poniedziałek, 28 września 2020 r., imieniny Luby, Wacława, Salomona

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Uwaga! Mgła utrudnia widoczność

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków na naszych drogach pojawiły się gęste mgły. Tak było dzisiejszego poranka i tak jest obecnie. Policja apeluje o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i zachowanie szczególnej ostrożności.

- Pamiętajmy, że w takich warunkach prędkość dopuszczalna przepisami nie zawsze będzie prędkością bezpieczną. Zwracajmy także uwagę na pieszych, którzy będą mniej widoczni. Planując podróż wyjedźmy wcześniej, aby dotrzeć do celu bezpiecznie. Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Gęsta mgła, która pojawiła się na drogach naszego miasta i powiatu, w znacznym stopniu ogranicza widoczność - informuje podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

Reklama W takich przypadkach powinniśmy wzmóc naszą czujność i dostosować prędkość do warunków panujących się na drodze. Podczas mgły nie do końca należy się sugerować ograniczeniami podanymi przez znaki, powinniśmy jechać znacznie wolniej. W gęstej mgle szczególnie niebezpiecznym manewrem jest wyprzedzanie, ponieważ przy słabej widoczności nie będziemy całkowicie pewni, czy z naprzeciwka nie nadjeżdża jakiś pojazd.

- Szczególną uwagę należy zwrócić także na pieszych, gdyż w takich warunkach są jeszcze bardziej niewidoczni. Piesi natomiast powinni wykazać się większą rozwagą i świadomością, że podczas tak złych warunków są jeszcze bardziej niewidoczni i nawet w obszarze zabudowanym korzystać z elementów odblaskowych, które w decydujący sposób decydują o naszym bezpieczeństwie - dodaje.

Fot. KMP w Ostrołęce.

Wyświetleń: 698 komentarze: 0
19.12.2019, 16:00r. Drukuj
Powrót