piątek, 7 października 2022 r., imieniny Marii, Marka, Amalii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Lokalizacja zgubionego lub skradzionego telefonu - kiedy jest możliwa

Chyba każdy z nas korzysta obecnie z telefonu komórkowego, który jest niezwykle wygodną metodą komunikacji, korzystania z internetu, płatności czy przechowywania dokumentów.

Taka wszechstronność to jednak miecz obosieczny, który może sprawić, że utrata fizycznego dostępu do naszego urządzenia może wiązać się z ogromnymi konsekwencjami. Świadomi ich użytkownicy starają się możliwie najlepiej zabezpieczyć swoje urządzenia, a jedną z metod zwiększenia bezpieczeństwa jest zaopatrzenie się w usługę, która umożliwia namierzenie zagubionego czy skradzionego telefonu. Jak działają takie aplikacje i kiedy warto z nich skorzystać? 

Reklama

Jak działa lokalizacja telefonu?

Jeszcze niedawno wydawać się mogło, że namierzanie telefonu to usługa dostępna jedynie dla przedstawicieli służb czy agencji detektywistycznych. Obecnie jednak skorzystać z niej może właściwie każdy. Rozwój technologii sprawił, że dziś telefony to nośniki danych (w tym wrażliwych), środki płatnicze i przede wszystkim dyski pamięci z naszymi kontaktami czy dostępem do mediów społecznościowych. Nic więc dziwnego, że czyni to z nich łakomy kąsek dla złodziei. Zdarza się również, że niewielkie rozmiary urządzenia i nasza nieuwaga sprawiają, że tracimy fizyczny dostęp do naszego telefonu. W obu powyższych przypadkach warto zainteresować się usługą namierzania telefonu za pośrednictwem specjalnej aplikacji czy usługi. Lokalizacja telefonu nie musi być trudna i można z niej skorzystać nawet za darmo (w przypadku niektórych aplikacji). Jak wybrać najlepszą dla nas opcję?

Jaka jest najlepsza aplikacja do namierzania urządzenia?

Na samym początku warto zaznaczyć, że nie zawsze będziemy w stanie odzyskać czy namierzyć nasz telefon (utrudniona jest na przykład lokalizacja wyłączonego telefonu). W większości przypadków jesteśmy jednak w stanie namierzyć telefon i zobaczyć, gdzie aktualnie się znajduje. Bezpłatne rozwiązania oferują często także możliwość zdalnego namierzenia czy zablokowania urządzenia. W sieci znajdziemy również płatne aplikacje i serwisy, które zapewniają dostęp do jeszcze szerszej gamy dostępnych opcji. Wystarczy wymienić tu możliwości takie jak uzyskanie dostępu do historii lokalizacji czy możliwość sprawdzenia kopii wiadomości tekstowych i rejestru połączeń. Opcja "znajdź moje urządzenie" działa tak w przypadku między innymi serwisu Lokalizo.pl, który swoim użytkownikom oferuje także aplikację mobilną. Zaawansowane narzędzia do prawidłowego działania wymagają odpowiedniej konfiguracji (na przykład zainstalowania aplikacji na namierzanym telefonie). Warto więc przed skorzystaniem z konkretnej opcji zapoznać się z zasadami jej działania. Chwilę poświęcić należy także cennikowi, który podpowie nam, jakich opłat możemy się spodziewać i ile będzie nas kosztować korzystanie z aplikacji.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 2065 komentarze: 1
12:10, 20.09.2022r. Drukuj


Powrót


Oszacowanie strat+ kodeks=? @ 19:26, 20.09.2022

Zgłoś komentarz zgłoś IP: 31.61...60

Lokalizacja zagubionego telefonu?Wo dzieci prawa!A czy wiesz co znaczy biling telefonu?No własńie w taki sposób można dojść prawdy,nawet cofając się lata w stecz to kosztowna operacja,ale w nietuzinkowych sytuacjach cenniejsza niż cała reszta.Nie trzeba być mecenasem,aby znać się na prawie i umieć odrużniać złodziejstwo od manipulacji.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Rolexin

Ogłoszenia

Forum

Reklama

iparts.pl
Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com