« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Rodowita ostrołęczanka otwiera nowe ścieżki młodym Europejczykom

Anna Brakoniecka i prezydent Komisji Europejskiej José Manuelem Barroso
Rodowita ostrołęczanka stworzyła europejski projekt "Scholar Online".
Teraz pracując w Niemczech, tworzy Europejczykom możliwość dyskusji na tematy związane z integracją w Unii Europejskiej. Anna Brakoniecka ze swoim zespołem promuje Polskę w Europie i Europę w Polsce.
Jej priorytety to poprawa w zrozumieniu między zwykłymi obywatelami. Wyznaje zasadę, że integracja europejska to nie tylko wielka polityka, ale przede wszystkim my, zwykli obywatele, kobiety, mężczyźni, dzieci, mężowie, żony itp. Każdy jest godny poznania. A poprzez rozmowę poznajemy się wzajemnie.
Przez komunikację bez barier językowych Anna Brakoniecka ze swoim międzynarodowym zespołem Scholar Online Europa chce pokazać, że ludzie z innych krajów wcale nie są tak bardzo różni od nas. Portal Scholar-online.eu, który tworzą, jest przeznaczony dla każdego Europejczyka, który chce wypowiedzieć się o mniej lub bardziej ważnych codziennych problemach, troskach, radościach. Celem programu jest lepsze poznanie innych Europejczyków.
Aby umożliwić dialog, każda z wypowiedzi jest tłumaczona na inne języki (polski, angielski, niemiecki, częściowo rosyjski i francuski). Strony projektu odwiedziło już ponad 600.000 Europejczyków, a Anna Brakoniecka jako pomysłodawca projektu Scholar Online Europa zebrała pochwały m.in. od prezydentów Niemiec - Horsta Köhlera, Polski - Lecha Kaczyńskiego, Francji, Przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuela Barosso i Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka. Poprzez innowacyjny dialog burzy się w widoczny sposób nieprawdziwe stereotypy i tworzy wzajemne zaufanie na płaszczyźnie europejskiej. Cel: dalsze działanie na tym polu w szerszym zakresie.

Główne działy portalu to:
- Nasze tematy, czyli forum dyskusyjne, w którym użytkownicy sami nadają tok dyskusjom i opisują mniej lub bardziej ważne wydarzenia polityczne, społeczne czy kulturalne.
- Galeria Europejczyków, gdzie każdy ma możliwość przedstawienia siebie, swojego spojrzenia na Europę i prezentacji swojej dotychczasowej aktywności. Gościem specjalnym w Galerii Europejczyków jest m.in. prof. Władysław Bartoszewski, ale Europejczycy to także Ola z Polski, Dymitr z Bułgarii, Amalia z Włoch czy Vera z Czech.
- Galeria Projektów, gdzie można zgłaszać projekty z całej Europy, aby inni Europejczycy mogli się nimi zainspirować lub je skomentować, a przez to dodatkowo inspirować organizatorów danego projektu do dalszego działania.

W okresie przedświątecznym na stronach projektu codziennie przedstawiany był jeden Europejczyk, który przysłużył się Europie, a 24 profile stworzyły Kalendarz Adwentowy Scholara 2009. Profile nie zawierały wielu szczegółów biograficznych, a naświetlały mniej znane, jednak ważne aspekty, życia Europejczyków, m.in. ze względu na osiągnięcia Marii Skłodowskiej-Curie po raz pierwszy zaczęto mówić o "radioaktywności", a podstawy budowy komputera Konrada Zuse znajdują się do dziś w każdym komputerze.

Odwiedź stronę projektu Scholar-online:
www.scholar-online.pl

Wyświetleń: 2322
 
11:36, 02.01.2010 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama





Najbardziej poczytne