovii Ostrów Mazowiecka, ulegając 0:3.

  •  
  • 09:44, 12.11.2018 r.


Niewykorzystane szanse Aldo Bartnika i Narwi

Do bardzo ciekawych batalii doszło w miniony weekend na stadionach w rozgrywkach A klasy w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Pewnym liderem po rundzie jesiennej są piłkarze Konopianki Konopki, ale tuż za nim plasuje się GKS Pokrzywnica i Aldo Bartnik Myszyniec.

  •  
  • 09:44, 12.11.2018 r.


Smog w Ostrołęce pod stałym nadzorem

Na specjalnej podstronie prezentujemy aktualne wartości jakości powietrza ze wszystkich czujników smogu zainstalowanych na terenie Ostrołęki. Odświeżona strona jest czytelna, dopasowana do telefonów komórkowych i nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania.Literackie Zaduszki w bibliotece (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprosiła na Literackie Zaduszki. Wydarzenie było dedykowane pamięci znanych ostrołęckich literatów: Dionizego Maliszewskiego, Alfreda Sierzputowskiego, Bogusława Fedorowicza oraz Wiktora Gomulickiego.


NOVDOM

W poniedziałek 12 listopada za parking nie płacisz

W dni wolne od pracy czyli soboty, niedzielę i święta, na terenie Ostrołęki, w strefach płatnego parkowania, nie pobiera się opłat za postój. Podobnie jest dzisiaj w poniedziałek 12 listopada br., który został decyzja Sejmu ustanowiony dniem wolnym od pracy.


PWSIP

Największy seryjny zabójca

Choroby układu krążenia, m.in. choroba wieńcowa, niewydolność czy zaburzenia rytmu serca, są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce, jest tak również w naszym regionie. Wraz z upływem czasu serce przestaje pracować na najwyższych obrotach i pojawiają się kłopoty.
WSAP2018Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.92 zł

5.19 zł

5.23 zł

2.40 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić