wtorek, 23 maja 2017 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Aktualności

Zespół Szkół nr 3 zaprasza absolwentów

Fot. archiwum szkołyFot. archiwum szkołyW tym roku społeczność Zespołu Szkół nr 3 w Ostrołęce będzie świętowała 100-lecie istnienia placówki. W związku z jubileuszem zaplanowano spotkanie z absolwentami szkoły. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do wspólnych wspomnień oraz zwiedzenia budynku.

W programie:
11.00 - akademia,
12.00 - zwiedzanie szkoły,
12.30 - wspólne spotkanie.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 20 maja w Zespole Szkół nr 3 w Ostrołęce, ul. Skowrońskiego 8. Początek o godz. 11.00.

Reklama"Trójka" powstała w 1916 roku. Początkowo mieściła się w prywatnym domu przy ulicy Wiejskiej. Była to mała szkółka, jednak zaczęła się rozrastać. Podczas II wojny światowej, gdy zajęcia zawieszono, wielu uczniów stanęło do walki, a nauczyciele prowadzili tajne nauczanie. 1 września 1962 r. uczniowie rozpoczęli zajęcia w nowym, pięknym budynku. Doszło do tego dzięki zaangażowaniu rodziców oraz nauczycieli. Wówczas uczyło się w szkole 400 uczniów, pracowało 18 nauczycieli. Od 18 lat placówka funkcjonuje jako Zespół Szkół nr 3. W budynku mieści się więc 6-letnia szkoła podstawowa oraz 3-letnie gimnazjum. Od roku 2009 szkoła nosi imię Adama Mickiewicza. Dzieci i młodzież mogą ćwiczyć w trzech salach gimnastycznych, a także korzystać z wielofunkcyjnego boiska oraz placu zabaw. Obecnie w szkole uczy się 352 uczniów, ich edukacją zajmuje się 49 nauczycieli. Funkcję Dyrektora placówki pełni Marek Wółkowski.

Jubileusz 100-lecia "Trójki" zostanie zwieńczony uroczystymi obchodami, które odbędą się 18 maja 2017 roku. Zainauguruje je o godzinie 10.00 msza św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Ostrołęce. O godzinie 12.00 nastąpi otwarcie uroczystości w Zespole Szkół nr 3 w Ostrołęce. Potem zaproszeni goście spotkają się z radą pedagogiczną oraz pracownikami szkoły. Będzie też okazja do obejrzenia wystawy okolicznościowej.

Odsłon: 2715 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09:15, 14.05.2017r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja

Polecamy