środa, 8 lipca 2020 r., imieniny Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka skarg: problem z parkowaniem przy Przedszkolu Miejskim nr 7

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Chciałem poruszyć temat parkowania aut przez rodziców odwożących dzieci do PM nr 7 przy ul. Psarskiego. Od zawsze był tam problem z brakiem wolnych miejsc postojowych dla rodziców.

Do niedawna przed remontem parkingu, który jest przed budynkiem przedszkola można było stanąć na przysłowiowe 5 minut za pojazdami, które stały na tym parkingu i oczywiście w pośpiechu zostawić lub odebrać swoje dziecko. Po remoncie, który został wykonany kilka miesięcy temu, miejsca postojowe zostały "skrócone" i pojazdy tam parkujące zajmują całą powierzchnię wyznaczoną do zatrzymania. Więc miejsce to nie jest już praktycznie dostępne dla rodziców. Z tego co wiem to i tak parking należący do bloków mieszkalnych stojących po przeciwnej stronie ulicy.

Reklama Tu pewnie też mieszkańcy denerwowali się, że ich pojazdy są zastawiane. Dość długo można było wjechać na parking, który był za przedszkolem na jego terenie, ale od niedawana dyrekcja przedszkola zamknęła bramę. Tłumaczą się, że jest to miejsce dla pracowników. Teraz gdy brama jest zamknięta, niejednokrotnie jest ona zastawiana przez rodziców, bo po porostu nie mają gdzie stanąć "na chwilę". Taka sytuacja też jest niebezpieczna, ponieważ jak się nie mylę jest to droga pożarowa, ale o tym nikt nie myśli do momentu tragedii. Moje pytanie, gdzie rodzice maja się zatrzymywać? Czy nie jest to budynek użyteczności publicznej, który musi mieć miejsca parkingowe? Jak to w państwowych instytucjach pracownicy uważają, że to oni są dla nas, a nie my dla nich. Prywatne przedszkola robią wszytko, aby było komfortowo, a tu?

Reklama Odpowiadają Anna Gocłowska, dyrektor Wydziału Oświaty i Danuta Krajanowska z Wydziału Dróg Urzędu Miasta Ostrołęki:
Temat parkowania i miejsc parkingowych przy ul. Parkowej był podejmowany i analizowany na posiedzeniu Komisji Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego już w sierpniu 2017 r. W skład komisji wchodzą przedstawiciele zarządcy drogi oraz policji i straży miejskiej. Komisja w trakcie przeprowadzonej wizji lokalnej stwierdziła, iż układ miejsc postojowych na chodniku przy ul. Parkowej, na wysokości bloku Psarskiego nr 22 i Przedszkola Miejskiego nr 7 "Tęczowa Kraina" w Ostrołęce, był nieprawidłowy. Parkowanie odbywało się tam prostopadle do ogrodzenia, z pozostawieniem ciągu pieszego od strony jezdni. Sprawa analizowana była również przy okazji wniosku, który wpłynął do miasta od osoby niepełnosprawnej mieszkającej w bloku przy ulicy Psarskiego 22, z prośbą o przesunięcie miejsc postojowych na tym parkingu. W celu zmiany układu miejsc postojowych został opracowany, przez projektanta branży drogowej, projekt stałej organizacji ruchu, który po zatwierdzeniu przez Prezydenta Miasta Ostrołęki częściowo zrealizowano. Układ miejsc postojowych przy krawędzi jezdni i chodników przy ogrodzeniu jest prawidłowy, bezpieczny i powszechnie stosowany na drogach publicznych. Na dalszym odcinku ul. Psarskiego występuje taki właśnie układ parkingów.

Reklama Przedszkole Miejskie nr 7 "Tęczowa Kraina" w Ostrołęce zlokalizowane jest w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego na drogach publicznych w Ostrołęce.

Zgodnie z załącznikiem do uchwały nr 95/VIII/2019 Rady Miasta Ostrołęki z dnia 28 marca 2019 r. zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, wysokości stawek opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie, wysokości opłaty dodatkowej oraz sposobu ich pobierania, granice strefy płatnego parkowania niestrzeżonego na drogach publicznych w Ostrołęce, od 1 września 2019 r. ulegają modyfikacji. W związku z tym od 1 września 2019 r. będzie możliwość bezpłatnego postoju przy ul. Piłsudskiego, znajdującej się nieopodal przedszkola.

