wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Nie dla szpilek w urzędzie. Radni przyjęli kontrowersyjną uchwałę

Radni podczas ostatniej sesji podjęli kontrowersyjną uchwałę dotyczącą zakazu chodzenia w szpilkach w urzędzie miasta. Powodem jest niszczenie podłóg w ratuszu i uporczywy hałas spowodowany stukaniem butów na wysokim obcasie. 

Urzędnicy zauważyli znaczące uszkodzenia nawierzchni w budynku, które są bezpośrednio związane z coraz większą popularnością obuwia na wysokich obcasach. Dodatkowo wielu pracowników oraz mieszkańców skarżyło się na uporczywy hałas. Z projektem uchwały wystąpiła grupa radnych.

Reklama

Zakaz ma wejść w życie już z końcem kwietnia br. Radni zgodnie przyznali, że decyzja jest zasadna i zostanie wprowadzona w celu ochrony wspólnego dobra.

Będą maty wygłuszające i konsultacje społeczne

Punk o zakazie chodzenia na szpilkach podzielił radnych. Wywiązała się burzliwa dyskusja, wiele osób twierdziło, że buty na obcasie wpisują się w elegancki strój kobiecy. Inni twierdzili, że nie można narzucać elementów ubioru. Jeszcze inni byli za zakazem. Swoją decyzję tłumaczyli uporczywym hałasem, który dekoncentruje pracowników. Stukanie obcasów jest najbardziej odczuwalne na najniższym piętrze urzędu.

W niedalekiej przyszłość w urzędzie dodatkowo będą wprowadzone maty i ścieżki tłumiące dźwięk. 

Sesja odbyła się w czwartek 28 marca 2024 r.

Aktualizacja: Artykuł to primaaprilisowy żart z okazji 1 kwietnia

Wyświetleń: 3521 komentarze: -
11:14, 01.04.2024r. Drukuj