piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Reklama   |   Kontakt

Kandydaci do samorządu

Aktualności

Plusy komunikacji i randek twarzą w twarz

Każdy zgodzi się, że przez pandemię COVID-19 życie socjalne zmieniło się nie do poznania, i to na gorsze. Z pewnością doświadczyliście tego na własnej skórze. Zagadką jest, na ile poważne będą kolejne zmiany społeczne spowodowane pandemią.

Amy Webb z nowojorskiej NYU Stern School of Business, założycielka "Future Today Institute", jest przekonana, że nawet po zakończeniu pandemii ludziom zajmie dużo czasu, aby zacząć bez strachu ponownie spotykać się na imprezach masowych. A co do daty zakończenia pandemii, trudno nawet zgadywać.

Jednocześnie Amy Webb jest przekonana, że mamy ogromne szczęście, bo pandemia miała miejsce w erze zaawansowanych technologii. Gdyby COVID-19 pojawił się nawet 20 lat temu, ludzkość byłaby w znacznie gorszym położeniu. Przecież współcześnie możemy uczyć się i pracować zdalnie, łatwo komunikować się z najbliższymi i poznawać w Internecie nowe osoby. A wszystko to, dzięki szybkim łączom i wygodnym platformom online.

Problem pandemii COVID-19 obejmuje nie tylko zagrożenie samym wirusem, ale i inne, nieco bardziej ukryte konsekwencje. Podczas, gdy cały świat walczy z koronawirusem, często zapomina się o innej pandemii - samotności. Według BBC, mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i wielu krajów europejskich czują się coraz bardziej samotni. Okazuje się, że "najsamotniejsi" są mieszkańcy Szwecji. Ponad połowę gospodarstw domowych stanowią tutaj samotni, bezdzietni dorośli.

Reklama

Amerykańscy psycholodzy twierdzą, że w organizmach osób samotnych wzrasta liczba reakcji zapalnych, intensywniej reagują na stres i grozi im 22% większe ryzyko przedwczesnego zgonu. Zalecenie? Poszerzenie swojego kręgu socjalnego i dbanie o niego. Jednak jak dokonać tego w tak trudnych czasach?

Komunikacja przez wideo - panaceum na samotność

 

Być może mówi się o tym zbyt głośno, ale różne komunikacyjne usługi wideo stały się zbawieniem dla większości samotnych osób. Umożliwiają nam one znacznie większą swobodę i więcej okazji do nawiązania wygodnej komunikacji dzięki czatom, wiadomościom błyskawicznym i rozmowom telefonicznym. Możliwość zobaczenia osoby przed sobą, choćby na małym ekranie, jest dobrą alternatywą dla komunikacji na żywo. A co najważniejsze, jest to metoda całkowicie bezpieczna.

Dlaczego współcześni wybierają komunikację wideo? Powody bywają bardzo różne:

  1. Możliwość zobaczenia przyjaciół i bliskich, którzy znajdują się daleko, spojrzenia im w oczy, zobaczenia i odwzajemnienia ich uśmiechu.
  2. Oszczędność czasu. W ciągu dziesięciominutowej rozmowy wideo możesz przedyskutować znacznie więcej niż w formie pisemnej.
  3. Mnóstwo przydatnych funkcji — od prostych efektów wideo po możliwość zorganizowania konferencji dla stu lub więcej osób.

Wymienienie wszystkich zalet komunikacji przez wideo zajmie bardzo długo. Ale czy warto rozpisywać się na ten temat? Jeśli korzystałeś już kiedyś z komunikacji wideo to doskonale zdajesz sobie sprawę z jej zalet. Co ważniejsze - jaką usługę wybrać do komunikacji. Tutaj wszystko zależy od Twoich celów.

Reklama

Portale społecznościowe z funkcją wideorozmów: dla koneserów klasyki

  1. Facebook. W Messengerze można nie tylko korespondować i wymieniać różne pliki multimedialne, ale także rozmawiać za pomocą wideo. Nie ma tu żadnych specjalnych funkcji, ale ten format nadaje się do osobistej rozmowy.
  2. Instagram. Twórcy wdrożyli funkcję rozmów wideo w swojej aplikacji w 2019 roku. I okazała się ona bardzo potrzebna. Możliwość bezpośredniego kontaktu jest naprawdę wygodna.
  3. Twitter. W 2020 roku Twitter kupił aplikację Squad, która umożliwia prowadzenie wideoczatu i udostępnianie ekranu urządzenia. Tak więc Twitter może wkrótce stać się bezpośrednim konkurentem Skype'a i jego odpowiedników.
  4. LinkedIn. W LinkedIn nie ma funkcji połączeń wideo w klasycznym tego słowa znaczeniu, ale istnieją różne branżowe transmisje wideo, które pomagają trzymać rękę na pulsie i śledzić wiadomości w Twojej okolicy. Jest to bardzo wygodne.

