wtorek, 24 października 2017 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Aktualności

Wielki rewanż kręglarzy w Ostrowi Mazowieckiej

Kręglarze Ostrołęki i Ostrowi Mazowieckiej po raz kolejny staną w szranki. Tym razem rywalizacja zostanie przeprowadzona w hali MOSiR przy ulicy Trębickiego. Czy ostrołęczanie zrewanżują się na porażkę z pierwszego spotkania rozegranego w Łubudu?

  •  
  • 11:49, 19.10.2017 r.

JBB

Dołącz do rocznika 2011 w Koronie (zdjęcia, wideo)

Piłkarze z rocznika 2011 i młodsi to najmłodsza grupa adeptów piłki nożnej, która trenuje w ostrołęckiej Koronie. Dzieci rozwijają swoje talenty po wodzą trenerów Pawła Samsela i Tomasza Sadłowskiego. Cały czas można dołączyć do grupy naborowej.

  •  
  • 11:48, 19.10.2017 r.


Ciężarówka zjechała do rowu i uderzyła w drzewo (zdjęcia)

O dużym szczęściu może mówić obywatel Białorusi, kierujący tirem. Mężczyzna jadąc w stronę Myszyńca zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Pojazd został zniszczony, natomiast kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. Do zdarzenia doszło dziś o godz. 4.30 drodze Myszyniec-Zawodzie.

Kolizja w Myszyńcu

W środę 18 października o godz. 15.55 w Myszyńcu strażacy usuwali skutki kolizji drogowej z udziałem samochodu osobowego i dostawczego na ul. Kolejowej. W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i uprzątnięciu miejsca zdarzenia.Pasowanie maluchów w Olszewie-Borkach (zdjęcia, wideo)

Najmłodsze dzieci z Przedszkola Samorządowego w Olszewie-Borkach stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. Uroczystego pasowania maluchów dokonała dyrektor placówki Teresa Mierzejewska. Podczas wydarzenia nie zabrakło występów czy słodkiego poczęstunku.Gonili za lisem w Mustangu (zdjęcia)

Stowarzyszenie Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich zorganizowało po raz kolejny Hubertusa - imprezę na zakończenie sezonu jeździeckiego. Tradycyjnie była pogoń za lisem, w rolę którego wcielił się ubiegłoroczny zwycięzca Mateusz Nienałtowski."Czwórka" świętowała dzień swojego patrona (zdjęcia)

Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce wzięła udział w akademii z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły - Adama Chętnika. W hali im. A. Gołasia zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, dyrekcja i goście, w tym przedstawiciele samorządu oraz kuratorium oświaty.Koncert z cyklu "PSM Swojemu Miastu"

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce zaprasza na koncert z cyklu "PSM Swojemu Miastu". Uczestnicy wydarzenia usłyszą muzykę sakralną w wykonaniu chóru PSM II st. i uczennic klasy śpiewu.Młodzi i seniorzy z gminy Goworowo we wspólnym spektaklu

W ramach projektu Międzypokoleniowy Teatr Forum, w gminie Goworowo powstał niezwykły spektakl z udziałem młodszych i starszych mieszkańców gminy. Już niebawem przedstawienie zatytułowane "Kłopoty Magdy" zostanie zaprezentowane w świetlicy w Brzeźnie.


JBB

Ksiądz Tadeusz Guz przyjedzie do Ostrołęki

Mieszkańcy miasta będą mogli wziąć udział w dwóch konferencjach, które poprowadzi ksiądz prof. dr hab. Tadeusz Guz - filozof, teolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Spotkania odbędą się w kościele farnym i Ostrołęckim Centrum Kultury.Festyn sportowo-rekreacyjny w Dylewie

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Dylewianka" oraz wójt gminy Kadzidło zapraszają miłośników sportu, rekreacji i dobrej zabawy na rodzinny festyn. Organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji, m.in. konkursy sprawnościowe, zajęcia taneczne, mecze. Przewidziana jest zabawa taneczna.Dzień Papieski w Dylewie (zdjęcia)

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Dylewie (gm. Kadzidło) uczestniczyli w uroczystej akademii poświęconej świętemu Janowi Pawłowi II. Tegorocznemu wydarzeniu przyświecało hasło "Idźmy naprzód z nadzieją". Podczas spotkania nie zabrakło prezentacji artystycznych.Wojsko montuje drugi pas mostu zastępczego (zdjęcia, wideo)

Żołnierze przystąpili do montażu drugiej nitki przeprawy zastępczej na Narwi. Wojskowi składają z metalowych elementów drugą nitkę mostu. Dotychczasowe, sprawne działanie wojskowych daje nadzieję, że cała konstrukcja będzie gotowa przed zakładanym czasem.Muzyka Beethovena rozbrzmiała w OCK (zdjęcia)

W sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury rozbrzmiała muzyka Ludwiga van Beethovena. Młodzi uczniowie ostrołęckich szkół dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat niemieckiego kompozytora, a także wysłuchali dźwięków płynących z fortepianu.


Iskierka

W Ostrołęce pogłębia się proces starzenia społeczeństwa

W ostrołęckim oddziale Urzędu Statystycznego w Warszawie zorganizowano konferencję. Podczas spotkania omówiono między innymi krajowe migracje mieszkańców Ciechanowa, Ostrołęki, Płocka, Radomia i Siedlec. Prawie 17 procent osób migrujących z naszego miasta wybrało Warszawę.Zlot miłośników starej motoryzacji

Grupa Youngtimer Ostrołęka postanowiła zorganizować spotkanie pojazdów klasycznych i zabytkowych. Z pewnością będzie to miło spędzony czas, który wypełnią rozmowy, wymiana doświadczeń oraz fachowa pomoc w przypadku drobnych problemów.Ogólnopolski Tydzień Kariery w ZSZ nr 4 (zdjęcia)

Na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce trwał dzień informacji zawodowej pod hasłem "Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje". Wydarzenie odbyło się w ramach trwającego właśnie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2017.Ostrołęcki ratusz badał anomalie pogodowe w mieście

Instytut Ochrony Środowiska wybrał Ostrołękę, jako jedno z pięciu miast, dla którego opracowano Strategię adaptacji do zmian klimatu. Przez kilka miesięcy, pracownicy ratusza we współpracy z instytutem badali problemy, na jakie narażone jest miasto w kontekście zmian klimatycznych.Prezydent Kotowski chętnie wróci do pracy katechety

Prezydent Kotowski powiedział "Portalowi Samorządowemu", że w razie przegranych wyborów chętnie wróci do pracy w oświacie. Zarówno on, jak i wiele osób z ratusza to byli katecheci. Religii uczyli m.in. radny Dariusz Maciak, sekretarz miasta Mariusz Prusaczyk czy poseł Arkadiusz Czartoryski.


CKZiU

Pożar samochodu ciężarowego

Dwie jednostki strażackie gasiły pożar samochodu ciężarowego, do którego doszło w miejscowości Przystań (gm. Olszewo-Borki). W płomieniach stanął renault magnum na numerach rejestracyjnych z powiatu ostrołęckiego. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.16 zł

4.85 zł

4.34 zł

1.93 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Pensjonat Wioletta Sprawdź pełne menu

Reklama

Warto odwiedzić