czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka pytań: czy baranowska policja zajmie się piratami drogowymi?

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Czy baranowska policja zajmie się w końcu piratami drogowymi, którzy na skrzyżowaniu przy stacji paliw przed Baranowem, zjazd w kierunku Baranowo-Bordowe Łąki notorycznie łamią przepisy?

Zajeżdżają innym kierowcom drogę i zagrażają życiu uczestnikom ruchu drogowego, którzy jeżdżą prawidłowo zgodnie z wyrysowanymi liniami na skrzyżowaniu. Dlaczego policja udaje, że nie ma problemu, dlaczego nie ma tam żadnych kontroli i co z monitoringiem, na którym wyraźnie widać jak kierowcy łamią przepisy i dlaczego są bezkarni?

ReklamaCzy monitoring jest w ogóle sprawdzany przez kogoś? Czy jakakolwiek interwencja na skrzyżowaniu będzie dopiero jak ktoś zginie? Kierowcy śmieją się jeden drugiemu w twarz, że mogą jeździć, jak chcą bo co im kto zrobi. Czy w Baranowie można jeździć nie przestrzegając przepisów ruchu drogowego? Jeżeli tak, to proszę publicznie to oświadczyć, że żaden kierowca za jazdę niezgodnie z przepisami nie zostanie ukarany w Baranowie. W chwili obecnej jest przyzwolenie na łamanie przepisów. Czy miejscowa policja ma zamiar coś z tym zrobić?

Odpowiada mł. asp. Krzysztof Brodowski, kierownik Posterunku Policji w Baranowie:
Odpowiadając na pytania czytelnika chcę zwrócić uwagę, że obecne oznakowanie poziome i pionowe na tym skrzyżowaniu jest prawidłowe i uczestnicy ruchu drogowego są zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Policjanci z Posterunku Policji w Baranowie stosują punkt kontroli drogowej w tym miejscu reagując na popełniane wykroczenia.

ReklamaOd momentu powstania oznakowania poziomego na skrzyżowaniu, nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego, ani też nie zostało zgłoszone takie wykroczenie przez uczestnika ruchu lub innej osoby. Monitoring gminny jest każdorazowo wykorzystywany w sytuacjach, kiedy doszło do naruszenia przepisów ruchu drogowego lub innych zdarzeń mających związek z naruszeniem porządku prawnego.

Zapis z monitoringu jest wykorzystywany w celu ustalenia przebiegu zarejestrowanego wykroczenia lub ustalenia sprawcy, gdzie zapis w dalszej kolejności będzie stanowić dowód w sprawie. Czytelnik, który zwrócił uwagę na to skrzyżowanie, najprawdopodobniej posiada wiedzę i jest naocznym świadkiem wykroczenia lub wykroczeń popełnianych przez innych uczestników ruchu, dlatego też zapraszamy jego i każdą osobę, która była świadkiem naruszenia przepisów ruchu drogowego do złożenia zawiadomienia. Nie tyczy się to tylko tego jednego skrzyżowania, ale także każdego innego miejsca. Będąc świadkiem wykroczenia lub innego zdarzenia, które zakłóca porządek prawny, jesteśmy zobowiązani do powiadomienia odpowiednich służb i nie bójmy się ich powiadamiać najprościej dzwoniąc na nr alarmowy 112. Osoby posiadające rejestrator lub kamerę samochodową, na której zostało utrwalone nagranie z wykroczenia drogowego, zapraszamy do dostarczenia takiego nagrania do najbliższej jednostki policji.

ReklamaPonadto dostępna jest aplikacja "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" zwana KMZB, gdzie możemy wskazywać miejsca niebezpieczne i zagrożone różnego typu zdarzeniami od wykroczeń uciążliwych, porządkowych po wykroczenia drogowe. Zadowalającym jest fakt, że coraz więcej osób dokonuje zgłoszeń w tej aplikacji wykazując zagrożenia, jednakże w rejonie tego skrzyżowania takie zgłoszenie nie zostało odnotowane. Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policję. Starajmy się jednak wykazywać tylko prawdziwe zagrożenia, gdyż część zgłoszeń zostaje zakwalifikowana jako "niepotwierdzone" lub jako "żart", co niepotrzebnie angażuje policjantów w niepotrzebne czynności.

Wyświetleń: 4002 komentarze: -
09:49, 24.03.2019r. Drukuj