Wyświetleń: 1603 komentarze: 16
28.04.2019, 08:59r. Drukuj
Powrót


d @ 10:46, 28.04.2019

IP: 2a00:f41...a5a6

W skardze poruszana była kwestia pani dyrektor - czy ma prawo zamykać bramę przed rodzicami? Czy otrzymamy odpowiedź?

Rodzic @ 11:10, 28.04.2019

IP: 176.109...32

Jestem rodzicem, którego dziecko uczęszcza do tego przedszkola. Uważam, że to mądra i przemyślana decyzja o zamknięciu bramy. Dwukrotnie byłam świadkiem, jak odbierałam dziecko z przedszkola i wychodząc z dzieckiem przejściem z metalową poręczą, jak rodzic (Pan jadący citroenem) z pędem wjechał na teren przedszkola chcąc odebrać dziecko. Następnym razem Pani wjeżdżając oplem rozmawiała przez telefon i prawie w nas wjechała. Widzę nieraz jak dzieci same wybiegają na ten wjazd. Droga ppoż. nie jest argumentem, ponieważ można wjechać, w przypadku zdarzenia przedszkole otwiera bramę. A kto zgłasza zagrożenie, przecież przedszkole. Jestem rodzicem przyjeżdżającym również samochodem, zawsze można znaleźć gdzieś miejsce, a spacer kilkadziesiąt metrów nie jest czymś złym, przeciwnie. Uważam, że zamknięcie bramy to dobra decyzja dla bezpieczeństwa naszych dzieci. Nieraz widziałam jak nauczycielki wychodząc do parku czy na plac wychodziły i szły tą drogą ppoż. z dziećmi. Mam pytanie do tej osoby co pisze czy ma prawo dyrektor zamykać bramę? Odpowiadam ma!!!! dla bezpieczeństwa mojego dziecka i innych. Jak ja mogę poszukać miejsca chwilowego parkowania i chwilę przejśc po dziecko to warto nie narażać dzieci na wypadek. I co wtedy będzie. Informuję, że Państwo wjeżdzający tam dość szybko narażacie nasze dzieci. Nie piszcie głupot, że brama zamknięta, bo co? co się wam śpieszy do tragedii? Pani dyrektor, to dobra decyzja: bezpieczeństwo naszych dzieci a nie takie "widzi mi się paniusi ", że muszę wjechać po dziecko, trochę ruchu to schudniesz.

Rodzic @ 11:19, 28.04.2019

IP: 176.109...32

Na koniec do osoby podającej jako "d". Tak Pani dyrektor ma prawo zamykac bramę przed takim jak ty! Rusz dup.... i przespaceruj się. To, że parkuja tam pracownicy? Jak przyjeżdza do pracy na kilkanaście godzin to gdzie ma zaparkować droga/ie "d" u ciebie pod oborą czy u Ciebie w d....pie. Pomysl, zanim napiszesz bzdury!!!!!!!!!! Dzieci są najwazniejsze i ich bezpieczeństwo a nie twoje lenistwo!!!!!!!!!!!!

Www @ 16:18, 28.04.2019

IP: 78.152...153

Rodzicomnie nie chce się przejść pare metrów, jakby mogli to wyjeżdżali by na plac przedszkola, lenistwo, wyjedż z domu wcześniej i przespaceruj się z dzieckiem

?? @ 17:09, 28.04.2019

IP: 37.248...1

do rodzica - nie pier...l głupot jedyny argument to był taki że pracownicy nie mają gdzie parkować i tyle a nie żadne względy bezpieczeństwa tak więc nie rób z siebie ofiary , a i nie podawaj się za rodzica. W cywilizowanych miastach pracownicy parkują poza terenem firmy tak aby goście bądź interesanci mieli gdzie zaparkować .
pkt 2 . każdy obiekt publiczny ma obowiązek zapewnić miejsca parkingowe , chciałem zauważyć że przedszkole jest utrzymywane z podatków które płacę i w czasie urzędowania przedszkola ma być udostępniony wewnętrzny parking dla rodziców dzieci uczęszczających do tego przedszkola.
3. pkt pyskaty tzw " rodzicu" może masz problem ze swoją d..ą tak więc spacer ci się przyda i zabierz ze sobą swoje teksty na spacer, ja szanuję swój czas i nie będę zapierd...ł z dzieckiem jak mam parking na terenie przedszkola , po prostu stanę w bramie i zablokuję wjazd i wyjazd i kropka, mam mieć zapewnione bezpieczne miejsce na wyjście z dzieckiem z samochodu , nie będę robić tego na środku drogi
angry angry

