piątek, 4 grudnia 2020 r., imieniny Barbary, Krystiana, Berny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Andrzejki - popularne imieniny i okazja do wróżb

Zbliżają się andrzejki - jedne z bardziej popularnych imienin w Polsce, przypadające 30 listopada. To także słynny wieczór wróżb - ludowy zwyczaj kultywowany od setek lat w wigilię świętego Andrzeja czyli z 29 na 30 listopada. Może to być wspaniała okazja do domowej zabawy dla całej rodziny.

Powstanie listopadowe. Jaka atmosfera panowała przed wybuchem?

Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprezentowało na swojej stronie internetowej obraz nieznanego autora pt. "Wielki książę Konstanty Pawłowicz Romanow" (1779-1831). Zamieściło też opis atmosfery, jaka panowała przed wybuchem powstania listopadowego.


CKZiU

"Dziennik Gazeta Prawna": wybory na Mazowszu za rok

Podział województwa mazowieckiego od dłuższego czasu elektryzuje nie tylko samorządowców. - Nasze źródła w PiS zapewniają, że projekt jest praktycznie gotowy i że "na pewno jeszcze w tym roku zostanie złożony" - informuje "Dziennik Gazety Prawnej".


Novdom

JBB


Na Mazowszu trwa poszukiwanie realizatorów edukacji do walki z depresją

Poszukiwani są realizatorzy edukacji zdrowotnej dotyczącej zapobiegania zaburzeniom depresyjnym wśród mieszkańców województwa mazowieckiego na lata 2021-2022. Jeśli masz ciekawy pomysł i działasz w zakresie walki z depresją, możesz się zgłosić. Oferty przyjmowane są do 18 grudnia 2020 roku.


Novdom

OPWiK wznawia obsługę interesantów, ale w ograniczonym zakresie

Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało, że od poniedziałku 30 listopada zostaje wznowiona obsługa interesantów w Dziale Obsługi Klienta przy ul. Kurpiowskiej 21 w Ostrołęce. Z uwagi na wciąż trwającą pandemię koronawirsua, obsługa będzie prowadzona w ograniczonym zakresie.Ostrołęcka policja ostrzega: uwaga na dzikie zwierzęta na drodze

Jesień to okres, w którym wzrasta liczba wypadków drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Tylko na przestrzeni ostatniego tygodnia ostrołęccy policjanci odnotowali na lokalnych drogach kilka tego rodzaju zdarzeń. Funkcjonariusze apelują do kierowców o zachowanie ostrożności w rejonach lasów.
JBB

Trójka wreszcie z wygraną!

Po sześciu porażkach w pierwszej fazie rozgrywek, drugoligowi piłkarze ręczni Trójki wreszcie mogli się cieszyć ze zwycięstwa. Podopieczni Rafała Niećko ograli 31:26 SMS II ZPRP Płock. W czwartek ostrołęczanie mają zagrać z AZS AWF Warszawa, zaś w weekend nasi zmierzą się u siebie z Anilaną II Łódź.

  • Wyświetleń: 1221
  • Komentarzy: 1
  • 17:21, 28.11.2020 r.


Lider przegrał w Nocnej Lidze Futsalu (zdjęcia, wideo)

Duża niespodzianka podczas piątkowej serii gier w Nocnej Lidze Futsalu. Hurtowniapilkarska.com uległa MMWM. W meczu dwóch zespołów, które miały komplet punktów lepszy okazał się zespół Revo Cosmetics Olszewo-Borki i został samodzielnym liderem rozgrywek.

  • Wyświetleń: 4901
  • Komentarzy: 2
  • 11:21, 28.11.2020 r.


Nowe zakażenia w naszym regionie. Zachorowały 34 osoby, jedna zmarła

Ministerstwo Zdrowia podało nowe informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Przybyło 15 178 chorych, zmarło 599 osób. Resort zamieścił również dane powiatowe. W naszym mieście mamy 16 nowych zakażeń i niestety jedną ofiarę śmiertelną. W powiecie ostrołęckim zachorowało 18 mieszkańców.Znaleziono klucze

Kilka dni temu, na łące przy osiedlu Kwiatowym w Ostrołęce nasz czytelnik znalazł klucze widoczne na zdjęciu. Trwają poszukiwania ich właściciela. Osoba, która rozpoznaje na fotografii swoją zgubę proszona jest o pilny kontakt za pomocą numeru tel.  780-090-212. 


Kwiatowe ÂŁÂąki

Nowojorski portal o stacji kolejowej w Ostrołęce

Na polskojęzycznym, kulturalno-informacyjnym portalu "Dobra Szkoła Nowy Jork" ukazał się artykuł Anny Nosek poświęcony stacji kolejowej w Ostrołęce. Tekst zawiera wspomnienia osób związanych z koleją. Jest także mowa o mieszczącym się w budynku PKP muzeum kolejarstwa."Rzeczpospolita": To nie koniec węglowych inwestycji w Polsce

Po rezygnacji z budowy elektrowni węglowej w Ostrołęce, w naszym kraju nadal trwa budowa kolejnych bloków węglowych. Zapowiedzi o całkowitym odejściu od kopalnych źródeł energii okazały się jednak przedwczesne, bo wciąż prowadzone są inwestycje, które będą zasilane np. węglem brunatnym.

Limit osób przy świątecznym stole? Kraska: "Chcemy, aby w czasie świąt Bożego Narodzenia kontakty międzyludzkie były jednak jak najmniejsze"

To z pewnością nie będą tradycyjne święta Bożego Narodzenia, spędzone w licznym, rodzinnym gronie. Ze względu na pandemię rząd chce, aby kontakty międzyludzkie były w tym czasie jak najmniejsze. Rozważa także wprowadzenie pięcioosobowego limitu osób uczestniczących w świątecznym spotkaniu.Mikołajkowa zbiórka krwi w Łysych

Mikołajki to wyjątkowy czas, w którym wspólnie obdarowujemy się upominkami. Dla wielu chorych osób najlepszym prezentem jest życiodajna krew, której wciąż brakuje. Klub HDK PCK przy ZG ZOSP RP w Łysych organizuje 6 grudnia mikołajkową akcję krwiodawstwa.Reklama

Najnowsze zdjęcia

Najbardziej poczytne

Popularne

Najnowsze wideo

Ceny paliw

Pb95

Pb98

ON

LPG

4.28 zł

4.65 zł

4.20 zł

2.09 zł

Sprawdź szczegóły

Smacznego

Sphinx Sprawdź pełne menu

Reklama


Warto odwiedzić

388abd4b546215ba611b06fffeeea7a8