poniedziałek, 17 maja 2021 r., imieniny Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Mieszkanka Łysych dostała się do Ogólnopolskiego Konkursu na Gadkę. Zagłosuj! (wideo)

14-letnia Julia Szmigiel z miejscowości Łyse dostała się do VI Ogólnopolskiego Konkursu na Gadkę zatytułowanego "Gadajcie, coście we wsi jadali". Udział w konkursie polega na przesłaniu pracy w formie nagrania filmowego w postaci gwarowego monologu.

Ogrom pracy i serca jaki Julia wkłada w nauczanie z pewnością będą docenione przez głosujących. Warto wspierać takie młode talenty, które w mądry i pożyteczny sposób wykorzystują swój czas wolny, rozwijając pasje oraz podtrzymując kurpiowską kulturę. 

Reklama

Udział w konkursie polega na przesłaniu pracy w formie nagrania filmowego w postaci gwarowego niewierszowanego, oryginalnego, czyli wcześniej nieprezentowanego monologu na zadany temat. 

14-lenia mieszkanka Łysych przygotowała nagranie filmowe zatytułowane "Jek to nasa Kasiunia fafernuchy psiekła".

Jak zagłosować na Julię Szmigiel?

Należy polubić komentarz na facebookowym profilu Sekcji Dialektologii i Socjolingwistyki KNJS UJ z imieniem i nazwiskiem mieszkanki Łysych oraz polubić film zamieszczony na serwisie YouTube. Trzeba dokonać obydwu czynności, aby głos był ważny.

Oddawać głosy można do 19 maja 2021 r.

Reklama

VI Ogólnopolskim Konkursie na Gadkę “Gadajcie, coście we wsi jadali” organizowany jest przez Uniwersytet Jagielloński w ramach Miesiąca Języka Ojczystego.

Odsłon: 2240 komentarze: 0
09:16, 03.05.2021r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót