piątek, 7 sierpnia 2020 r., imieniny Doroty, Kajetana, Donata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Aterra nakręciła Ostrołękę! Niebawem będzie teledysk (zdjęcia)

Jak zapowiadali, tak uczynili. Muzycy z zespołu Aterra przyjechali w minioną sobotę 31 sierpnia do Ostrołęki, aby nagrać ujęcia do nowego teledysku. Ostrołęckie plenery oraz znane lokalizacje na mapie naszego miasta będą idealnym tłem do piosenki, która opowiada o Ostrołęce i jej mieszkańcach.

Utwór zatytułowany "Ostrołęka" jest częścią najnowszej, drugiej już płyty zespołu. Będzie stanowił jeden z trzech singli promujących wydawnictwo, na którym znajdziemy osiem utworów muzycznych i osiem etiud elektro-muzycznych. Roboczy tytuł krążka to "Utopia", ale jak zapowiada Marcin "Tiger" Płodziszewski, taki tytuł zapewne pozostanie.

Reklama Utwór o Ostrołęce i ostrołęczanach

Taka kompozycja musiała w końcu powstać, bo Aterra, choć zespół warszawski, swoje korzenie ma właśnie w naszym mieście, stąd też pochodzą niemal wszyscy członkowie grupy.

- Utwór o naszym rodzinnym mieście chcieliśmy stworzyć od zawsze, tylko wcześniej jakoś nie było ku temu okazji. Zdarzyło się jednak, że do zespołu dołączył kolejny ostrołęczanin - BartX. Wtedy właśnie stwierdziliśmy, że taki utwór musi powstać. Kompozycja jest o tym, że każdy z nas może pokazać światu nasze rodzinne miasto - Ostrołękę - poprzez swoje czyny. Należy tylko ciężko pracować, aby zrealizować swoje marzenia - powiedział nam Tiger.

Reklama Rodzime plenery w teledysku

Produkcja teledysku rozpoczęła się na parkingu przy ul. Obozowej, gdzie przed laty mieściła się znana wszystkim ostrołęczanom karczma "Pod klonami". Następnie uczestnicy przeszli na Forty Bema, gdzie, w obliczu monumentalnego pomnika, nakręcono pierwsze ujęcia.

Dalsze plenery do klipu zapewniły m.in.: ulica Spacerowa i most im. A. Madalińskiego, fontanna na skwerze przy ul. Kościuszki, miejskie ulice, ostrołęckie siłownie, z którymi muzycy byli i nadal są związani oraz scena miejska przy fontannie. Wspólna praca się udała, teraz czas na montowanie i zgrywanie całości. Czekamy na efekty, a te mogą być już niebawem.

- Chcielibyśmy, żeby teledysk miał swoją premierę za około 2 lub 3 tygodnie. Zależy nam na tym, ponieważ utwór "Ostrołęka" będzie jednym z trzech singli promujących nową płytę - dodaje Marcin.

Reklama Dzień zdjęciowy zakończyli ogniskiem

Ciężki dzień zdjęciowy należało odpowiednio uczcić. Wszyscy spotkali się wieczorem na miejskiej plaży, gdzie, przy tlących się ogniskach, sączyły się napoje, piekły kiełbaski, toczyły się rozmowy śmieszne i poważne, a przy dźwiękach gitary wyśpiewywano polskie i zagraniczne hity muzyki rockowej. Każdy z uczestników otrzymał płytę DVD Aterry, a w mediach społecznościowych pojawiły się podziękowania.

- Ostrołęczanki i ostrołęczanie! Dziękujemy! Cieszymy się, że tak licznie stawiliście się na planie naszego teledysku i mimo wysokich temperatur wytrzymaliście do końca zdjęć. Szczególne podziękowania ślemy jednemu mieszkańcowi Bielska Podlaskiego, który przemierzył około 200 km, żeby nam pomóc. Cieszymy się, że możemy na was liczyć. Do następnego - czytamy na facebookowym profilu zespołu.

Utwór "Ostrołęka" pojawi się na najnowszym wydawnictwie Aterry. Premiera warszawska płyty zaplanowana jest na 7 grudnia 2019 w klubie VooDooo, a już tydzień później, 14 grudnia, będzie premiera ostrołęcka w pubie Warownia. Oba wydarzenia połączone będą z koncertem oraz możliwością zakupienia nowego krążka.

Nagrania do teledysku odbywały się w sobotę 31 sierpnia br. w Ostrołęce.

Zobacz zdjęcia:
Nagrania do teledysku Aterry w Ostrołęce

Więcej zdjęć: Nagrania do teledysku Aterry w Ostrołęce

Wyświetleń: 2776 komentarze: 2
08.09.2019, 09:22r. Drukuj
Powrót


Lena @ 09:38, 08.09.2019

IP: 2a01:110f...e5d5

Super, będzie fajna pamiątka o Ostrołęce. Czekam na efekty.

Marta @ 12:03, 08.09.2019

IP: 31.0...119

fajnie chłopaki ale te brody mają ochydne