sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Wkrótce ruszy przebudowa ulicy Stacha Konwy i ronda. Będą utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

To jedna z najdłużej wyczekiwanych inwestycji drogowych w mieście. Niebawem ruszy przebudowa drogi krajowej nr 53, czyli ul. Stacha Konwy oraz ronda im. Siemowita III. Remont obejmie także przebudowę skrzyżowania z ul. Słoneczną. Umowa z wykonawcą podpisana. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. 

Drogowy koszmar na Stacha Konwy i Słonecznej

Skrzyżowanie ulicy Stacha Konwy z ulicą Słoneczną owiane jest złą sławą. Bardzo często dochodzi tam do kolizji i wypadków. W godzinach szczytu wyjazd z ulicy Słonecznej w Stacha Konwy jest bardzo trudny. Podobnie wygląda wyjazd z ulicy Padlewskiego. O konieczności przebudowy skrzyżowania ulicy Stacha Konwy z ulicą Słoneczną mówi się od lat. Wkrótce newralgiczne drogi zostaną przebudowane. 

Reklama

- Rusza długo oczekiwana przebudowa drogi krajowej nr 53 - ul. Stacha Konwy, ronda im. Księcia Siemowita III wraz z drogami dojazdowymi oraz remont skrzyżowania ulicy Stacha Konwy z ulicą Słoneczną w Ostrołęce - poinformował prezydent Łukasz Kulik. 

Przetarg wygrała firma Strabag sp. z o.o., która ułożyła w tym roku asfalt na ulicach Steyera, Goworowskiej, Traugutta, Pomian, Popiełuszki.

- Mam nadzieję, że również i tym razem jakość i tempo wykonanych prac będą na najwyższym poziomie - napisał prezydent Łukasz Kulik. 

Inwestycja obejmie ul. Stacha Konwy i ronda

Przedmiotem zamówienia jest: "Przebudowa nawierzchni drogowych w mieście Ostrołęka". Zamówienie zostało podzielone na dwie części.

Pierwsza część obejmuje: "Przebudowę drogi krajowej nr 53 - ul. Stacha Konwy, ronda im. Księcia Siemowita III wraz z drogami dojazdowymi" oraz "Remont skrzyżowania ulicy Stacha Konwy z ulicą Słoneczną w Ostrołęce". 

Reklama

Utrudnienia podczas remontu

Gdy ekipa remontowa wejdzie na plac budowy, można spodziewać się sporych utrudnień. Niewykluczone są jeszcze większe korki w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Cierpliwość kierowców będzie wystawiona na kolejną próbę. 

Wyświetleń: 20218 komentarze: -
11:06, 08.11.2023r. Drukuj