wtorek, 25 kwietnia 2017 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Aktualności

Bójka, pożar i próba ucieczki z zakładu karnego (zdjęcia)

Fot. ZK w Przytułach StarychFot. ZK w Przytułach StarychW Zakładzie Karnym w Przytułach Starych doszło dziś do wydarzeń niczym z filmu akcji. Według scenariusza ćwiczeń, agresorzy, którym odmówiono widzenia ze skazanym rozpętali bójkę w poczekalni i wzniecili pożar. Sytuację chciał wykorzystać osadzony, który podjął próbę ucieczki.

Ćwiczenia rozpoczęły się około godziny 10.00. Według scenariusza dwie osoby, którym odmówiono widzenia ze skazanym skierowały swoją agresję na inne osoby oczekujące na widzenia.

- Ze względu na wysoki stopień agresji i poziom nieracjonalności ich zachowania, zachodziło uzasadnione podejrzenie, że działają pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Konflikt między agresorami i odwiedzającymi narastał - relacjonuje mjr Agnieszka Chaberek, oficer prasowy zakładu karnego.

Uwagę funkcjonariuszy zwróciła także grupa młodych mężczyzn w samochodach osobowych. Istniało podejrzenie, że mogą mieć związek z awanturującymi się w poczekalni mężczyznami.

- Dyrektor zakładu podjął decyzję o powołaniu w jednostce grupy interwencyjnej. Zwrócił się również z prośbą o skierowanie do zakładu karnego Grupy Interwencyjnej SW w Białymstoku. O pomoc poproszono ostrołęcką policję - przyznaje kpr. Daniel Dąbrowski z Zakładu Karnego w Przytułach Starych.

ReklamaW międzyczasie z poczekalni dla odwiedzających skazanych wybuchł pożar. Na miejsce wezwano straż pożarną. W zakładzie ogłoszono alarm. W związku z zaistniałym zagrożeniem bezpieczeństwa, wstrzymano ruch w zakładzie, realizację spacerów, widzeń ze skazanymi oraz innych przedsięwzięć z ich udziałem. Osadzonych zamknięto w celach.

W zamieszaniu doszło do kolejnego incydentu, tym razem z udziałem osadzonego. Około godziny 11.10 do pojazdu służbowego wsiadł osadzony zatrudniony na terenie zakładu. Przystawiając do szyi kierowcy zaostrzony kawałek blachy nakazał mu jechać w kierunku bramy głównej.

- Prawdopodobnie korzystając z zamieszania, jakie powstało w zakładzie, postanowił uciec z zakładu karnego. Szybko jednak został obezwładniony. W wyniku tego zdarzenia, kierowca doznał niegroźnych obrażeń szyi - informuje Agnieszka Chaberek.

Konflikt w poczekalni rozwiązali funkcjonariusze policji, a pożar ugasili strażacy. Zatrzymana przez policję na parkingu grupa młodych mężczyzn po wylegitymowaniu i wyjaśnieniu celu ich wizyty została zwolniona. Tym samym trudną sytuację udało się opanować.

Powstałe w zakładzie karnym zdarzenia miały charakter ćwiczeń ochronno-obronnych.

- Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności kadry zarządzającej w zakresie kierowania ochroną i obroną zakładu, doskonalenie metod i technik likwidacji zagrożeń, szkolenie praktyczne współdziałających ze sobą grup oraz doskonalenie współdziałania z funkcjonariuszami ostrołęckiej policji, straży pożarnej i służb więziennych - wyjaśnia Daniel Dąbrowski.

Podczas odprawy kończącej szkolenie omówiono zarówno pozytywne aspekty ćwiczeń, jak i elementy, które mogłyby ulec ewentualnej zmianie.

Zdjęcia z ćwiczeń można zobaczyć na stronie Zakładu Karnego w Przytułach Starych.

Odsłon: 10998 komentarze: 6 Wrzuć na Facebooka 15:36, 20.04.2017r. Drukuj
loading...
Powrót


Skutek @ 21:00, 20.04.2017

IP: *.*.231.215

A te pajeczyny w poczekalni przy okazji usuneli ? :)

Do Skutek @ 22:39, 20.04.2017

IP: *.*.12.229

A co to za różnica ? Kto pytał Ciebie o zdanie ? Ciesz się, że już wyszedłeś laughing laughing Jak nabroisz następnym razem, to zobaczysz laughing laughing A teraz ciesz się wolnością i nie wypisuj głupich komentarzy, bo znowu Cię zamkną i znowu będziesz musiał oglądać poczekalnię w Przytułach laughing

Moby @ 23:44, 20.04.2017

IP: *.*.105.3

Scenariusz jak z Plebanii.

Dyk @ 10:13, 21.04.2017

IP: *.*.169.28

A kogo to obchodzi. Ćwiczenia CIECIURITI laughing laughing laughing laughing laughing

do do Skutek @ 13:26, 21.04.2017

IP: *.*.145.181

Ja tam nie siedzialem i nie zamierzam - za dobry jestem w tym co robie aby tam trafic... a w poczekalni bylem bo przyszedlem w odwiedziny :)

matylda @ 19:47, 21.04.2017

IP: *.*.52.7

Jak Cię nie obchodzi to po co czytasz CECIURITI?

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MissMazowsza
Ynet.pl
Spaja

Polecamy