wtorek, 17 września 2019 r., imieniny Franciszka, Hildegardy, Roberta

Aktualności

Rzekunianka zagra u siebie, Bartnik na wyjeździe

Przed kibicami w regionie piąta odsłona gier o mistrzostwo A klasy w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Obaj reprezentanci powiatu ostrołęckiego zagrają w niedzielę - Rzekunianka powalczy o punkty przed własną publicznością, a Bartnik na wyjeździe.

  • Wyświetleń: 1141
  • 10:00, 14.09.2019 r.


Jantar podejmie Husarki Mochowo

Podopieczne trenera Rafała Koska, po ostatniej wyjazdowej porażce, w rozgrywkach III ligi kobiet w grupie mazowieckiej powalczą o punkty przed własną publicznością. Rywalem Jantaru, na stadionie przy ulicy Witosa w Ostrołęce, będą Husarki Mochowo.

  • Wyświetleń: 907
  • 10:00, 14.09.2019 r.

ISP

Kolejne wartościowe starty UKS Siódemka

W miniony weekend zawodnicy ostrołęckiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Siódemka zapisali na swoim koncie dobre wyniki. Najlepiej zaprezentował się Karol Rogoziński, który w Biegu Kolejarza na 3000 metrów stanął na drugim stopniu podium.

  • Wyświetleń: 884
  • 10:00, 14.09.2019 r.

PWSIP

Rada Osiedla Witosa wnioskuje o dopłaty i inwestycje

Rada Osiedla Witosa wystosowała do prezydenta miasta Łukasza Kulika wniosek, w którym zabiega o przeprowadzenie kilku inwestycji mających na celu poprawę komfortu życia i bezpieczeństwa mieszkańców osiedla. Chodzi m.in. o dokończenie remontu jednej z dróg oraz przywrócenie przystanku autobusowego przy ul. Targowej.Promocja książki Adriany Szymańskiej w Galerii Ostrołęka

Ostrołęckie Centrum Kultury zachęca mieszkańców miasta do wzięcia udziału w wieczorze autorskim Adriany Szymańskiej. Pisarka zaprezentuje książkę "Nieprzerwany dialog. Wiersze z lat 1968-2019". Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Klara Drużycka. Wstęp wolny.


NOVDOM

Szkolna wyprawka: co podrożało najbardziej?

W Warszawie najbardziej podrożał 96-kartkowy brulion, zaś w województwie mazowieckim farby akwarelowe. Z kolei w Warszawie farby akwarelowe były produktem, którego cena najbardziej spadła, a na Mazowszu najbardziej potaniały kredki szkolne. Sprawdź, jak zmieniły się ceny w stosunku do poprzedniego roku.Zmiany w kursowaniu linii nr 22

Na wniosek mieszkańców korzystających z linii autobusowej numer 22, Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce wprowadza zmiany w kursowaniu tej linii od poniedziałku 16 września 2019 r. Na stronie internetowej spółki zamieszczony został nowy rozkład jazdy, uwzględniający wprowadzone zmiany.Trwa sezon grzybowy

Wielkimi krokami zbliża się sezon na grzybobranie. Już od czerwca do późnej jesieni będziemy mogli zbierać te wyjątkowe skarby jakie oferuje nam las. Mimo dotkliwej suszy, która nawiedziła nasz region, w lasach można już znaleźć m.in. pieprznik jadalny powszechnie znany jako kurka.


pegas oil

Blisko 2,5 mln zł na szpital, ponad 100 tys. zł na muzeum

Radni województwa mazowieckiego przyznali dodatkowe 2,6 mln zł dla szpitala w Ostrołęce i Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Dzięki temu samorządowe placówki zakupią niezbędne wyposażenie, a także przeprowadzą modernizacje. Blisko 2,5 mln zł trafi do szpitala, zaś ponad 100 tys. zł do placówki muzealnej.


JBB

Zostań stypendystą marszałka. Ruszyły nabory

W sumie 4,9 mln zł trafi do niemal tysiąca uczniów z Mazowsza. Samorząd województwa ruszył z naborami na programy stypendialne. Trzeba się spieszyć - uczniowie szkół podstawowych i ogólnokształcących mogą składać wnioski do 16 września, zaś uczęszczający do szkół zawodowych - do 20 września.ARiMR: nowości w harmonogramie PROW

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, iż harmonogram tegorocznych naborów w ramach PROW na lata 2014-2020 został zaktualizowany. Plan został rozszerzony o możliwość skorzystania przez rolników z dotacji na inwestycje chroniące wody gruntowe przez azotanami.
Kwiatowe ÂŁÂąki

Paczkomaty w Ostrołęce

Z Paczkomatów InPostu coraz chętniej korzystają mieszkańcy całej Polski. Również w Ostrołęce intuicyjne w użytkowaniu automaty do odbierania i nadawania przesyłek cieszą się popularnością.Groźny pożar mieszkania na nowym osiedlu (zdjęcia, aktualizacja)

Do poważnego pożaru mieszkania doszło w bloku przy ul. Bohaterów Warszawy 31 w Ostrołęce.  Około godz. 7.00 ogień pojawił się w lokalu na trzecim piętrze. Z żywiołem walczyło kilka zastępów strażaków. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Lokatorzy opuścili mieszkanie, gdy tylko pojawił się ogień.Pierwsza Biedronka w Ostrołęce wprowadziła płatny parking. Dlaczego?

Ostrołęczanie przyzwyczaili się, że przy centrach handlowych i marketach, parkingi są bezpłatne i ogólnodostępne. Tymczasem Biedronka przy ulicy Steyera wykonała krok, który zszokował mieszkańców - parking będzie płatny! Osoby, które zatrzymają tam swój samochód powyżej 1,5 godziny, muszą słono płacić.


Terapia

Koncert "Dziwny sen" w wykonaniu Studia Piosenki (zdjęcia, wideo)

Ostrołęckie Centrum Kultury zaprosiło miłośników muzyki na koncert pt. "Dziwny sen" w wykonaniu wokalistek Studia Piosenki. Przed ostrołęcką publicznością zaprezentowały się artystki, które na co dzień swoje umiejętności wokalne szlifują w klubie "Oczko".


CKZiU

Wrześniowe spotkanie chóru O! La! La! za nami (zdjęcia, wideo)

Muzeum Kultury Kurpiowskiej po raz kolejny zaprosiło amatorów i pasjonatów śpiewania na spotkanie z cyklu "Śpiewaj razem z nami". Imprezę tradycyjnie poprowadził Robert Lipka. Uczestnicy pod jego kierownictwem zmierzyli się z nowymi i wcześniej poznanymi pieśniami i piosenkami.


Eldor

Gmina Myszyniec z dofinansowaniem na wymianę pieców (zdjęcia)

Mieszkańcy gminy Myszyniec dzięki unijnemu dofinansowaniu wymienią stare piece na nowe. Umowę w tej sprawie podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego - Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska, burmistrz gminy Myszyniec Elżbieta Abramczyk i skarbnik Agata Kobus.

 


EssentiaWSSE

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.96 zł

5.25 zł

4.97 zł

1.94 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Klassic Sprawdź pełne menu

ReklamaUrząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8