sobota, 21 października 2017 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

AktualnościHarmonia pedałowa nadal popularna (zdjęcia)

W Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. M. Mieszki w Kadzidle już drugi rok prowadzone są warsztaty nauki gry na jednym z tradycyjnych ludowych instrumentów występujących na terenie Puszczy Kurpiowskiej - harmonii pedałowej. Warsztaty cieszą się niesłabnącą popularnością.Światowy Dzień Uśmiechu w PM nr 1 (zdjęcia)

W Przedszkolu Miejskim nr 1 "Kraina Uśmiechu" w Ostrołęce wychowankowie wszystkich grup wiekowych wraz z paniami obchodzili Światowy Dzień Uśmiechu. W ramach wydarzenia maluchy wraz z wychowawczyniami wręczali przechodnim słoneczka, życząc im dużo uśmiechu na twarzy.Przewodniczący rady miasta z wizytą w Senacie

W Senacie RP odbyła się konferencja pt. "Istota i zakres przedmiotowy aktów prawa miejscowego stanowionych przez organy jednostek samorządu terytorialnego". Wziął w niej udział Jerzy Grabowski, przewodniczący rady miasta, jako reprezentant ostrołęckiego samorządu.Nagrodzeni nauczyciele z gminy Olszewo-Borki (zdjęcia)

W całym kraju obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Także w gminie Olszewo-Borki włodarz gminy Krzysztof Szewczyk nagrodził wyróżniających się pedagogów i pracowników oświaty. Uroczystość odbyła się m.in. w Gimnazjum w Nowej Wsi oraz Szkole Podstawowej w Antoniach.Jak korzystać z księgi wieczystej?

Księga wieczysta jest dokumentem, którego weryfikacja towarzyszyć powinna każdej transakcji związanej z nieruchomościami. Księgi zabezpieczają obrót nimi i dotyczyć mogą mieszkań, domów, działek, gruntów czy spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.Jak wybrać lokalizację pod budowę hali produkcyjnej

Od kiedy Polska wstąpiła w szeregi Unii Europejskiej, dzięki jej przeogromnym funduszom poświęconym na rozwój między innymi gospodarki, powstawać zaczęło coraz więcej przedsiębiorstw, a co za tym idzie ruszyła budowa nie jednej już hali produkcyjnej.


JBB

Iskierka

Zderzenie osobówek na ulicy gen. Fieldorfa "Nila"

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na ulicy gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" w Ostrołęce. Według ustaleń ostrołęckich funkcjonariuszy policji, przyczyną stłuczki było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.Oferty Powiatowego Urzędu Pracy

Oferty pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce. Zobacz jacy pracownicy są aktualnie poszukiwani w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim. Szczegółowych informacji udziela Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce, ul. 11 Listopada 68, tel. (29) 760-43-83.Dzień Walki z Ubóstwem w Ostrołęce (zdjęcia)

Ostrołęka już po raz dziewiąty włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem. Wydarzenie jest znakiem solidarności z osobami dotkniętymi brakiem podstawowych środków do życia. W tym roku akcja była prowadzona w różnych lokalizacjach na terenie miasta.W Łysych bili rekord Guinnessa w resuscytacji (zdjęcia)

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łysych wzięli udział w biciu rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. To dla dzieci i młodzieży cenna lekcja, która być może w przyszłości uratuje komuś życie.Zdarzenie drogowe z udziałem "elki"

Do zderzenia seata i samochodu nauki jazdy doszło na ul. Kilińskiego w Ostrołęce. Według ustaleń ostrołęckich funkcjonariuszy policji, przyczyną stłuczki była nieprawidłowa zmiana pasa ruchu przez kierującą seatem, 35-letnią mieszkankę powiatu ostrołęckiego.Prawie 50 mandatów karnych

Wczoraj, na terenie naszego powiatu, policjanci prowadzili akcję pod nazwą "Prędkość". Funkcjonariusze skontrolowali 67 pojazdów, z czego aż 51 przekroczyło dozwoloną prędkość (11 z nich to obcokrajowcy). W związku z tym wobec 48 kierowców zostały nałożone mandaty karne.Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Andrzej Krzysztof Białczak, lat 53, nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w środę 18 października w kaplicy domu pogrzebowego przy ul. Kujawskiej w Ostrołęce o godz. 14.00.

Wyjazd ostrołęckiej delegacji do Kemer. Wiemy ile kosztowała podróż

Ponad jedenaście tysięcy złotych - tyle kosztowała podróż ostrołęckiej delegacji do Kemer, partnerskiego miasta położonego nad Morzem Śródziemnym. Taką informację podał do publicznej wiadomości prezydent Janusz Kotowski. Włodarz Ostrołęki wymienił też skład delegacji i cele podróży.Adres Świętego Mikołaja potrzebny od zaraz

Pierwszy list do Świętego Mikołaja napisany, a może nawet narysowany. I co dalej? Jeśli trzymasz właśnie kopertę w ręku, a dziecko patrzy ci na ręce, bo chce mieć pewność, że list trafi pod właściwy adres, to ten artykuł jest dla ciebie. Sprawdź, gdzie wysłać list z listą marzeń dziecka.Siatkarze Netu na piątkę w II lidze (zdjęcia, wideo)

Siatkarze Netu po trzech zwycięstwach plasują się na piątej lokacie w rozgrywkach II ligi. Podopieczni trenera Mateusza Mielnika po zwycięstwach odniesionych w wyjazdowych meczach z Wołominie 3:2 i Warszawie 3:0, tym razem BAS Białystok 3:2.

  •  
  • 10:37, 17.10.2017 r.


Trójka walczy o punkty w II lidze (zdjęcia, wideo)

Szczypiorniści ostrołęckiej Trójki po czterech spotkaniach obecnego sezonu rozgrywek II ligi plasują się na siódmej lokacie. Podopieczni trenera Radosława Żebrowskiego mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki. Teraz czeka ich dłuższa przerwa.

  •  
  • 10:36, 17.10.2017 r.


Jantarki bez szans w starciu ze Stomilem Olsztyn

Piłkarki Jantaru Ostrołęka w spotkaniu szóstej kolejki rozgrywek II ligi przegrały na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn aż 1:7. To pierwsza porażka w rundzie jesiennej, której ostrołęczanki doznały na boisku. Wcześniej walkowerem oddały mecz Pogoni Zduńska Wola.

  •  
  • 10:35, 17.10.2017 r.

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.16 zł

4.85 zł

4.34 zł

1.93 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Da Grasso Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić