piątek, 19 kwietnia 2019 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Aktualności

Ósmoklasiści kończą egzamin językiem obcym (zdjęcia)

Uczniowie ósmych klas szkół podstawowych punktualnie o godz. 9.00 zasiedli do egzaminów. To ostatni dzień sprawdzianu wiedzy, który kończy się testem z języka obcego. Rozwiązując arkusz standardowy mają 90 minut na jego napisanie.


Kamila

Skrzynka pytań: spowiedź po angielsku?

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i zażaleń:
Mam gości z zagranicy, którzy przed Wielkanocą chcieliby skorzystać ze spowiedzi. Nie mówią jednak po polsku. Czy jest możliwość wyspowiadania się w Ostrołęce lub okolicy po angielsku?


JBB

Gorsze oblicze posła Czartoryskiego

Jeden z czytelników podzielił się z nami sytuacją dotyczącą posła Arkadiusza Czartoryskiego i jego profilu na Facebooku. Internauta zauważył, że w wypowiedziach pada wiele wulgaryzmów i obecna jest mowa nienawiści, a sam parlamentarzysta "też nie przebiera w słowach".



Robert Biedroń odwiedzi Ostrołękę

Lider ugrupowania politycznego o wdzięcznej nazwie Wiosna odwiedzi Ostrołękę. Robert Biedroń ma pojawić się w mieście w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego. Przedstawiciele partii zapraszają mieszkańców Ostrołęki do wzięcia udziału w spotkaniu.



Drogi krzyżowe ulicami miasta. Pełen wykaz

Trwa najważniejszy dla chrześcijan okres. W Wielkim Tygodniu wierni manifestować będą swoją wiarę także poza kościołami. Drogi krzyżowe w parafiach w całym kraju przejdą ulicami miast. Także w naszym mieście wierni wyjdą na ulice. Przygotowaliśmy pełen wykaz.



Zderzenie osobówek na ulicy Mostowej

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło wczoraj po południu na ulicy Mostowej w Ostrołęce. Kierowca forda nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego uderzył w tył seata. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze ostrołęckiej komendy policji.


NOVDOM

Zderzenie ciągnika z samochodem dostawczym

Do zderzenia samochodu dostawczego i ciągnika rolniczego doszło dziś w nocy w miejscowości Antonie (gmina Olszewo-Borki). Jak ustalili funkcjonariusze policji, przyczyną stłuczki było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę traktora.



Ósmoklasiści zdawali dziś egzamin z matematyki (zdjęcia)

W ostrołęckich podstawówkach trwa drugi dzień egzaminu ósmoklasisty. Zmagania uczniów z królową nauk czyli matematyką przebiegają bez zakłóceń, pomimo trwającego w całej Polsce strajku nauczycieli oraz pracowników oświaty. Uczniowie rozpoczęli testy punktualnie o godz. 9.00.




Kwiatowe ÂŁÂąki

Narew bliżej lidera w tabeli A klasy

Piłkarze Narwi Ostrołęka zmniejszyli stratę do lidera rozgrywek w tabeli A klasy do pięciu punktów. Podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego pokonali w wyjazdowym meczu Błękitnych Raciąż 2:0 i zrównali się punktami z wiceliderem GKS Pokrzywnica.

  •  
  • 11:05, 16.04.2019 r.


Ostre strzelanie na boiskach B klasy

Rywalizacja o awans i miejsce barażowe w rozgrywkach B klasy nabiera rumieńców. Liderem rozgrywek wciąż są piłkarze Wymakracza Długosiodło, którzy w minionej kolejce rozbili KS Pniewo 9:0. Podopieczni Rafała Godziejczyka są coraz bliżej awansu.

  •  
  • 11:04, 16.04.2019 r.


Rozbite auto, wysokie promile i rzekomy brak kierowcy

Mundurowi z Czerwina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali zbiec po tym jak auto, którym podróżowali, uderzyło w drzewo. Obydwaj byli kompletnie pijani i na początku twierdzili, że żaden z nich nie kierował. Funkcjonariusze szybko ustalili przebieg zdarzenia i jego sprawcę.



Diler narkotykowy zatrzymany

Ostrołęccy mundurowi zabezpieczyli prawie 250 gramów marihuany i amfetaminy, dwie wagi elektroniczne, foliowe torebki z zapięciem strunowym i nabój. Policyjne działania miały miejsce na terenie powiatu ostrołęckiego. Do sprawy zatrzymano 28-latka.


JBB


Społeczność III LO buduje most między pokoleniami (zdjęcia)

Uczniowie i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce działający w projekcie Erasmus+ oraz seniorzy z Domu Dziennego Senior Plus spotkali się przy wielkanocnym stole. W ramach wspólnej integracji został przeprowadzony m.in. konkurs na najpiękniejszą pisankę i śpiewanie piosenek.


Agrometal

Karate: Siedem medali OKKK w Pniewach

Z siedmioma medalami wrócili zawodnicy OKKK Ostrołęka z VI Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Karate Kyokushin, które w sobotę odbyły się w Pniewach. W punktacji drużynowej, ostrołęcki klub został sklasyfikowany na wysokiej czwartej pozycji.

  •  
  • 10:29, 16.04.2019 r.

CKZiU

Udany start drużyny młodych atletów

Drużyna młodych sportowców startująca w barwach UKS Atleta Ostrołęka rywalizowała w zawodach wieloboju atletycznego, które odbyły się w Nowym Dworze Maz. W klasyfikacji drużynowej I Rzutu Ligi Wojewódzkiej w Wieloboju Atletycznym wywalczyli czwarte miejsce.

  •  
  • 10:28, 16.04.2019 r.


Policyjne podsumowanie weekendu. Na drogach było bezpiecznie

Kilkudziesięciu policjantów dbało o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego podczas minionego weekendu. Co ważne, nie odnotowano w tym czasie żadnego wypadku, w którym byłyby osoby ranne lub ofiary śmiertelne.


KamilaMeble

Wielkanocne wypieki prosto z Piekarni Kurpiowskiej Serafin

Wielkanoc to wyjątkowy czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Warto zadbać o to, aby na świątecznym stole nie zabrakło tradycyjnych wypieków z Piekarni Kurpiowskiej Serafin. Babki, serniki, makowiec, a także wiele innych ciast sprawią, że nadchodzące święta staną się wyjątkowe.


Ceramik

Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Rafał Romanik, lat 37, nabożeństwo żałobne odprawione zostanie we wtorek 16 kwietnia w kaplicy domu pogrzebowego przy ulicy Kujawskiej w Ostrołęce o godz. 14.00.


Essentia

Niebawem kolejna sesja rady miasta

Przed nami kolejna sesja rady miasta. Poza stałymi punktami obrad, radni podejmą uchwały dotyczące m.in. nadania odznak "Za zasługi dla miasta Ostrołęki", nadania imienia Przedszkolu Miejskiemu nr 8 czy powołania Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki oraz nadania jej statutu.


Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

bezchmurnie

20°C, 1032 hPa

bezchmurnie

Kamery online

Oglądaj na żywo

Smog

27
Jakość powietrza:
Dobra

Pył PM2.5: 16 µg/m³

Pył PM10: 25 µg/m³

Szczegóły »

Społeczność

Usługi

Komunikacja

Medycyna

Handel

Edukacja

Finanse

Pozostałe

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.94 zł

5.32 zł

4.94 zł

2.18 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Urząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8