Rodzic @ 17:58, 28.04.2019

IP: 176.109...32

Ktosiu "???" I tak mówi ktoś, kto socjal uważa za powinność państwa. Typowy "ignorant" z Ciebie, stanąć w bramie: Proszę stań w bramie! Łam przepisy! Cywilizowany świat to widzisz ale w swoim TV. Bo w rzeczywistości na takie coś, jak ty w cywilizowanym świecie nie ma miejsc. Domniemam, że należysz do tych co muszą wjechać...bo im się po prostu należy? Bzdury opowiadasz, że każdy obiekt publiczny ma.... Z chwilą, kiedy będą wpuszczać na teren, gdzie zagrożeniem są tacy, jak ty. To my rodzice mówimy stanowczo NIE! Stań w bramie, ze słów wynika ,że to "owy" ktoś kto tylko żąda, kolego pomyśl o bezpieczeństwie dziecka/ dzieci to nie boli. Jeśli masz problem ze sobą to idź do Pani dyrektor i jej to powiedz, że musisz wjechać bo jesteś ignorantem. Na koniec życzę Ci miłej niedzieli i spójrz swemu dziecku w oczy i powiedz....to ja roszczeniowy, bezwzględny, stanowczy, bezkompromisowy, bezkrytyczny i z pewnością najmądrzejszy rodzic. Życzę Ci dużo zdrowia i pokory do ludzkiego życia. Miłego dnia. Nie chcąc dalej wchodzić w tzw. twoim słowem pyskówki, życzę bezpieczeństwa twemu dziecku a tobie miłości i uśmiechu do ludzi.

do Rodzic @ 17:58, @ 20:05, 28.04.2019

IP: 37.248...1

my rodzice - chyba mówisz w swoim imieniu ignorancie , na socjal państwa z którego taki ignorant jak ty korzysta płacę po 8 tyś podatków miesięcznie , płace te podatki po to żeby instytucja publiczna czyli przedszkole m.in zapewniło mi możliwość zaparkowania pojazdu przy obiekcie - i tak to mi się należy , jak jedziesz do swojego mieszkania w bloku to też chcesz zaparkować pod blokiem w którym mieszkasz i nie dziwie się że mieszkańcy bloku się wkur... ą że nie mogą wyjechać albo zaparkować przed swoim blokiem , wokół przedszkola nie ma innych miejsc parkingowych tylko parkingi przy blokach dlatego tym bardziej należy się udostępnić miejsce do bezpiecznego zatrzymania i odprowadzenia dziecka do przedszkola , jedynym powodem że brama do dziedzińca jest zamykane to widzimisię pań z przedszkola . Nie masz sensownych argumentów to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać . Ps ja jestem pewien że z tym typem myślenia jesteś "rodzicu" zagrożeniem dla innych, pamiętaj że publiczne przedszkole to nie prywatny folwark

Ojciec @ 22:14, 28.04.2019

IP: 2a00:f41...eed

Bardzo dobra decyzja. Dawno powinno być to zrobione.

wkurzony @ 00:14, 29.04.2019

IP: 178.42...131

Państwowe to moga miec w d..swiich klientow. Dzieki ktorym maja tam prace. Prywatne dwoja sie zeby zapewniac wygody. I by pomysleli jeszvze strajkować. A tu jeszvze strajk ze źle Malo tegp teraz jeszcze trzeba zaplacic za dni kiedy strajkowali. Skandal w bialy dzien! Drodzy rodzice czemu mamy placic dodatkowe złotówki za czas strajku, nie znaszej winu dzieci nie chodzily. Na drzwiaxj kartki zeby zapewnic opieke w domu, a teraz ze przeciez zapewniali opieke i trzeba zapłacić. Kpina. Sttajkowali trzeba poniesc konsekwnecje ze nie ma kasy!

?? @ 08:15, 29.04.2019

IP: 2a00:f41...d715

Ojciec, Rodzic dopisz sobie jeszcze matka i babka po wypowiedzi widać że ten sam kłapacz

Gość @ 08:31, 29.04.2019

IP: 2a01:110f...2993

Zrobić okienka odbioru dziecka. Rodzic podjeżdża, w jednym okienku mówi po kogo przyjechał, a w drugim odbiera pociechę. I wygodnie i bezpiecznie.

