sobota, 29 lutego 2020 r., imieniny Romana, Oswalda, Cyryla

Reklama   |   Kontakt
Eldor

Aktualności

Ostrołęczanie będą mogli bezpłatnie przebadać się w kierunku cukrzycy

Mieszkańcy Ostrołęki będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji diabetologicznych w siedzibie Ostrołęckiego Centrum Kultury. Konsultacje skierowane są do osób, które ukończyły 60 lat i dotychczas nie były zdiagnozowane, ani leczone w kierunku cukrzycy.

Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie mają na celu wczesne wykrycie tej choroby.

Reklama - Cukrzyca to jedyna choroba niezakaźna, uznana przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) za epidemię. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) umieściła ją wśród najpoważniejszych zagrożeń ‘naszych czasów. Według danych tej organizacji, cukrzyca znajduje się wśród 10 najczęstszych przyczyn zgonów na świecie, i wyprzedza w tym m.in. ilość zgonów spowodowanych przez wypadki komunikacyjne. Co istotne, nawet co druga osoba nie wie, że zmaga się z cukrzycą. Choroba przez bardzo długi okres potrafi trwać w utajeniu, jednocześnie rozwijając swoje powikłania - czytamy na stronie konsultacje-diabetologiczne.pl.

Jedynym warunkiem uczestnictwa jest podpisanie świadomej zgody na badanie oraz oświadczenia w zakresie ochrony danych osobowych (zgodnie z regulacjami RODO).

Cykl konsultacji lekarskich, które zostaną przeprowadzone bezpłatnie na terenie obejmuje:

- oznaczenie glikemii przygodnej,

- oznaczenie hemoglobiny glikowanej HbA1c u uczestników programu z wynikiem glikemii przygodnej ≥ 200 mg/dl (11,1 mmol/l),

- pomiar wskaźnika BMI – Body Mass Index,

- pomiar wskaźnika talia-biodro (WHR – Waist-Hip Ratio),

- pomiar ciśnienia tętniczego krwi,

- ocenę wykrytych powikłań cukrzycy,

- konsultację lekarską.

Reklama W trakcie wydarzenia będzie prowadzona akcja informacyjna oraz działania edukacyjne dla uczestników badań, w tym szkolenia i filmy edukacyjne z zakresu zdrowego żywienia, aktywności fizycznej i profilaktyki cukrzycy.

Więcej informacji na temat bezpłatnych konsultacji znajduje się na stronie: www.konsultacje-diabetologiczne.pl.

Bezpłatne konsultacje i badania lekarskie w kierunku cukrzycy odbędą się w poniedziałek 9 grudnia w godz. 9.00-17.00 w Ostrołęckim Centrum Kultury, ul Inwalidów Wojennych 23.

Wyświetleń: 1984 komentarze: 0
07.12.2019, 08:54r. Drukuj
Powrót


Reklama

Tynki
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter