wtorek, 25 kwietnia 2017 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Aktualności

Pokaz szermierki na wózkach w SP nr 1

Fot. SP nr 1 w OstrołęceFot. SP nr 1 w OstrołęceSzkołę Podstawową nr 1 w Ostrołęce odwiedzili niezwykli goście. Z dziećmi spotkali się Arkadiusz Jabłoński, Grzegorz Pluta, Radosław Stańczuk oraz Stefan Makowski polscy szermierze, paraolimpijczycy, medaliści między innymi z Atlanty, Sydney, Aten, Pekinu i Londynu.

Sportowcy zademonstrowali pokaz walki szermierczej na wózkach inwalidzkich. Zaznajomili uczniów z szablą i szpadą, nauczyli sędziowskich komend, kroku szermierczego i podstawowych ruchów walki szermierczej. Wielką atrakcją była próba próba pojedynku uczniów.

Reklama- Goście mówili przede wszystkim o szacunku do drugiego człowieka, o postrzeganiu go, takim jaki jest, a nie przez pryzmat niepełnosprawności. Opowiadali o rozwijaniu swoich zdolności. O tym, że warto odszukać w swoim życiu prawdziwą pasję i konsekwentnie, ale mądrze i rozważnie spełniać swoje marzenia. Na poparcie słów przedstawili bohaterów filmu ukazującego niepełnosprawne dzieci, które dzięki wytrwałości i determinacji mimo trudności, stawały się mistrzami w wielu dziedzinach, zarówno codziennych umiejętności, jak i sportowych osiągnięć - informuje SP nr 1.

Paraolimpijczycy dzielili się swoim doświadczeniem i zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo w czasie zabaw, gier i treningów oraz na szanowanie zdrowia i zachowanie rozsądku w każdej sytuacji.

Spotkanie odbyło się w środę 12 kwietnia.

Odsłon: 233 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 11:13, 21.04.2017r. Drukuj
loading...
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MissMazowsza
Ynet.pl
Spaja

Polecamy