niedziela, 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny, Faustyny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Baranowscy strażacy uczyli pierwszej pomocy w ramach gminnego finału WOŚP (zdjęcia)

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie czynnie włączyli się w 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. na zaproszenie nauczycieli oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej w Baranowie, przybyli do placówki, aby przeprowadzić dla uczniów pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej to integralna część wszystkich finałów WOŚP.

Reklama Fundacja niemal od początku istnienia wspiera akcje edukacyjne wśród  dzieci i młodzieży, prowadząc projekt "Ratujemy i uczymy ratować". Jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielenie pierwszej pomocy i właściwe zachowanie się w przypadku zagrożenia, wiedzą ci, którzy byli świadkami np. wypadków drogowych.

Pomysł baranowskiej szkoły wpisał się zatem idealnie w "wośpowe" idee. Strażacy ochotnicy przybyli do szkoły podczas gminnego finału WOŚP i uczyli dzieci, jak należy zachować się, gdy staną się świadkami wypadku. Mundurowi, na specjalnych fantomach pokazywali, jak właściwie udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Po instruktażu, swoje umiejętności sprawdzali też uczniowie, prowadząc resuscytację oddechowo-krążeniową.

Zobacz zdjęcia na facebookowej stronie OSP Baranowo.

Wyświetleń: 718 komentarze: 0
13.01.2020, 10:26r. Drukuj
Powrót