« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 8 maja 2024 r., imieniny Stanisława, Lizy, Dezyderii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Skrzynka skarg: funkcjonowanie targowiska w Myszyńcu

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjneSkrzynka skarg, pochwał i pomysłów:
Chciałbym ponownie zapytać burmistrza Myszyńca o funkcjonowanie targowiska. Od wielu lat jest tak, że klienci chcący zrobić zakupy na rynku mogą zostawić samochód na parkingu od strony ul. Reymonta lub Kolejowej.

Co więcej, klienci mogą wejść na rynek każdą bramą wjazdową. Niestety, zasady te już drugi rok nie obowiązują w okresie zimowym. Okazuje się, iż w tym okresie wjazd na rynek możliwy jest jedynie pierwszą bramą od ul. Reymonta. Również klientom, udostępnia się jedynie parking z tej strony rynku. Wszystkie pozostałe bramy są zamknięte i została zamieszczona na nich informacja "W okresie zimowym brama zamknięta. Wjazd bramą przy parkingu głównym".

Jest to sytuacja karygodna i nie do przyjęcia przez handlujących na części rynku od strony ul. Kolejowej. Klienci po zaparkowaniu samochodów na "parkingu głównym" robią zakupy jak najbliżej parkingu, a ci którzy nawet dotrą na sam koniec rynku rezygnują z zakupów, aby ich nie nieść taki kawał drogi. Wiele osób krytykuje zamknięte bramy i irytuje się brakiem możliwości zaparkowania samochodu.

Podczas marcowych rynków, jego pracownicy byli kilkakrotnie proszeni o otwarcie bramy i parkingu od strony ul. Kolejowej. Wszystkie prośby zbywają, gdyż ich zdaniem nie ma ani jednego pracownika, który mógłby stać na bramie i zbierać opłaty za wjazd. Wszyscy handlujący wiedzą, że po wpuszczeniu samochodów na rynek, przesiadują oni w swoim ogrzewanym pomieszczeniu gospodarczym.

Chciałbym dowiedzieć się od pana burmistrza, dlaczego decyzja o zamknięciu wszystkich bram nie została skonsultowana z handlującymi? Na innych rynkach, w okresie zimowym, proponuje się nawet obniżenie opłat targowych, pomimo takiej samej organizacji pracy targowiska jak przez pozostałe pory roku. Dlaczego na rynku w Myszyńcu, handlujący płacą normalnie, a w gratisie otrzymują zamknięte bramy i brak klientów? Czy pracownicy rynku otrzymują wynagrodzenie za picie kawy przez kilka godzin dziennie? Kiedy parking od strony ulicy Kolejowej zostanie na nowo otwarty dla kupujących?

Dzięki wsparciu portalu moja-ostroleka.pl wszystkie bramy w ubiegłym roku były otwarte na czas trwania targu. W tym roku, mimo iż jeszcze nie sprzyja nam zimowa aura, bramy od strony ul. Kolejowej zostały zamknięte od pierwszego listopadowego rynku. Obsługa targowiska stwierdziła, że "nie widzi potrzeby ich otwierania i tak już będzie". Chcę też wiedzieć czy burmistrz widzi potrzebę pobierania opłat targowych. Proszę o odpowiedź.

Odpowiada Daniel Walijewski, sekretarz Urzędu Miejskiego w Myszyńcu:
Wielkość terenu przeznaczonego obecnie i w przyszłym czasie pod parking i część handlową uzależniona jest i będzie od potrzeb. W czasie opadów deszczu, śniegu i silnych mrozów zapotrzebowanie takie jest kilkukrotnie mniejsze. Nie ma potrzeby utrzymywania wszystkich parkingów i wszystkich miejsc handlowych w przypadku, gdy na danym obszarze parkuje kilka samochodów, a nawet żaden (ogranicza się w ten sposób koszty odśnieżania, utrzymania obsługi). W tym czasie brak jest możliwości wjazdu wszystkimi bramami, istnieje za to możliwość wejścia z parkingów bezpłatnych zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie targowiska.

Każdy pracownik zatrudniony ma prawo do płatnej lub bezpłatnej przerwy w pracy. Szczególnie podczas mrozów czy opadów deszczu bądź śniegu. Nie ma to negatywnego wpływu na jakość obsługi targowiska.

Każdy podmiot handlowy będzie mógł prowadzić działalność w miejscu wolnym (niekoniecznie tym, którym chce) wskazanym przez prowadzącego targowisko i osoba kupująca wejść pieszo każdą bramą i zaparkować pojazd bezpośrednio przy targowisku na parkingu płatnym (przy ul. Reymonta) bądź na parkingu bezpłatnym przy ul. Targowej (najbliższy oddalony jest zaledwie kilkadziesiąt metrów).

Parking od strony ulicy Kolejowej został wyodrębniony z powierzchni przeznaczonej pod miejsca handlowe, gdyż brakowało miejsc parkingowych od strony ulicy Reymonta, ze względu na wzmożony ruch pojazdów w okresie wiosenno – letnim. W czasie zimowym pojazdów przyjeżdżających na targ jest o wiele mniej, toteż nie ma potrzeby utrzymywania parkingu od strony ulicy Kolejowej. Klienci mogą zaparkować pojazdy bezpłatnie w tym obszarze na terenach przyległych do targowiska oddalonych od niego o kilkadziesiąt metrów.

Wielkość powierzchni przeznaczonej pod parking i część handlową w okresie zimowym uzależniona będzie od ilości samochodów przyjeżdżających na targowisko.

Wyświetleń: 5102
 
11:11, 27.11.2016 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama





Najbardziej poczytne