poniedziałek, 24 września 2018 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Aktualności

Hit okręgówki. KS CK Troszyn podejmie Makowiankę

Bardzo trudne zadanie czeka piłkarze KS CK Troszyn w sobotnie przedpołudnie w konfrontacji z Makowianką Maków Mazowiecki. W konfrontacji ósmej kolejki ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka dojdzie do rywalizacji o ważny komplet punktów.

  •  
  • 11:29, 21.09.2018 r.

JBB

Derby w Baranowie, Narew kontra Jutrzenka Unieck

To będzie kolejna bardzo ciekawa i emocjonująca odsłona spotkań w rozgrywkach A klasy w grupie Ciechanów-Ostrołęka. W derbowym meczu Świt Baranowo podejmie Rzekuniankę Rzekuń. Przed własną publicznością zagrają Aldo Bartnik, Kurpik i Narew.

  •  
  • 11:28, 21.09.2018 r.


Korona II na remis z Wymakraczem (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Korony II Ostrołęka w zaległej konfrontacji pierwszej kolejki B klasy zremisowali na stadionie w Wojciechowicach z Wymakraczem Długosiodła 2:2. Podopieczni trenera Pawła Samsela wciąż pozostają bez zwycięstwa, a drużyna Rafała Gordziejczyka bez porażki.

  •  
  • 11:28, 21.09.2018 r.


Ruszyła policyjna akcja "Noga z gazu"

W trosce o życie i zdrowie uczestników ruchu drogowego, policjanci z ostrołęckiej komendy rozpoczęli wzmożone działania pn. "Noga z gazu". Mundurowi będą sprawdzać czy kierowcy przestrzegają obowiązujących limitów prędkości. Akcja potrwa do końca weekendu.


JBB

Przybywa terytorialsów (zdjęcia)

Wojska obrony terytorialnej są gotowe przyjąć około stu kandydatów. Już po raz piąty zorganizowano powołanie do 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. W sobotę 8 września do jednostki wojskowej przy ulicy Wojska Polskiego przybyli ochotnicy.


PWSIP


W niedzielę zakaz handlu

W najbliższą niedzielę zakupów nie zrobisz. W myśl nowej ustawy, którą Sejm przyjął 24 listopada 2017 roku, w Polsce obowiązuje zakaz handlu w wybrane niedziele. Od roku 2020 ograniczenia handlu obejmą niemal wszystkie niedziele w roku, poza niewielkimi wyjątkami.Zderzenie pojazdów na ostrołęckiej obwodnicy (zdjęcia)

Do zderzenia dwóch pojazdów doszło dziś rano na ulicy Bohaterów Warszawy w Ostrołęce. Kierujący ciężarówką nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego uderzył w tył peugeota. Na miejscu interweniowali ostrołęccy funkcjonariusze policji.Dzień planszówek po raz czwarty w Kultowni (zdjęcia)

Po raz czwarty mieliśmy okazję uczestniczyć w Rodzinnym Dniu Planszówek - imprezie plenerowej organizowanej cyklicznie przez Kultownię. Każdy miał możliwość przyjść, przynieść ulubioną grę i poznać zasady rozgrywek zaproponowanych przez organizatorów.Wybita szyba w audi

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce w celu zatrzymania sprawców poszukują świadków wybicia tylnej, lewej szyby w zaparkowanym audi. Zdarzenie miało miejsce w sobotę 15 września tego roku około godziny 19.30 przy ul. Jaracza.Zbigniew Chojnowski w klubie "Przy Studziennej" (zdjęcia)

W ostrołęckim klubie "Przy Studziennej" gościł Zbigniew Chojnowski - poeta, krytyk i historyk literatury, profesor nauk humanistycznych i nauczyciel akademicki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na spotkaniu zaprezentował swoją książkę pt. "Zawsze gdzieś jest noc".

Bezpłatne kursy komputerowe w Łysych

Urząd Gminy Łyse zachęca mieszkańców do udziału w darmowych kursach komputerowych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej dla osób bezrobotnych w wieku od 25 do 49 roku życia z wykształceniem maksymalnie średnim. Liczba miejsc jest ograniczona.
WSAP2018

EUROTUR


Mieszkańcy chcą strzelnicy w Ostrołęce. Co na to prezydent?

Z uwagi na to, że Ministerstwo Obrony ogłosiło konkurs na dofinansowanie obiektów szkolenia strzeleckiego, mieszkańcy Ostrołęki zachęcają władze do złożenia wniosku. Prośby mieszkańców przekazał w interpelacji do prezydenta miasta radny Waldemar Popielarz.Akcja "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce przeprowadzono kampanię pn. "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". W akcji prowadzonej przez Urząd Marszałkowski we współpracy z WORD priorytetem jest edukacja, przekazanie ważnych informacji w formie zabawy.


CKZiU


Dom dla Dzieci w Czarnowcu uroczyście otwarty (zdjęcia)

Przy ulicy Turkusowej w Czarnowcu (gm. Rzekuń) powstał Dom dla Dzieci. Placówka opiekuńczo-wychowawcza będzie rodzinnym miejscem dla kilkunastu młodych mieszkańców, którzy będą mogli, pod okiem opiekunów, uczyć się życia i funkcjonowania w społeczeństwie.Ostrołęce ubywa mieszkańców

Na przestrzeni czterech lat - od 30 czerwca 2014 r. do 30 czerwca 2018 r. - ubyło 944 ostrołęczan. Co ciekawe wszystkie sąsiednie gminy: Rzekuń, Lelis i Olszewo-Borki zwiększyły znacząco liczbę mieszkańców, odpowiednio 349, 373 i 298. Łącznie w trzech gminach przybyło 1020 osób.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.04 zł

5.32 zł

5.02 zł

2.25 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Yumme Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić