środa, 23 września 2020 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Jednym kliknięciem straciła ponad 8 tysięcy złotych. Uwaga na internetowych oszustów

Policjanci z Ostrołęki ostrzegają przed nowym sposobem działania oszustów. Wczoraj mieszkanka powiatu ostrołęckiego zawiadomiła o oszustwie internetowym, w wyniku którego straciła ponad 8 tysięcy złotych. Kobieta kliknęła w otrzymany link, którym miała dopłacić drobną sumę pieniędzy za przesyłkę.

Do zdarzenia doszło w czwartek 6 sierpnia. 38-letnia mieszkanka naszego powiatu poinformowała dyżurnego ostrołęckich policjantów o oszustwie na jej szkodę w wyniku nieuprawnionej transakcji internetowej.

Reklama

Kobieta oświadczyła, że wraz z mężem znalazła na jednym z portali społecznościowych ogłoszenie dotyczące sprzedaży ekspresu ciśnieniowego, który postanowiła kupić.

- Cena za przedmiot została ustalona na kwotę 325 złotych wraz z przesyłką, jednak osoba sprzedająca zastrzegła, że kwota 25 złotych za przesyłkę musi być zapłacona od razu za pośrednictwem podanego przez nią w wiadomości SMS linku. Ten fakt jednak nie wzbudził podejrzeń u 38-latki. Po kliknięciu w nadesłany link kobiecie pokazały się ikony różnych banków. Mieszkanka naszego powiatu zalogowała się na swoje konto podając login oraz hasło i zatwierdziła transakcje kodem, który otrzymała na swój telefon wpłacając kwotę 25 złotych za "kuriera". Po dokonaniu transakcji ponownie weszła na swoje konto poprzez swoją aplikację banku, którą ma zainstalowaną w telefonie. Okazało się, że z jej konta zamiast 25 złotych została przelana kwota ponad 8 tys. złotych - informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

To drugie w tym roku takie zdarzenie na terenie naszego regionu. Policja apeluje o czujność i ostrożność w przypadku otrzymania tego rodzaju wiadomości.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.  

Wyświetleń: 2143 komentarze: 0
07.08.2020, 09:43r. Drukuj
Powrót