wtorek, 23 maja 2017 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Aktualności

Prezentacje artystyczne na Jarmarku Kurpiowskim w Myszyńcu

Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu zaprasza na XXIX Jarmark Kurpiowski, podczas którego zaprezentują się kapele ludowe, grupy śpiewacze, wokaliści oraz tancerze. Na zakończenie konkursu, około godz. 15.00, odbędzie się zabawa taneczna "Na kurpiowską nutę".

Konkurs ma na celu przede wszystkim konfrontację dorobku artystycznego zespołów i grup taneczno-wokalnych z Kurpiowskiej Puszczy Zielonej, kultywowanie kurpiowskiej muzyki, pieśni i tańców, uaktywnianie zainteresowań twórczych i odtwórczych muzyki, pieśni i tańca, promocja twórczości taneczno-wokalnej oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do pielęgnowania tradycji.

ReklamaArtyści wystąpią w kilku kategoriach głównych: grupy śpiewacze, soliści, kapele kurpiowskie, młodzi instrumentaliści oraz zespoły taneczne. Grupy będą podzielone także na kategorie wiekowe. Występy i prezentacje uczestników konkursu oceniać będzie komisja, która weźmie pod uwagę m.in. dobór repertuaru, oryginalność, choreografię, czy walory językowo-gwarowe oraz ubiór.

Kartę zgłoszenia należy przesłać na adres: Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. Wł. Skierkowskiego w Myszyńcu Pl. Wolności 58 lub złożyć osobiście w sekretariacie RCKK w terminie do 15 maja br. do godz. 16.00. Organizator zobowiązuje się do powołania kompetentnej komisji oceniającej, przygotowania nagród i dyplomów, zapewnienia ciepłego posiłku i miłej atmosfery. Na zakończenie - około godz. 15.00, odbędzie się zabawa taneczna "Na kurpiowską nutę".

Konkurs odbędzie się 21 maja 2017 roku o godz. 11.00 w Amfiteatrze RCKK, ul. Dzieci Polskich 2. Karta zgłoszeniowa oraz regulamin dostępne są na stronie RCKK w Myszyńcu.

Odsłon: 1382 komentarze: 3 Wrzuć na Facebooka 11:37, 06.05.2017r. Drukuj
Powrót


Leaidan @ 04:15, 18.05.2017

IP: *.*.211.170

Good article.But why do you use the word Islamist. It sounds more sinister than Islamic or Moslem, which are the more traditional adjectives.Do you call Christian members Chiistranists?

Allie @ 08:10, 19.05.2017

IP: *.*.211.170

It's posts like this that make surfing so much plusaere

Makalah @ 03:58, 21.05.2017

IP: *.*.14.99

Thought it wodn'lut to give it a shot. I was right.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja

Polecamy