Platformy do wideokonferencji i rozmów wideo: do pracy i rozmów z bliskimi

  1. Zoom. Jedna z najpopularniejszych platform do wideokonferencji online. Nawet w wersji bezpłatnej Zoom umożliwia prowadzenie konferencji do 100 uczestników, ale z limitem czasu do 40 minut. Dla klientów planu płatnego (od 14,44 USD) to ograniczenie jest usuwane.
  2. Skype. Prawdziwy klasyk w swojej branży i jeden z pionierów w dziedzinie konferencji. Skype zdecydowanie nie trzeba nikomu przedstawiać. Jednak w ostatnich latach aplikacja ta traci popularność z powodu konkurencji.
  3. Slack. To prawdziwe połączenie narzędzi do biznesowych i do zarządzania przepływami pracy. Ma wszystko, czego potrzebujesz do wykonania swojej pracy - od zorganizowanych obszarów roboczych (kanałów) po czaty tekstowe i funkcje połączeń wideo. 
  4. Viber. Tak, Viber to przede wszystkim komunikator, a dopiero potem aplikacja do wideorozmów. Niemniej jednak wśród komunikatorów Viber jako jeden z pierwszych wprowadził funkcję wideorozmów. A reszta poszła za jego przykładem.
  5. Google Meet. Wygodna usługa wideokonferencji i rozmów wideo, której główną zaletą jest funkcjonowanie bezpośrednio w przeglądarce. Nie musisz nic instalować ani konfigurować - wszystko działa w zakładce przeglądarki. 

Aplikacje randkowe z czatami wideo: dla tych, którzy szukają miłości

  1. Tinder. To dziwne, że jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych już dawno nie dodała funkcji wideoczatu. Ale w 2020 roku to się wreszcie zmieniło - teraz możesz rozmawiać z innymi użytkownikami za pomocą linku wideo. Ale z zastrzeżeniem - wymaga to wykupienia subskrypcji Gold. Co więcej, obaj rozmówcy muszą ją posiadać.
  2. LOVOO. Bardzo popularna aplikacja z indywidualnymi rekomendacjami, wyszukiwaniem potencjalnych partnerów w Twojej okolicy, elastycznymi ustawieniami profilu i przyjemnym interfejsem. Ale najważniejszą rzeczą jest wbudowany wideoczat i transmisje wideo.
  3. Bumble. Jak wielu z was pamięta, w Bumble to dziewczyny robią pierwszy krok. Mężczyźni nie mogą się im narzucać. A nie tak dawno temu wprowadzono funkcję wideorozmów. Nie oferuje niczego wyjątkowego, ale dobrze, że istnieje.
  4. Badoo. A ta aplikacja ma wbudowany wideoczat. Ale są w tym pewne ograniczenia. Nie możesz w dowolnym momencie zadzwonić do pierwszej osoby, którą zobaczysz. Aby móc nawiązać połączenie, musicie najpierw wymienić ze sobą co najmniej jedną wiadomość.
  5. The League. Cała ta platforma jest dosłownie powiązana z wideo. Wideorozmowy to standardowa funkcja i nikogo nie zaskakuje. Ale League oferuje więcej! Na przykład transmisje wideo League Live i szybkie randki przez wideo (Speed Dating). Możesz także nagrać krótki, 10-sekundowy zwiastun swojego profilu w aplikacji - coś w rodzaju prezentacji.
  6. The Intro. Jest to platforma do randkowania wideo. W rzeczywistości nie ma ustawień dotyczących wyboru partnera . Wystarczy wpisać datę i godzinę, a The Intro wyszuka kogoś, kto wybrał ten sam czas. Nie ma ograniczeń czasowych, a sama usługa jest całkowicie darmowa.
  7. Fliqpic. Niezłe połączenie aplikacji randkowej i funkcji wideoczatu. W Fliqpic możesz komunikować się na czacie lub przez wideo, a także dodawać zdjęcia i filmy do swojego profilu. Doskonała platforma dla tych, którzy chcą opowiedzieć o sobie i znaleźć nowych przyjaciół.
  8. JustSayHi. Usługa przypomina poprzednią, ale z pewnymi różnicami. Tutaj możesz również dodawać zdjęcia i filmy do swojego profilu, a także umawiać się na randki na żywo. A poza tym możesz wysyłać notatki wideo i audio, co pomaga urozmaicić komunikację i uczynić ją ciekawszą.

