poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., imieniny Piotra, Rity, Angeliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Filmowe środy z MŻW. Repertuar na kwiecień

Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce zachęca do zapoznania się z repertuarem "Filmowych śród z MŻW" na kwiecień 2024. Bezpłatne bilety na seanse można odebrać w kasie muzeum lub zarezerwować je (w zależności od dostępności), dzwoniąc pod numer telefonu 510-139-061.

Jedna osoba może maksymalnie odebrać/zarezerwować 4 bilety - ich odbiór powinien nastąpić najpóźniej 30 minut przed wydarzeniem. Bilety wydajemy tylko na najbliższy seans.

O kontakt w sprawie rezerwacji prosimy od wtorku do soboty w godz. 10.00 - 18.00 bądź w niedzielę w godz. 10.00 - 16.00.

Reklama

Uśmiech losu

środa 3 kwietnia, godz. 18.00

Luźno oparty na motywach życia i twórczości fotografa Jacka Przybyłowskiego "Uśmiech losu" to rozgrywająca się w malowniczych, śródziemnomorskich plenerach opowieść o poszukiwaniach szczęścia, miłości i własnego miejsca na Ziemi. Czarująca wdziękiem, emocjami i czułym poczuciem humoru, filmowa podróż w nieznane, która uwiedzie wszystkich miłośników "Greka Zorby", ognistego smaku rakii oraz bestsellerowego "Maga" pióra Johna Fowlesa.

Andrzej, fotografik ze Śląska, przybywa na małą grecką wyspę, aby objąć spadek po stryju. Na miejscu okazuje się, że ten zapisał mu w testamencie kamienny szałas oraz położone w cieniu wulkanu pole. Rozczarowany spadkiem Andrzej postanawia jak najszybciej sprzedać odziedziczoną własność i wrócić do kraju. Wcześniej jednak musi odpracować dług, który jego stryj zaciągnął u greckiego sąsiada. Plan i decyzje, które dotychczas wydawały się oczywiste, komplikują się, kiedy Andrzej poznaje Lenę. Piękna Greczynka kompletnie zawróci chłopakowi w głowie, a to, co wydarzy się wkrótce, zmieni jego spojrzenie na świat i zmusi do zadania pytania - co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze?

Gatunek: film fabularny

Produkcja: Polska, Grecja

Czas trwania: 104 minuty

Dobry łotr

środa 10 kwietnia, godz. 18.00

Kim był człowiek, któremu Jezus na krzyżu obiecał: "Dziś będziesz ze Mną w raju"? Zwykłym nieszczęśnikiem, który zmarnował życie? Wybrańcem, który miał... szczęście, że został ukrzyżowany obok Zbawiciela? Świadkiem dla potomnych wielkiego miłosierdzia Boga, który zbawia grzeszników nawet w ostatnich chwilach życia?

Nieświadomym wagi wydarzeń narzędziem ewangelizacji? Postać i ewangeliczny epizod dotyczący Dobrego Łotra nie przestaje fascynować teologów i wiernych. Jedno jest pewne. Dobry Łotr, któremu tradycja przypisała imię Dyzma, nie znalazł się w centrum najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości przypadkowo. Jaki cel miał Bóg, prowadząc finał ziemskiego życia Dyzmy dokładnie w to samo miejsce, w którym umarł na krzyżu Jezusa?

"Dobry Łotr" to epicka opowieść, która rozpoczyna się podróżą Trzech Mędrców i ich przypadkowym spotkaniem z młodym Dyzmą przy betlejemskim żłóbku. W swoim pełnym dramatycznych zwrotów życiu, Dyzma nie raz spotka jeszcze Jezusa i znane z kart Ewangelii postacie. W tym drugiego Łotra. Razem z nim, w drodze, która niechybnie zmierza na Golgotę, spróbują prześcignąć swoje przeznaczenie. Wkrótce przekonają się, że nie ma ucieczki przed strasznym końcem. Ale czy rzeczywiście dla obu strasznym? "Dobry Łotr" prowokuje do bardzo osobistych przemyśleń nie tylko o wierze, ale też o naturze człowieka. To piękny i wartościowy film dla... grzeszników. Czyli dla wszystkich.

Gatunek: dramat

Produkcja: USA

Czas trwania: 93 minuty

Reklama

Biała odwaga

środa 17 kwietnia, godz. 18.00

środa 24 kwietnia, godz. 18.00

Koniec lat 30. na Podhalu. Utalentowany taternik, potomek znakomitego góralskiego rodu Jędrek Zawrat lubi życie na krawędzi. Gdy się wspina, wybiera najtrudniejsze drogi, gdy kocha, gotów jest poświęcić wszystko.

Jego wybranką jest piękna Bronka, jednak na skutek rodzinnej decyzji, ręka dziewczyny zostaje oddana starszemu z braci Zawratów, statecznemu i poważnemu Maćkowi. Dumny Jędrek porzuca rodzinne strony, by szukać zapomnienia wśród krakowskiej bohemy. Na swojej drodze spotyka niemieckiego naukowca i alpinistę Wolframa, który głosi teorię, w myśl której Górale pochodzą od starogermańskiego plemienia Pragotów. Gdy wybucha wojna, Niemcy oferują mieszkańcom Podhala współpracę. Maciej Zawrat, wspierany przez wiele wybitnych rodów, zdecydowanie odrzuca tę propozycję. Jednak przekonany przez Wolframa Jędrek, mając nadzieję na odzyskanie ukochanej i ocalenie swojej społeczności przed wojenną zagładą, podejmuje współpracę. Jędrek i Maciej uwikłani w historię, zmuszeni do najtrudniejszych wyborów, kochający tę samą kobietę, staną po przeciwnych stronach sporu, który zdecyduje nie tylko o ich osobistych losach, ale o przyszłości całego regionu.

Gatunek: film fabularny

Produkcja: Polska

Czas trwania: 116 minut

Źródło: MŻW w Ostrołęce

Wyświetleń: 2039 komentarze: -
08:23, 25.03.2024r. Drukuj