piątek, 10 maja 2024 r., imieniny Antoniego, Antonina, Izydora

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Biuro poselskie posłanki Żanety Cwaliny-Śliwowskiej otwarte w… jej urodziny

W niedzielę 10 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie biura poselskiego Żanety Cwaliny-Śliwowskiej. Posłanka Trzeciej Drogi z ugrupowania Polska 2050 Szymona Hołowni będzie miała biuro przy ul. Głowackiego 30.

O otwarciu biura poselskiego poinformowali w mediach społecznościowych członkowie Stowarzyszenia Polska 2050 Ostrołęka Kurpie.

Reklama

- Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w otwarciu biura poselskiego w Ostrołęce naszej posłanki Żanety Cwaliny-Śliwowskiej. To historyczna chwila naszego Stowarzyszenia Polska 2050. Razem jako "Pokolenie 15 października" będziemy budować od nowa naszą Polskę i Europę, z nadzieją na bezpieczne jutro - napisali członkowie lokalnych struktur Polski 2050.

Co ciekawe Żaneta Cwalina-Śliwowska swoje biuro poselskie otworzyła... w swoje urodziny.

Przypomnijmy, że także na ulicy Głowackiego, pod numerem 21, swoje biuro poselskie będzie miał inny poseł debiutant z Ostrołęki - Marcin Grabowski. Biuro poselskie posła Czartoryskiego pozostanie tam, gdzie do tej pory - przy ul. Korczaka 4.

Każdy poseł ma obowiązek prowadzenia biura poselskiego. Dostaje na to z Sejmu 19 000 zł miesięcznie (co roku musi składać sprawozdanie finansowe publikowane na stronie Sejmu). Poseł może mieć więcej niż jedno biuro, ale nie zwiększy to kwoty ryczałtu.

Reklama

Zgodnie z przepisami z ryczałtu "mogą być pokrywane m.in. wydatki na wynagrodzenia pracowników biur poselskich, tłumaczenia, ekspertyzy i opinie sporządzane bezpośrednio u wybranych ekspertów, usługi telekomunikacyjne związane z wykonywaniem mandatu poselskiego i przejazdy posła samochodami w związku z wykonywaniem mandatu. Ryczałt może być też przeznaczony na pokrycie wydatków bieżących takich jak czynsz, opłaty za energię elektryczną i cieplną, gaz i wodę oraz prace porządkowe, konserwację i naprawę sprzętu technicznego biura oraz koszty jego eksploatacji, drobne naprawy i remonty, podróże służbowe pracowników, zakup materiałów biurowych, prasy, wydawnictw, środków bezpieczeństwa i higieny pracy oraz koszty obsługi rachunkowo-księgowej i bankowej biura. Ryczałt nie może być wykorzystywany na finansowanie działalności partii politycznych, organizacji społecznych, fundacji oraz działalność klubów i kół poselskich i parlamentarnych, a także na finansowanie działalności charytatywnej, sponsorskiej oraz na prowadzenie kampanii wyborczej".

Fot. Stowarzyszenie Polska 2050 Ostrołęka Kurpie

Wyświetleń: 6475 komentarze: -
10:13, 11.12.2023r. Drukuj