Wideo czaty online: dla tych, którzy chcą umawiać się na randki bez ograniczeń

  1. Chathub. Udane połączenie prostoty, minimalizmu i wygody. Rozmówcy w Chathub mogą być filtrowani według języka i płci, co jest wygodne. Ale Chathub nie ma aplikacji mobilnej. Z drugiej strony jednak, wersja internetowa jest dobrze dostosowana do przeglądarek mobilnych i całkiem wygodna w użyciu.
  2. Chatrandom. Świetny wybór dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż tylko rozmowy z nieznajomymi. Dostępny jest w nim filtr płci, wyszukiwanie według zainteresowań, czaty tematyczne i osobny czat z dziewczynami. Dostęp do tych ostatnich mają jednak tylko użytkownicy posiadający konto premium.
  3. Omegle. Pierwszy w historii losowy czat, którego nie trzeba przedstawiać. Omegle od ponad dwunastu lat jest jedną z najpopularniejszych czatruletek. Jednak nie ma tu filtrów ze względu na płeć ani lokalizację ani aplikacji mobilnych.
  4. Omegle TV. Doskonała alternatywa dla Omegle czat dla mężczyzn. A wszystko dlatego, że OmegleTV łączy ich tylko z dziewczynami. Ale jeszcze ważniejsze jest coś innego - wszystkie dziewczyny są weryfikowane i muszą potwierdzić swoje dane osobowe. Możesz całkowicie zapomnieć o fałszywych kontach! 
  5. OmeTV. Połączenie wygody i prostoty. Ma wszystko, czego potrzebujesz - filtry ze względu na płeć i lokalizację, a także funkcję automatycznego tłumaczenia wiadomości. Komunikuj się wygodnie z obcokrajowcami!
  6. Tinychat. To nie jest tak naprawdę wideoczat, ale raczej usługa transmisji wideo. Jeśli chcesz możesz oglądać transmisje innych osób albo uruchomić własną. Jeśli wiesz, jak prowadzić interesujące rozmowy i jesteś gotowy do omówienia odpowiednich tematów, Twoja transmisja może znaleźć się na stronie głównej, gdzie wszyscy ją zobaczą.
  7. Bazoocam. Niektórzy nazwaliby ten wideoczat przestarzałym i staromodnym. Tak, wizualnie Bazoocam wygląda jak "wspomnienie z początku XXI wieku". Ale strona jest nadal dość popularna i przyciąga tysiące użytkowników. Wśród interesujących funkcji platformy są mini gry online i transmisje wideo.
  8. Camsurf. To chyba główny odpowiednik OmeTV, ale nie Omegle. Projekt i funkcje są bardzo podobne. Ta platforma oferuje jednak więce: bezpieczne wyszukiwanie, ukrywanie lokalizacji, plakietkę weryfikacyjną, zbieranie subskrybentów innych sieci społecznościowych itp. Pamiętaj tylko, że większość tych funkcji jest płatna.
  9. Chatspin. Przyjemne połączenie prostoty, wygody i świetnego nowoczesnego designu. Chatspin oferuje użytkownikom wyszukiwanie rozmówców według kraju lub płci i funkcję maski wideo. Ci, którzy lubią komunikować się anonimowo i poufnie, na pewno to docenią.

Reklama

Podsumowując

Jak widać, "leków na samotność" jest aż nadto. A słowa Amy Webb z początku artykułu są prawdziwe. Gdyby pandemia koronawirusa miała miejsce na początku XXI wieku, byłoby to znacznie bardziej dramatyczne doświadczenie.

Dzisiaj każdy współczesny może znaleźć usługę komunikacji online, która odpowiada jego celom i scenariuszom użytkowania. Niezależnie od tego, czy jest to Twoja ulubiona sieć społecznościowa, Skype czy oryginalna alternatywa dla Omegle. Istnieje wiele opcji. I zdecydowanie nie warto ograniczać się tylko do jednej rzeczy. Powodzenia w wyborze idealnej platformy komunikacyjnej!

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1862 komentarze: - Wrzuć na Facebooka 14:51, 26.01.2022r. Drukuj


Powrót