sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Konferencja o nowych technologiach w edukacji - ostatnie dni rejestracji

Z nowych technologii w szkole można korzystać na różne sposoby. Można do tego wykorzystać tablicę multimedialną, laptopy w mobilnej pracowni komputerowej a nawet prywatne smartfony uczniów.

O tym jak stosować nowoczesne narzędzia w edukacji będą mówić eksperci podczas cyklu regionalnych konferencji OSEregio.

Pierwsza z nich odbędzie się 20 września br. w Ostrołęce. Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestrować się można na stronie konferencji  - oseregio.pl. 

W dzisiejszych czasach edukacja musi obejmować umiejętność posługiwania się usługami i narzędziami dostępnymi w sieci. Wykorzystanie zasobów internetu pomaga też prowadzić lekcje z innych przedmiotów szkolnych. Od ubiegłego roku szkoły mogą przystępować do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) programu Ministerstwa Cyfryzacji, który umożliwia bezpłatny dostęp do internetu oraz specjalistyczne usługi bezpieczeństwa sieci dla szkół i stale rozbudowywany ekosystem treści i narzędzi edukacyjnych.

Właśnie programowi OSE i kreatywnym sposobom wykorzystania technologii w szkole poświęcony jest cykl regionalnych konferencji OSEregio. Uczestnicy mają ponadto szansę wygrać wyposażenie mobilnej pracowni komputerowej dla swojej szkoły.

W trakcie konferencji OSEregio będzie można skorzystać z porad ekspertów na temat e-usług dla szkół i procesu podłączenia do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Odbędą się warsztaty, przybliżające wykorzystanie technologii cyfrowych podczas zajęć szkolnych. Udział w forum jest bezpłatny.

 - Zostały ostatnie miejsca na konferencji 20 września w Ostrołęce. Zachęcamy wszystkich chętnych do rejestracji lub wybrania innej dogodnej lokalizacji spośród kolejnych zaplanowanych wydarzeń - mówi ekspert NASK dr Agnieszka Wrońska Zastępca Dyrektora ds. Ekosystemu OSE; Kierownik Zespołu Współpracy z Instytucjami i Partnerami.

Kolejne wydarzenia OSEregio zaplanowane są 24 września w Policach, 27 września w Białej Podlaskiej i 8 października w Białymstoku.

- Obowiązkiem Państwa jest zapewnienie dostępu do nowoczesnych, skutecznych narzędzi edukacyjnych, które oferuje dzisiejsza technologia - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. Jak dodaje, obecnie umowy na korzystanie z usług w ramach OSE podpisało niemal 10 tys. szkół. Spośród nich ponad 3 tys. już korzysta z sieci, a 2,7 tys. kolejnych jest wyposażonych w niezbędny sprzęt i czeka na udostępnienie sygnału przez operatorów. Do końca roku z OSE będzie korzystać 10 tys. szkół. Warto, aby zgłaszały się kolejne.

W konferencjach OSEregio będzie uczestniczył Minister Cyfryzacji - Marek Zagórski. Ponadto w forum w Białymstoku swój udział zapowiedział Minister Edukacji Narodowej - Dariusz Piontkowski, a także Dyrektor Instytutu NASK, który jest operatorem OSE - dr hab. inż. Jacek Leśkow. W ramach wydarzenia zaprezentowane zostaną dalsze plany rozwoju cyfryzacji szkół, odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej i NASK. Przewidziano też warsztaty, przybliżające wykorzystanie technologii cyfrowych podczas lekcji szkolnych. Odbędą się również lekcje pokazowe, prowadzone w lokalnych szkołach.

Podczas Forum uczestnicy będą mogli wziąć udział w specjalnej edycji konkursu #OSEWyzwanie, w której będą mieli szansę wygrać mobilne pracownie multimedialne dla swoich szkół. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie szkoły do programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej przez osobę uprawnioną do reprezentacji szkoły, uczestnictwo w forum OSEregio i rozwiązanie przez uczestnika testu wiedzy dotyczącego zagadnień związanych z bezpiecznym korzystaniem z technologii oraz znajomości programu OSE, który jest dostępny po zarejestrowaniu na stronie OSEregio.pl. Podczas każdej z konferencji zostanie przyznana nagroda w postaci wyposażenia mobilnej pracowni komputerowej, składającego się z 16 laptopów, punktu dostępu do internetu oraz szafy mobilnej na sprzęt. 

Więcej na temat OSEregio można przeczytać na stronie oseregio.pl.

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1492 komentarze: 0
19.09.2019, 10:17r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter