« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Uczniowie ZS nr 5 w konkursie dla odkrywców Marsa

Dwa zespoły - jeden gimnazjalistów, drugi licealistów będą reprezentowały Zespół Szkół nr 5 w Ostrołęce podczas konkursu dla młodych odkrywców Marsa. Zadaniem zespołów badaczy będzie wzięcie udziału w symulowanym lądowaniu na czerwonej planecie.

Zbadają tam jeden z marsjańskich kraterów przez internet sterując specjalnie do tego celu zbudowanym łazikiem. Konkursy łazik oraz makieta marsjańskiego krateru zostały zbudowane specjalnie na potrzeby rywalizacji przez specjalistów z ABM Space. Celem konkursu jest poznanie technologicznych i naukowych wyzwań związanych z eksploracją Marsa. Projekt ReMY - Remote Mars Yard oferuje młodym ludziom szansę na wykazanie się swoją pomysłowością, a także na pogłębienie wiedzy o podboju kosmosu w różnych dziedzinach.

Konkurs składa się z kilku etapów: warsztatów, jazd testowych, planowania oraz jazd finałowych.

- Wszystkie zespoły, które dotrą do tego etapu, przeprowadzą symulowane misje marsjańskie na podstawie wcześniej przygotowanych "Flight Planów". Zrealizują je od 24 kwietnia do 13 maja. Po pokonaniu wszystkich przeciwności losu, kaprysów zarówno sprzętu jak i marsjańskiej pogody, zespoły, które zbliżą się najbardziej do wykonania całych swoich planów, zostaną zaproszone na 27 maja specjalną galę wręczenia nagród w Centrum Nauki Kopernik - informuje organizator.

Drużyna gimnazjalistów (Fobos): Jakub Choduń, Dominika Choroszewska, Filip Gołaś, Michał Małecki.

Drużyna licealistów (Marsjanusze 2.0): Michał Braczkowski, Jakub Choduń, Bartosz Czaplicki, Monika Dębek, Jakub Gołaszewski, Aleksandra Klec, Daniel Mackiewicz, Michał Murawski.

Ta drużyna startująca w ubiegłym roku pod nazwą "Marsjanusze" okazała się najlepszym zespołem drugiej edycji konkursu Remote Mars Yard w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Pisaliśmy o tym w w artykule "Marsjanusze" z III LO najlepszym zespołem badaczy Marsa w Polsce.

Wyświetleń: 1043
 
08:23, 23.03.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama





Najbardziej poczytne