sobota, 20 października 2018 r., imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Aktualności

Finał Szlachetnej Paczki już w weekend. Zostań darczyńcą

Od ponad 15 lat dzięki Szlachetnej Paczce do rodzin potrzebujących trafia pomoc. W Ostrołęce Szlachetna Paczka działa od 7 lat i w nadchodzący weekend będzie miała swój finał - paczki od darczyńców trafią do rodzin w mieście i powiecie. Nie wszystkim jednak dopisało szczęście.

Z 40 zgłoszonych rodzin pomoc może otrzymać tylko 37. Trzy rodziny nadal czekają na swoich darczyńców.

Reklama Akcja jest prowadzona przez zespół SuperW czyli wolontariuszy akcji, którzy już jesienią odwiedzają zgłoszone rodziny. Na podstawie wypełnianych z nimi arkuszy przygotowują opis, który trafia do internetowej bazy dostępnej dla darczyńców. Ci zaś, wybierając rodzinę, przygotowują dla niej prezenty.

W tym roku dwudziestu siedmiu ostrołęckich SuperW odwiedziło ponad 70 rodzin. Około 40 opisów trafiło do internetowej bazy, a darczyńcy wybrali już 37 z nich. W ten weekend odbędzie się finał Szlachetnej Paczki. Jest to czas, w którym darczyńcy przekazują pomoc wybranym przez siebie rodzinom.

Szlachetna Paczka jednoczy wielu ludzi, którzy chcą pomagać potrzebującym. Co roku Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce, udostępnia samochód, który pomaga SuperW przekazać paczki potrzebującym, a gdy przychodzi wnieść wersalkę na czwarte piętro, mięśniami służą wychowankowie z Zakładu Poprawczego w Laskowcu, oraz mężczyźni osadzeni w zakładzie karnym w Przytułach Starych, którzy dodatkowo zawsze przygotowują ciepły posiłek dla wszystkich zaangażowanych. Podczas finału pomagają również pacjenci z ośrodka Monar w Ostrołęce, a w tym roku pomocą będzie też służyć męska grupa różańcowa z parafii pw. Zbawiciela Świata. W ogólnej organizacji pomocy wolontariuszom udziela samorząd miasta, pozwala to między innymi na zakup materiałów, z których później wolontariusze własnoręcznie wykonują upominki dla darczyńców. Dzięki pracy tych ludzi, wiele z potrzebujących rodzin w Ostrołęce, może w okres świąteczny zapomnieć o codziennych problemach i cieszyć się wigilijną kolacją z najbliższymi.

Jednak Ostrołęczanie wciąż potrzebują darczyńców. Na stronie Szlachetnej Paczki widnieją trzy opisy rodzin, które podczas finału mogą nie otrzymać pomocy. Wolontariusze zaznaczają, że paczkę może przygotować każdy, samodzielnie lub w gronie znajomych, a satysfakcja z pomagania innym jest niezapomnianym uczuciem. SuperW mają nadzieję, że pomoc trafi do wszystkich potrzebujących jej rodzin.

W sobotę i niedzielę (9-10 grudnia) od wczesnych godzin porannych aż do wieczora, w magazynie, którego rolę pełni Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrołęce, wolontariusze czekają na darczyńców, przyjmują od nich paczki, aby później zawieść je do konkretnych rodzin.

Wyświetleń: 1321 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 07.12.2017, 11:38r. Drukuj
Powrót