niedziela, 21 lipca 2019 r., imieniny Daniela, Dalidy, Benedykta

Aktualności

W Stora Enso od rana trwa strajk

Pracownicy zakładu Stora Enso rozpoczęli w poniedziałek 15 lipca strajk. Ostrołęcka załoga firmy już wcześniej zapowiadała podjęcie strajku ostrzegawczego i generalnego, domagając się m.in. wyższych zarobków. Do protestu nie włączyły się zakłady spółki zlokalizowane poza Ostrołęką np. w Tychach czy Łodzi.


Essentia

Poszukiwany sprawca kradzieży aluminiowych felg wraz z oponami

Na osiedlu Wojciechowice w Ostrołęce doszło do zuchwałej kradzieży trzech felg aluminiowych wraz z oponami, z zaparkowanego przy jednym z domów auta. Złodziejowi udało się odkręcić trzy koła, jedno pozostawił. Sprawa została zgłoszona policji. Poszkodowanym okazał się mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Katarzyna Bobrowska dyrektorem ostrołęckiego SOS-W

Rozstrzygnięto następny konkurs na dyrektora placówki edukacyjnej w naszym mieście. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Twardowskiego przy ulicy Traugutta będzie miał nowa szefową. Konkurs przeprowadziła komisja powołana przez prezydenta Łukasza Kulika.Piotr Strzeżysz wraca do ostrołęckiej Narwi!

Piotr Strzeżysz, ostatnio występujący w barwach ostrołęckiej Korony, postanowił wrócić do swojego macierzystego klubu. Przez szesnaście lat piłkarz zapisywał się na kartach historii Narwi Ostrołęka, jak się okazuje to nie koniec tej pięknej epoki.

  •  
  • 10:53, 15.07.2019 r.


KS CK Troszyn uległ Makowiance

W spotkaniu sparingowym rozegranym na boisku w Makowie Mazowieckim piłkarze KS CK Troszyn ulegli miejscowej Makowiance 1:2. Jedyne trafienie dla zespołu z powiatu ostrołęckiego zanotował Jakub Stepnowski, w drugiej odsłonie meczu.

  •  
  • 10:53, 15.07.2019 r.


Korona poznała rywali. Zobacz skład IV ligi

Podopieczni trenera Tomasza Staniórskiego we wtorek 16 lipca rozpoczną przygotowania do nowego sezonu rozgrywek IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. Znany jest już skład i terminarz rozgrywek. Z kim zagra o pierwsze punkty Korona Ostrołęka?

  •  
  • 10:53, 15.07.2019 r.

PWSIP

Kładka przy Muzeum Żołnierzy Wyklętych gotowa, ale niedostępna

Kładka nadziemna w okolicy Muzeum Żołnierzy Wyklętych jest już gotowa i ukończona, ale wciąż nie została udostępniona dla mieszkańców. Budowla, biegnąc nad ulicą Traugutta, łączy miejski park z muzeum. O powody wciąż nieczynnej kładki pytali radni podczas ostatnich obrad samorządu."Kurier Wileński" o wizycie młodzieży z Litwy w Ostrołęce (zdjęcia)

Młodzież z gimnazjum w podwileńskich Trokach na Litwie, w ramach projektu "Rodzina polonijna", przyjechała do Ostrołęki. Przez kilka dni grupa korzystała z gościnności II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Toniego Halika. Gospodarze zapewnili im wiele atrakcji, rozrywki, ale też nauki.Interpelacja w sprawie zagospodarowania działki przy ul. Goworowskiej

Na biurko prezydenta miasta Łukasza Kulika trafiła kolejna interpelacja. Radny Grzegorz Gołaś, w imieniu mieszkańców ulicy Goworowskiej, zaapelował o zagospodarowanie działki numer 51989/3. W okresie jesienno-zimowym na wspomnianym terenie tworzą się dziury i kałuże, które szpecą okoliczny krajobraz.


ZSP Troszyn

Chciała skoczyć z mostu

Skuteczna interwencja funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zapobiegła tragedii, która mogła wydarzyć się w niedzielny wieczór na moście. 31-letnia kobieta chciała skoczyć z tymczasowej przeprawy na Narwi do rzeki. W momencie przyjazdu mundurowych siedziała z przewieszonymi już nogami za barierkę.


