wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Skrzynka skarg: Uciążliwy przedsiębiorca w Myszyńcu. Trociny i sadze zanieczyszczają okoliczne posesje

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:

Chciałbym zgłosić problem dotyczący jednej z firm z Myszyńca. Firma działa od wielu lat i zatruwa codzienne życie okolicznych mieszkańców. Chodzi o trociny oraz sadzę wydobywającą się z komina.

Trociny i odpady z produkcji palet leżą na dachu budynków oraz na terenie zakładu niczym nie zabezpieczone. W dni, w które wieje wiatr od strony zakładu, nie sposób wyjść na zewnątrz, ponieważ trociny unoszą się w powietrzu, widać ja również gołym okiem.

ReklamaTo samo dotyczy dymu z komina, który jest czarny i niesie za sobą sądzę. Trociny i sadze osadzają się niemal wszędzie, nie ma sensu myć okien czy auta. Taka sytuacja oddziałuje zapewne i na nasze zdrowie. Latem nie można wyjść na zewnątrz, aby odpocząć. Jako osoba mieszkająca w bliskiej odległości od wspomnianego zakładu, mam dosyć takiego sąsiedztwa. Czy jest sposób, aby jakoś zabezpieczyć zakład i ulżyć mieszkańcom?

Odpowiada Elżbieta Abramczyk, burmistrz Myszyńca:

W odpowiedzi na skargę informuję, iż 13 maja osobiście przeprowadziłam rozmowę z właścicielem zakładu. Poinformował, że cały czas prowadzi działania modernizujące zakład, w tym również mające na celu zmniejszenie uciążliwości dla mieszkańców tego terenu. Jednak są opóźnienia wynikające z trwającej epidemii. Podkreślił również, że jest to teren przemysłowy i w mniejszym lub większym zakresie te uciążliwości jednak mogą się czasami pojawić. Ja ze swojej strony będę monitorować sytuację.

Odsłon: 4017 komentarze: 10
09:56, 16.05.2020r. Drukuj
Powrót


kazimierz @ 10:17, 16.05.2020

IP: 83.9...44

Donosicielu! bardzo brzydko tak denuncjować swoich ziomków, i jeszcze posługiwać się nieprawdą. W najbliższej okolicy nie ma domów mieszkalnych i nieprawdą jest, że nie można wyjść i poleniuchować.

Ja @ 19:43, 16.05.2020

IP: 5.173...23

Trocina mu przeszkadza niech zobaczy jaki burdel ma w domu

Krzyś @ 20:57, 16.05.2020

IP: 31.0...185

Teren przemysłowy nie ma nic wspólnego z truciem mieszkańców. Są odpowiednie przepisy tak jak w przypadku samochodów toksyczność spalin oddziaływuje na dużym obrzarze i może przenosić się z wiatrem na kilka kilometrów. Proponuję skargę do wojewódzkie stacji ochrony środowiska z pominięciem Burmistrza mam wątpliwości czy jest w stanie i będzie chcieć załatwić tą sprawę po myśli mieszkańców.

Kazimiera @ 22:35, 16.05.2020

IP: 94.254...35

Kazimierzu jesteś słabo zorientowany! Z tego co wiem w pobliżu jest sporo budynków mieszkalnych.

Ela @ 02:58, 17.05.2020

IP: 37.47...249

Do Krzyś raczej ty brałeś pajde i przymykales ..oko na ten obóz pracy, plus blokowanie innych inwestycji żeby grubemu i rudemu rąk do pracy raczej niewolników nie zabrakło.i dziś jesteśmy tu gdzie jesteśmy. .czyli czarnej D...

Elizabeth @ 03:04, 17.05.2020

IP: 37.47...249

To jeśli jesteś taki mądry to co z tym co znajduje się na drezku na byłym wysypisku sprytnie przykryte skażenie co truje wody gruntowe tam niech przyjadą i odkopią wtedy uśmiech z czerwonego pyska zniknie.

Aaa @ 17:36, 17.05.2020

IP: 188.147...230

Co do Drężka mówią prawdę dodatkowo miejsce zostało ponownie otwarte. Teraz w dodatku prowadzony jest tam punkt selektywnej zbiórki odpadów

Ada @ 01:24, 18.05.2020

IP: 2607:fb90...8801

Jestem jednym z mieszkancow , ktory mieszka obok uciążliwego zakładu więc znam bardzo dobrze problem .Modernizacja to pic na wodę i trwa od lat nie przynosząc zadnych rezultatow, przeżyła juz dwoch burmistrzów a trocina jak się sypała tak się sypie , w dzien i w nocy. Dym jak buchał tak bucha ,że nie ma czym oddychac. Trocina jest doslownie wszędzie i trociną oddychamy. Niebawem trzeba będzie ubiegac się o odszkodowania spowodowane uszczerbkiem na zdrowiu bo płuca tego nie wytrzymają. Mieszkancy zmuszeni są sprzedawac swoje mieszkania gdyż nie mogą tego znieść. Chyba istnieją jakies parametry okreslające normy zanieczyszczenia ,szkodliwosc i uciążliwosc pracy tego zakladu dla pobliskich mieszkancow oraz
srodowska w ktorym zyją. ?Najlepiej niech nie wypowiadają sie osoby ktore nie mieszkają w poblizu bo pojęcia nie mają jak wygląda rzeczywistosc. Codzienne zycie obok to koszmar. Jestem pewna ze jeszcze niejedna rozmowa bedzie przeprowadzona przez panią burmistrz z wlascicielem , bez rezultatu bo modernizacja bedzie trwała w nieskonczonosc.

Genia @ 06:54, 18.05.2020

IP: 31.0...203

Do Ada to prawda co pani piszę również mieszkam blisko.Trocina sypie się jak śnieg i sadze z komina również.Dzieci nie mogą swobodnie korzystać z podwórka ponieważ trociny sypią się do oczu nawet pranie wywieszone wiecznie zasypane trocinami i sadzami .Doslownie trocina jest wszędzie w domu na parapecie,oknach,schodach.Trzeba okna zamykać podczas posiłku żeby trocina nie nasypala się do talerza.A co do modernizacji to jedna wielka ściema to tyle lat trwa i właściciel nic z tym nie robi.A panią burmistrz to zapraszam na moje podwórko żeby zobaczyła jak to wygląda od naszej strony mieszkanie w tak ekstremalnych warunkach.

olo @ 09:20, 18.05.2020

IP: 194.50...202

Odwagi, zbierzcie się w kupę i coś zróbcie.
Chociaż pokażcie w grupie wszyscy że nie chcecie tego syfu.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter