Quantcast

wtorek, 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, Leona, Benigny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Starosta i zarząd powiatu z absolutorium oraz wotum zaufania (zdjęcia)

Zarząd powiatu ostrołęckiego otrzymał absolutorium za 2021 rok. Radni ocenili, że czynności związane z pozyskiwaniem środków, a także ich wydatkowaniem z budżetu powiatu były prawidłowe. Zarządowi udzielono także wotum zaufania w związku raportem o stanie powiatu.

Sesja absolutoryjna jest jedną z najważniejszych w roku. Wówczas radni decydują o przyjęciu sprawozdania finansowego za miniony rok, a także rozliczają zrealizowane inwestycje i zadania starosty oraz zarządu powiatu.

Reklama

W powiecie spadło bezrobocie, ubyło mieszkańców i przybyło inwestorów

Starosta Stanisław Kubeł omówił Raport o stanie powiatu ostrołęckiego za 2021 rok. Mówił o spadku liczby ludności w powiecie ostrołęckim. Najgorsza sytuacja demograficzna jest na terenie gminy Czarnia, a najlepsza w gminie Rzekuń i Olszewo-Borki. W Ostrołęce liczba ludności spadła poniżej 50 tys. Wzrosła liczba podmiotów gospodarczych w powiecie. Na terenie powiatu zmniejszyło się bezrobocie o ponad 12 procent. Stanisław Kubeł mówił o wydatkach poniesionych na inwestycje w ubiegłym roku.

Reklama

- W ubiegłym roku zrealizowaliśmy zadania inwestycyjne na łączną kwotę ponad 35 mln złotych, w tym 28 zadań inwestycyjnych w drogownictwie na łączną kwotę ponad 31 milionów złotych - mówił starosta Stanisław Kubeł.

Samorządowcy jednogłośnie udzielili wotum zaufania zarządowi powiatu, za co starosta podziękował. Następnie Stanisław Kubeł przedstawił sprawozdanie finansowe powiatu ostrołęckiego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu powiatu za 2021 r. Tu radni również byli jednomyślni i udzieli zarządowi absolutorium za 2021 rok.

Po realizacji głównych punktów sesji, radni wyruszą na wizytacje w terenie. Zwiedzą Zakład Produkcyjny "Melvit" w Krukach i zapoznają się z planami rozwoju spółki. Wezmą też udział w wizytacjach realizowanych przez powiat inwestycji drogowych.

Sesja odbyła się w środę 22 czerwca.

Zobacz zdjęcia:
Sesja rady powiatu

Więcej zdjęć: Sesja rady powiatu

Odsłon: 3191 komentarze: 5
10:34, 22.06.2022r. Drukuj


Powrót


Mieszkaniec powiatu. @ 15:16, 22.06.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 5.173...110

Gratulujemy. Zasługi są, zarzutów nie ma, wskazane absolutorium.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:38, 22.06.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 193.105...170

Czy sprawa tzw. "wyjazdu integracyjnego", została już wyjaśniona, czy wyjaśniono, z jakich funduszy została sfinansowana, czy wyjaśniono, na kogo była wystawiona i kto zapłacił fakturę za usługi hotelowe oraz "gastronomiczne"?

Thtuyu @ 17:25, 22.06.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 2a00:f41...6ea3

Tak, została wyjaśniona tepy nierobie. Zapłacili pracownicy z funduszu, na który co miesiąc odprowadzają składkę. Widać, że nie masz pojęcia jak to się odbywa, najlepiej siedzieć na d*pie i pisać dyrdymały. Do roboty obrzydliwy nierobie 😒!!!!!!!!!!!!

On @ 18:43, 22.06.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.0...42

Układ działa . My lubimy Stasia i Staś nas lubi. Ręka rękę...On można więcej. Bo się nie wyda. Pamięć internetu i ludzka istnieje. Sprawiedliwość też. Czas się żegnać.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:40, 23.06.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 193.105...171

Cyt.:
"Zapłacili pracownicy z funduszu, na który co miesiąc odprowadzają składkę."

Jakiego funduszu - nazwij go jakoś - czyżby w starostwie, powstał jakiś, nieprzewidziany prawem fundusz?

Na kogo została wystawiona faktura i kto dokonał płatności - jakie usługi zostały na niej wyszczególnione?

Widzę, że Ci nerwy puszczają laughing laughing laughing

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót