« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 30 kwietnia 2024 r., imieniny Katarzyny, Mariana, Lilii

Moja Ostrołęka

Archiwum artykułów

Przestępczość w Ostrołęce i powiecie zmalała

Fot. KMP OstrołękaFot. KMP OstrołękaMniej przestępstw, wypadków drogowych, a co za tym idzie mniejsza ilość wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz liczba osób rannych, a do tego wyższa wykrywalność. Takie są główne wnioski płynące z odprawy rocznej podsumowującej wyniki pracy ostrołęckich funkcjonariuszy.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest m.in. dla całego garnizonu mazowieckiego jednym z głównych priorytetów. Ostrołęccy funkcjonariusze prowadzą cykliczne działania takie jak "trzeźwość", "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", które są skierowane zarówno do kierujących, jak i pieszych.

- W roku 2016 na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego zaistniało 125 wypadków drogowych, czyli o dwa wypadki mniej niż w roku ubiegłym. Jeśli chodzi o wypadki śmiertelne, to w tym samym okresie takich wypadków było o trzy mniej niż w roku 2015 czyli 16 - informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Komendant omówił także funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji "Moja Komenda". Dzięki tym nowym narzędziom teleinformatycznym każdy mieszkaniec ma jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo oraz możliwość szybkiego kontaktu z dzielnicowym. Ponadto insp. Marek Świszcz przedstawił założenia programu "Dzielnicowy bliżej nas", który zakłada wzmocnienie roli dzielnicowego jako policjanta pierwszego kontaktu. Opowiedział również o priorytetach komendanta głównego obowiązujących do 2018 roku, służących poprawie stanu bezpieczeństwa.

Komendant miejski, mł. insp. Rafał Kubicki podziękował samorządom lokalnym za wsparcie finansowe, dzięki któremu zakupiono trzy nowe radiowozy.

Miniony rok był również rokiem zmian. Od marca 2016 roku ostrołęckimi mundurowymi zaczął kierować mł. insp. Rafał Kubicki, który zastąpił poprzedniego szefa insp. Stanisława Szcześniaka. Nowy komendant podjął decyzję o reorganizacji struktur komendy.

- Po wniosku do insp. Tomasza Michułki, komendanta wojewódzkiego policji z siedzibą w Radomiu przywrócono stanowisko zastępcy komendanta, którym został podkom. Andrzej Dziadak odpowiedzialny za pion prewencji. Jeszcze wcześniej I zastępcą komendanta miejskiego został nadkom. Krzysztof Szymański, któremu powierzono nadzór nad pionem kryminalnym. To nie jedyne zmiany. Oddzielono także pracę operacyjną od pracy dochodzeniowej. Dotychczasowy wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu przestał istnieć i w jego miejsce powołano wydział dochodzeniowo-śledczy - tłumaczy mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Przywrócono również funkcjonowanie posterunku policji w Łysych. Tomasz Żerański wyjaśnia, że celem zmian było między innymi ograniczenie przestępczości szczególnie uciążliwej dla mieszkańców naszego miasta i powiatu.

Odprawa odbyła się w poniedziałek 6 lutego. Wzięli w niej udział między innymi insp. Marek Świszcz, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu, Tomasz Sagała, prezes Sądu Okręgowego w Ostrołęce, Anna Drewnowska, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrołęce, Dorota Korzep - Czekalska, prokurator rejonowy w Ostrołęce, szefowie służb mundurowych działających na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego, wójtowie gmin oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Wyświetleń: 3217
 
10:19, 08.02.2017 r.

« Powrót do archiwum

Szukaj w archiwum

Reklama





Najbardziej poczytne