niedziela, 1 sierpnia 2021 r., imieniny Justyna, Nadii, Piotra

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Międzynarodowa konferencja "Oblicza wojny". Referat o Ostrołęce w okresie wyprawy na gwardie carskie wygłosił Krzysztof Augustyniak

W sieci odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Oblicza wojny". Temat przewodni spotkania brzmiał "Przed bitwą". Podczas konferencji referat pt. "Ostrołęka w okresie wyprawy na gwardie carskie (12–26 maja 1831 roku)" wygłosił Krzysztof Augustyniak, pracownik Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

"Oblicza wojny" to wydarzenie koncentrujące się na zagadnieniach związanych z historią militarną. W dyskusji biorą udział badacze reprezentujących różne dyscypliny naukowe. Jednym z prelegentów był Krzysztof Augustyniak z ostrołęckiego muzeum.

Reklama

- Od pierwszego spotkania, w którym wzięło udział kilkunastu zaprzyjaźnionych historyków, rozrosła się do przedsięwzięcia przyciągającego ponad 100 badaczy z wszystkich ważnych ośrodków naukowych w Polsce. Od 2020 r. konferencja jest wydarzeniem międzynarodowym - w obradach wzięli udział również naukowcy z Litwy, Rosji, Rumunii, Ukrainy i Węgier - informują organizatorzy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez wydział filozoficzno-historyczny Uniwersytetu Łódzkiego, Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego, Katedrę Historii Średniowiecznej, Katedrę Historii Polski XIX w., Katedrę Historii Polski i Świata po 1945 r., Polskie Towarzystwo Historyczne oddz. Łódź oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego (wydawca). 

Konferencja odbyła się dniach 10-11 czerwca w formie on-linie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.obliczawojny.uni.lodz.pl.

Fot. MKK w Ostrołęce

Wyświetleń: 636 komentarze: -
14.06.2021, 11:27r. Drukuj
Powrót