środa, 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Aktualności

Orszak Trzech Króli w Troszynie (zdjęcia)

Orszak Trzech Króli to wyjątkowe wydarzenie. Od niedawna stało się również zwyczajem mieszkańców gminy Troszyn. Podobnie jak w ubiegłym roku, orszak wyruszył z Centrum Kultury do kościoła pod wezwaniem św. Bartłomieja w Troszynie.


Essentia

Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli:
Ireneusz Bernatowicz, lat 63, nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w niedzielę 20 stycznia w domu pogrzebowym przy ul. Sienkiewicza w Ostrołęce o godz. 14.00.Zwisający konar i uwięziony pies

Podczas minionej doby strażaków wezwano do dwóch interwencji.
1. O godz. 14.10 usuwano konar drzewa zwisający nad chodnikiem przy ul. Koszarowej w Ostrołęce. Zadysponowano jeden zastęp JRG PSP Ostrołęka.


EssentiaKomu należy się Kurpik? Zgłaszajcie kandydatów

Do niedzieli 10 lutego tego roku można składać wnioski o przyznanie nagrody Kurpika 2018. Nagrody prezesa Związku Kurpiów przyznawane są za działalność na polu ochrony dziedzictwa kulturowego, budzenia tożsamości i działanie na rzecz wszechstronnego rozwoju Kurpiowszczyzny.Bezpłatne kursy dla kandydatów na stanowisko kierownika pociągu

Koleje Mazowieckie już po raz jedenasty organizują kursy na stanowisko kierownika pociągu. Tym razem kandydaci mogą z niego skorzystać bezpłatnie. Zajęcia prowadzą pracownicy spółki KM, posiadający szeroką wiedzę merytoryczną oraz wieloletnie doświadczenie w pracy w spółce kolejowej.Jerzyna Bryła zaprezentowała tomik "Chwile uważne" (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprosiła na wieczór autorski. Tym razem gościem biblioteki była Jerzyna Beata Bryła. Podczas spotkania autorka zaprezentowała tomik wierszy zatytułowany "Chwile uważne" oraz wystawę obrazów pod nazwą "Między marzeniami barw".Karol Samsel i jego gość Kazimierz Brakoniecki

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Karol Samsel i jego gość" w klubie "Przy Studziennej". Gościem najbliższego spotkania będzie Kazimierz Brakoniecki.


JBB
Drogi miejskie nie zostały należycie odśnieżone?

Prezydent Ostrołęki, Łukasz Kulik odpowiedział na interpelację radnego Mariusza Popielarza złożoną w imieniu mieszkańców, dotyczącą złego stanu nawierzchni dróg miejskich w wyniku braku odśnieżenia w dniach 2 i 3 stycznia 2019 roku.Nowi strażacy złożyli ślubowanie (zdjęcia)

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbył się uroczysty apel z okazji złożenia ślubowania przez nowo przyjętych do służby strażaków. Rotę uroczystego ślubowania złożyli druhowie przyjęci do służby przygotowawczej w jednostce.


Kwiatowe Łąki

Razem możemy więcej. Udało się zebrać pieniądze dla Diany

Sukcesem zakończyła się zbiórka funduszy na leczenie małej ostrołęczanki - Diany. Dziewczynka długi już czas walczy z guzem pnia mózgu. Kosztowna operacja była do tej pozy poza zasięgiem, ale dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zebrać sumę potrzebną na operację w Niemczech.Ostatnie pożegnanie Elżbiety Mieszkowskiej

W środę 16 stycznia 2019 r., po długiej i ciężkiej chorobie, odeszła do wieczności Elżbieta Mieszkowska - kochana żona, mama i babcia. W swoim życiu zawodowym niosła pomoc i wsparcie jako pielęgniarka i wieloletnia kierownik Miejskiego Żłobka w Ostrołęce.Bal karnawałowy w Przedszkolu Bajeczka (zdjęcia, wideo)

Karnawał to czas, na który czekają najmłodsi, to wesoła tradycja przepełniona zabawą i muzyką, a także nieodłączny element dzieciństwa. Ważną częścią tego okresu jest bal, często wyczekiwany przez przedszkolaków przez wiele tygodni. Jeden z nich odbył się w Przedszkolu Bajeczka.O kulturze miasta na 2019 rok w ratuszu (zdjęcia)

W sali konferencyjnej urzędu miasta odbyło się spotkanie prezydenta Łukasza Kulika i przedstawicieli miejskiego samorządu z ludźmi związanymi z ostrołęcką kulturą oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych z zakresu kultury i sztuki.


CKZiU

Sportowiec Roku 2018 w Regionie. Aktualny ranking

W naszym serwisie sportowym zaprezentowaliśmy już wszystkich 64 kandydatów do miana Sportowca Roku 2018 w Regionie. Zawodniczki i zawodnicy walczą o uznanie Czytelników, ale również atrakcyjne nagrody rzeczowe od sponsorów naszego plebiscytu.

  •  
  • 12:26, 17.01.2019 r.

EUROTUR

Żałoba narodowa potrwa od piątku do soboty

Kancelaria prezydenta RP wydała informację w związku z wprowadzeniem żałoby narodowej po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Żałoba będzie obowiązywać od piątku od godziny 17.00 do soboty do godziny 19.00.Fight Academy z medalami w Mińsku Mazowieckim

Dwa złote, dwa srebrne i brązowy medal wywalczyli reprezentanci Fight Academy w VII Mistrzostwach Polski Sztuk Walki Federacji WKSF w Mińsku Mazowieckiem. W zawodach z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy stawiające na ringu pierwsze kroki.

  •  
  • 10:28, 17.01.2019 r.

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.85 zł

5.17 zł

5.10 zł

2.35 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Frangos Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8