Rodzic @ 14:47, 29.04.2019

IP: 176.109...200

Do ???. Ten sam Kłapacz/ Kłapaczka, nawet ładnie brzmi. 8 tys. podatku miesięcznie i Państwowe Przedszkole???? Po części się z Tobą zgadzam, jako Matka (płeć żeńska) również przyznaję Ci rację. Ale chodzi bezpieczeństwo dzieci. Tzw ostre wjazdy na teren tego przedszkola. Również chciałabym tam wjechać i odebrać dziecko. Ale bezpieczeństwo ponad wszystko. Jeśli nadal chcesz mnie obrażać jako matkę, dobrze. Pozwolisz, że przekażę sprawę obrażania mojemu mężowi. Umówicie się z pewnością wyjaśnicie sobie obrażanie i hejt. Jeśli nadal Masz tak gorące serce to zostaw w tym przedszkolu nr Pani Dyrektor i powiedz, że dla tej matki co się martwi o bezpieczeństwo swojego dziecka. A ja przekażę Twój nr bohaterze mężowi, on szanuje kobiety i z pewnością wyjaśni Tobie, Panu, jak należy szanować ludzi. Ciekawie czy nadal Będziesz takim bohaterem. Jeśli Ciebie lub kogoś innego piszącego komentarze pod tym art. obraziłam, to z głębi serca przepraszam, nie to było moją intencją, lecz w przypływie emocji, wtedy kiedy wchodzi w grę moje/ nasze dzieci do wygodnictwo na bok!!!! tak myślę. Pozdrawiam Ciebie ???? i pozostałych

Do Rodzic @ 14:47 @ 16:45, 29.04.2019

IP: 2a00:f41...d715

Straszyć to sobie mozesz swoje dziecko albo mężusia na to sa odpowiednie paragrafy bohaterko,,,, co do meritum wystarczy próg zwalniający pozatym że nigdy nie było ani potrącenia ani żadnego drastycznego zdarzenia na parkingu przedszkola , pozatym wystarczy zwrócić uwagę
Nie pozdrawiam
Ps uważaj z kim umawiasz męża bo możesz się kiedyś grubo pomylić

Rodzic @ 21:12, 29.04.2019

IP: 176.109...200

Szanowany Panie, nikt straszy ani nie obraża Pana i tego co Pan sobą reprezentuje. Natomiast ustawodawca przewidział właściwe zapisy w KPK ale odnoszące się do istotnych i rzeczowych słów, pomówień, oskarżeń i innych będących w znaczeniu danego zdarzenia a odnoszącego się do osób, jak i ich słów. Nikt Pana nie straszy tylko informuje, że obrażanie jest również złe i ohydne. Jeśli kiedyś zażyczy Pan sobie takowej konfrontacji to bardzo proszę, z pewnością będzie to dyskusja i wyjaśnienie przyczyn konfliktu. Ja natomiast oprócz wykształcenia, dobrego pochodzenia potrafię powiedzieć przepraszam i tego Panu życzę i ja Pana pozdrawiam. Miłego wieczoru i majówki wśród bliskich i kochających ludzi. Pomyłka, normalnie każdemu może się przydarzyć . Proszę się miły Panie zająć rodziną a nie hejtem.

do Rodzic @ 21:12 @ 21:41, 29.04.2019

IP: 5.172...192

z tym wykształceniem i dobrym pochodzeniem to mi pani zaimponowała jak kiler siarze siarzeskiemu w filmie "kiler" , widać po stylu pisania i bycia . Proszę się właśnie zająć końcem własnego nosa , mężem i odbiciem w lustrze a nie pisaniem głupot w przestrzeni publicznej o taranujących dzieci samochodach , szalejących na parkingu przedszkolnym demonach motoryzacyjnych i innych zjawach
nie pozdrawiam i proszę nie silić się na odpowiedź i nie hejtować , zajmie się pani swoją rodziną nie moją

x @ 22:45, 29.04.2019

IP: 178.42...94

to zamiast zamykać bramę można ze 3 progi zwalniające i po temacie. Ale lenie na państwowym maja gdzie klientów oni tu są królami.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Mechanix
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter