Quantcast

poniedziałek, 4 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, Izabeli, Aureliana

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Niebywały sukces ostrołęczanina. Patryk Wekwejt będzie studiował na Harvardzie! (wideo)

Ogromny sukces Patryka Wekwejta! Uzdolniony ostrołęczanin dostał się na jedną z najlepszych uczelni świata - Uniwersytet Harvarda, gdzie planuje studiować neurobiologię! Jego projekt badawczy nad rolą hormonu alpha-melanotropowego w chorobie Alzheimera może być istotnym wkładem we współczesną naukę.

Patryk Wekwejt jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce. To laureat wielu konkursów naukowych i olimpiad, stypendysta prezesa rady ministrów, zdobywca nagród w ogólnopolskich konkursach oraz osoba angażująca się w wiele ciekawych projektów. Poza pasją do nauki, Patryk gra na saksofonie, posiada też ogromny talent sportowy, co potwierdza chociażby drugie miejsce w plebiscycie Sportowiec Roku. Jako podopieczny Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin z kolejnych zawodów przywoził medale i trofea, a nawet tytuł wicemistrza Polski.

Reklama

Badania nad chorobami neurodegeneracyjnymi

Patryk Wekwejt prowadzi własne badania dotyczące możliwości zastosowania hormonu alpha-melanotropowego w łagodzeniu postępu zaburzeń́ poznawczych w przebiegu choroby Alzheimera.

- Nigdy nie jest za wcześnie zacząć się angażować w rozwiązywanie światowych problemów, szczególnie w obszarze nauki. Liczę, że w niedalekiej przyszłości będziemy zwracali coraz większą uwagę na badania oraz sam temat chorób neurodegeneracyjnych - mówił Patryk jako laureat programu stypendialnego dla Smart Up Adamed.

Patryk będzie studiował neurobiologię na Harvardzie!

Teraz do swojego konta może przypisać kolejne ogromne sukcesy. Patryk otrzymał ofertę studiowania na Uniwersytecie Harvarda. Placówka ta powstała 8 września 1636. Mieści się w Stanach Zjednoczonych, w Cambridge koło Bostonu w stanie Massachusetts. Uczelnia jest najstarszą w USA i zajmuje konsekwentnie pierwsze miejsce w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata, jest też zaliczana do najbogatszych uczelni na świecie.

Patryk Wekwejt zdołał pozytywnie przejść skomplikowany proces aplikacji na, jak sądzi wielu, najlepszą uczelnię na świecie. Od września br. planuje studiować tam neurobiologię.

- Nie bez powodu uczelnia ta uznawana jest za najbardziej prestiżową - dostaje się na nią średnio cztery procent aplikujących, a dla aplikantów międzynarodowych wskaźnik ten jest nawet niższy - powiedział nam Patryk.

Reklama

Proces aplikacyjny jest zawiły i skomplikowany, ale ostrołęczaninowi udało się go pokonać.

- Kluczowym elementem jest angażowanie się w aktywności pozaszkolne oraz pokazanie swojej pasji i zainteresowań popartych osiągnięciami. Musiałem stworzyć swoje CV z ocenami, osiągnięciami, zajęciami i pasjami. Do procesu aplikacyjnego należy zacząć się przygotowywać wcześniej, nawet kilka lat przed zdaniem matury, a samo składanie aplikacji ma miejsce na początku klasy maturalnej - podkreśla Patryk.

Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

Jeśli chcecie poznać pasję i badania Patryka nieco dokładniej, zapraszamy do obejrzenia wideo.

Fot. kadr z wideo

Wyświetleń: 41529 komentarze: -
14.03.2022, 14:23r. Drukuj


Powrót