KamilaMeble

Przerwa w dostawie wody

Urząd gminy Olszewo-Borki zamieścił informację na temat przerwy w dostawie wody do okolicznych miejscowości. Przerwa obejmie następujące miejscowości gminy: Mostowo, Grabnik, Nowa Wieś, Żebry Chudek, Przystań i Białobrzeg Dalszy.Zadbaj o bezpieczeństwo urządzeń mobilnych przed wyjazdem

Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK prowadzi kolejną kampanie informacyjną mającą na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa.


pegas oil

Konkurs "Maskotka Gminy Olszewo-Borki"

Mieszkańcy gminy Olszewo-Borki mogą spróbować swoich sił w konkursie plastycznym "Maskotka Gminy Olszewo-Borki". Dla autora najciekawszego projektu przewidziano atrakcyjna nagrodę. Termin składania prac konkursowych upływa w piątek 9 sierpnia br.Pakiet C, CE i KWP - tylko 5000 zł!

Centrum Szkoleń Domasik ma ofertę dla Ciebie. Zdobądź nowy zawód i zacznij zarabiać konkretne pieniądze. Firma oferuje wyjątkowy pakiet trzech szkoleń: prawo jazdy kategoria C, CE i KWP w cenie 5000 zł (możliwa płatność w ratach).


Kwiatowe ÂŁÂąki

Święto Folkloru Kurpiowskiego w gminie Baranowo (zdjęcia, wideo)

Tegoroczne Święto Folkloru Kurpiowskiego zgromadziło wielu mieszkańców gminy Baranowo i okolicznych miejscowości. Tegoroczna impreza była niezwykle interesującym wydarzeniem dla wszystkich miłośników dobrej zabawy. Organizatorzy wydarzenia przygotowali bowiem szereg atrakcji nie tylko dla sympatyków kurpiowskiego folkloru.W Łodziskach królowały jagody, ale nie tylko (zdjęcia, wideo)

Społeczność wsi Łodziska w gminie Lelis zaprosili na kolejną edycję swojego festynu - na Święto Jagody. Wydarzenie przypomniało wszystkim, jak cenne, niezwykle smaczne i zdrowe bogactwo skrywają kurpiowskie lasy. Była to też okazja do integracji mieszkańców oraz wspólnej, rodzinnej zabawy.Potrącił i uciekł. Policja szuka świadków

Ostrołęccy policjanci poszukują kierowcy samochodu, który w niedzielę w Łączkach (gm. Łyse) potrącił mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku. Poszkodowany z urazem głowy trafił do szpitala. Mundurowi poszukują osoby, która w momencie wypadku kierowała autem, które potrąciło pieszego.


JBB

Ostrołęcka giełda samochodowa (zdjęcia)

Ostrołęcka giełda samochodowa to wciąż popularne miejsce nabywania używanych aut. Dzięki naszemu zestawieniu porównasz ceny różnorodnych marek pojazdów. Każde zdjęcia opisane jest podstawowymi danymi technicznymi, m.in. rodzajem silnika i rokiem produkcji.

Potrzebna krew dla druha OSP Troszyn

Rodzina, przyjaciele, znajomi oraz druhowie z OSP Troszyn proszą ludzi dobrej woli o krew dla ich kolegi strażaka. Krew można oddawać od poniedziałku w każdym szpitalu. Wystarczy powiedzieć, że krew przeznaczona jest dla Andrzeja Tyszki, pacjenta Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.


MEBPOL

Wieczorne wyprzedzanie pod prąd na Steyera (wideo)

Zupełnym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności oraz wyjątkowo bezwzględnym łamanie przepisów ruchu drogowego  wykazał się kierowca osobowego audi, który na prostym odcinku ulicy Steyera, wyprzedzał inny pojazd po wysepce, na podwójnej ciągłej i po przeciwległym pasie ruchu.


Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

5.08 zł

5.41 zł

5.04 zł

1.99 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Sklep Pierogownia Sprawdź pełne menu

ReklamaUrząd Miasta Ostrołęki informuje

Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8