piątek, 25 maja 2018 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Aktualności

Wernisaż pn. "Ojcowie Niepodległości" (zdjęcia)

W Ostrołęckim Centrum Kultury odbył się wernisaż pn. "Ojcowie Niepodległości. W stulecie odzyskania niepodległości Instytut Pamięci Narodowej przygotowuje wiele przedsięwzięć edukacyjnych, jednym z nich jest ogólnopolska akcja "Biało-czerwony szlak. Moja Niepodległa".


KwiatoweŁąki

Przedszkolaki ilustratorami wierszy (zdjęcia)

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Goworowie zrealizowały kolejne zadanie konkursu pn. "Przedszkole talentów". Wysłuchały wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, a następnie same wyrecytowały wybrany wiersz "Na straganie" - Jana Brzechwy.Jak powstaje książka? (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Zofii Nałkowskiej w Ostrołęce odbyły się zajęcia zorganizowane w szkolnej bibliotece pn. "Jak powstaje książka?". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze świetlicy szkolnej wraz z opiekunami - Justyną Tyszką i Karoliną Zbiczyńską.Przedszkolaki na wycieczce w stadninie koni (zdjęcia)

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 "Baśniowa Kraina" w Ostrołęce wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do stadniny koni "Mustang" w Dzbeninie. Przedszkolaki z ogromną radością uczestniczyły w bardzo ciekawej wyprawie, której byli uczestnikami.


AgroMetal

Dzieci z "szóstki" wkroczyły w świat poezji (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego pod hasłem "Pierwszy krok w poezję". Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją, uwrażliwienie na jej piękno oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.


EUROTUR


Dotacje dla szkół na stulecie odzyskania niepodległości

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło projekt "Godność. Wolność. Niepodległość" i zachęca placówki oświatowe do składania wniosków o dofinansowanie. Konkurs umożliwia uzyskanie środków na organizację obchodów związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.


Triumph

Nowy kierunek kształcenia w ZSZ nr 2

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce zostanie wprowadzony nowy kierunek kształcenia. Technik robót wykończeniowych w budownictwie o specjalności architektura wnętrz to pierwsza tego typu klasa na terenie całego miasta.


ogrodnikEnergas

Otwarto sklep z zabawkami innymi niż wszystkie

"Budka Krasnoludka" to wyjątkowy sklep stworzony z myślą o dzieciach i rodzicach ceniących zabawki wykonane z wysokiej jakości ekologicznych materiałów, trwałe, wspierające rozwój dziecka i wyróżniające się formą, kolorystyką i designem.


NOVDOM

Festyn i sympozjum spółdzielcze (zdjęcia, wideo)

W słoneczną niedzielę 20 maja, na placu przy ul. Hallera, bawiły się społeczności dwóch największych spółdzielni w mieście - OSM i Centrum. Moc atrakcji, zabawy i koncerty poprzedziło sympozjum, w którym wzięli udział spółdzielcy, działacze oraz zaproszeni goście.Zderzenie dwóch motocykli

Do zderzenie dwóch motocykli doszło na ulicy Targowej w Ostrołęce. Według ustaleń ostrołęckich funkcjonariuszy policji przyczyną stłuczki było nieprawidłowe wyprzedzanie przez jednego z kierowców. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.


AutoNet

Psy ze schroniska w Biegu na 6 Łap (zdjęcia)

Psiaki ze schroniska dla zwierząt "Canis" w Kruszewie po raz kolejny mogły wziąć udział w organizowanym Biegu na 6 Łap. Zadowolone z plenerowej wycieczki były nie tylko zwierzaki, ale też dzieci i dorośli, którzy zechcieli im w tej imprezie towarzyszyć.Dzień Dziecka z Radami Osiedli Stare Miasto i Łazek

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Rady Osiedli Stare Miasto i Łazek zapraszają najmłodszych mieszkańców tych osiedli na pokaz magii i warsztatów. Zajęcia poprowadzą finaliści programu "Mam Talent 2018" - Maciej Pęda oraz Igor Chipovsky.Skradziono motorynkę

Nieznany sprawca dokonał kradzieży zielono-czarnej motorynki z koszem. Jak poinformowała nas czytelniczka do zdarzenia doszło w czwartek 17 maja w Kamiance na terenie gminy Rzekuń. Sprawą zajmują się funkcjonariusze ostrołęckiej komendy policji."O rybaku i złotej rybce" w OCK (zdjęcia)

Spektakl pt. "O rybaku i złotej rybce" obejrzeli wczoraj najmłodsi mieszkańcy naszego miasta. Na deskach Ostrołęckiego Centrum Kultury zaprezentowali się aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek. Dzieci w dużym skupieniu śledziły losy głównych bohaterów.EtnoSakralia w Muzeum Kultury Kurpiowskiej (zdjęcia, wideo)

W Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce rozpoczął się cykl koncertów w ramach festiwalu pn. "EtnoSakralia Kurpiowskie". W tegorocznej edycji zaplanowano osiem, bardzo interesujących koncertów. Dla mieszkańców miasta to okazja na uczestnictwo w uczcie muzycznej.Ostrołęcki szpital wznawia przyjęcia na oddział chirurgii

Dyrekcja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce poinformowała, że sytuacja na oddziale chirurgii ogólnej ustabilizowała się. W związku z tym do 31 maja będą przyjmowani pacjenci w stanach zagrożenia życia i zdrowia, zaś od 1 czerwca - wszyscy pacjenci.Zderzenie osobówki z wojskowym pojazdem (zdjęcia)

Jedną osobę zabrano do szpitala w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na terenie gminy Łyse. W miejscowości Zalas zderzyły się volkswagen golf i pickup isuzu należący do Żandarmerii Wojskowej. Na miejscu interweniowali m.in. strażacy i policjanci.


TW

Pracowita doba straży pożarnej

Podczas minionej doby strażaków wzywano pięciokrotnie.
1. W miejscowości Zdunek (gm. Myszyniec) o godz. 9.54 usuwano skutki wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Zadysponowano jeden zastęp JRG PSP Ostrołęka oraz jeden zastęp z OSP Wydmusy.


Co? Gdzie? Kiedy?

Smog

16
Jakość powietrza:
Bardzo dobra

Pył PM2.5: 9 µg/m³

Pył PM10: 12 µg/m³

Wilgotność: 72 %

Szczegóły »

Pogoda

rozproszone chmury

17°C, 1022 hPa

rozproszone chmury

Kamery online

Oglądaj na żywo

Społeczność

Usługi

Komunikacja

Medycyna

Handel

Edukacja

Finanse

Pozostałe

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.75 zł

4.92 zł

4.64 zł

1.94 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Pensjonat Wioletta Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić