sobota, 19 września 2020 r., imieniny Januarego, Konstancji, Teodora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

"Przy Studziennej" czytali Gustawa Herlinga-Grudzińskiego (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprosiła ostrołęczan na kolejne spotkanie z literaturą w klubie "Przy Studziennej". Tym razem przedmiotem literackiej dyskusji był zbiór opowiadań pt. "Gorący oddech pustyni" autorstwa Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Grono miłośników słowa pisanego zgromadziło się w klubie "Przy Studziennej", by rozmawiać o literaturze. Tematem spotkania była twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, opatrzona komentarzem filologicznym dr. hab. Karola Samsela.

Reklama Gustaw Herling-Grudziński (1919-2000) - polski pisarz, eseista, krytyk literacki, dziennikarz, żołnierz, więzień obozów koncentracyjnych Gułagu. Aresztowany przez NKWD po agresji ZSRR na Polskę, podczas próby przejścia niemiecko-sowieckiej linii demarkacyjnej. Żołnierz w Armii gen. Andersa. Po wojnie dał się poznać jako krytyk dyktatury komunistycznej w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Przez cały okres PRL  pozostał na wygnaniu jako polski emigrant polityczny. Kawaler Orderu Orła Białego. Rok 2019 jest rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Zarząd Oddziału SBP zaprasza we wrześniu, październiku i listopadzie na spotkania promujące twórczość wielkiego pisarza i działacza.

Spotkanie odbyło się we wtorek 24 września w klubie "Przy Studziennej".

Zobacz zdjęcia:
"Przy Studziennej" czytali Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Więcej zdjęć: "Przy Studziennej" czytali Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Wyświetleń: 765 komentarze: 0
25.09.2019, 09:46r. Drukuj
Powrót