wtorek, 23 maja 2017 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Aktualności

O bezpieczeństwie w internecie w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Fot. KMP w OstrołęceFot. KMP w Ostrołęce"Internet - przyjaciel, czy wróg?" - pod takim hasłem odbyło się w komendzie policji szkolenie dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sieci. W zajęciach udział wzięła kadra pedagogiczna i psychologiczna z ostrołęckich szkół.

- Spotkanie rozpoczął zastępca komendanta, podkom. Andrzej Dziadak, następnie głos zabrała prowadząca szkolenie Agnieszka Taper z Centrum Profilaktyki Społecznej, która odniosła się do szerokiego spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w internecie. Prowadząca spotkanie podczas swojego wystąpienia wskazała także na sposoby pracy z dziećmi i młodzieżą, aby zapobiec negatywnym zjawiskom na które mogą być narażeni najmłodsi - relacjonuje mł. asp. Tomasz Żerański,rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

ReklamaPrelegentka przedstawiła także możliwości reagowania na niepokojące zjawiska w sieci oraz tematy związane z aktywnością najmłodszych na portalach społecznościowych oraz ochroną ich prywatności w wirtualnym świecie. Poruszone zostały także zagadnienia dotyczące szeroko rozumianej cyberprzemocy, niebezpieczeństw wynikających z niektórych gier sieciowych oraz problemów, które mogą się pojawić w wyniku nadmiernego korzystania z tego typu gier.

- Korzystając z okazji, przypominamy rodzicom, że mają także duży wpływ na powyższe zagrożenia. Z uwagi na ilość spędzanego wolnego czasu, to właśnie na rodzicach spoczywa szczególna odpowiedzialność w zakresie bezpieczeństwa w internecie, np. poprzez zainteresowanie się tym, co ich dziecko robi w wirtualnym świecie i ile spędza tam czasu. To bardzo ważne, aby wyznaczać dziecku czas spędzony przed komputerem, aby świat wirtualny nie pomylił mu się ze światem realnym - zaznacza rzecznik.

Odsłon: 334 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 12:09, 19.05.2017r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja

Polecamy