wtorek, 14 maja 2024 r., imieniny Bonifacego, Macieja, Dobiesława

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Koalicja Obywatelska: Razem zrealizujemy program "Ostrołęka naszych marzeń"

W nadchodzących wyborach do Rady Miasta Ostrołęki i Sejmiku Województwa Mazowieckiego, listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej z listy nr 5 prezentują szeroki i różnorodny zespół osób gotowych do działania na rzecz lokalnej społeczności.

Wśród nich znajdują się zarówno doświadczeni działacze, jak i nowe twarze, które chcą wnosić świeże spojrzenie i pomysły do pracy na rzecz miasta. Każdy kandydat reprezentuje wartości oraz cele Koalicji Obywatelskiej, takie jak otwartość, odpowiedzialność, oraz troska o dobro wspólne. Poniżej przedstawimy sylwetki oraz główne cele kandydatów z listy nr 5, którzy chcą wspólnie budować lepszą przyszłość, Ostrołękę naszych marzeń!

 

 

Adam Kurpiewski - Kandydat na Prezydenta

  • Rodowity ostrołęczanin: Związany z miastem od urodzenia, doskonale zna jego potrzeby i problemy.
  • Doświadczony samorządowiec: 18 lat stażu w Radzie Miasta Ostrołęki, bogate doświadczenie w pracy na rzecz lokalnej społeczności.
  • Członek Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej RP: Kieruje się wartościami dialogu, współpracy i troski o dobro wspólne.
  • Wykształcony: Magister administracji i politologii, inżynier elektronik.
  • Doświadczony zawodowo: Pracownik administracji szpitala, były przedsiębiorca, kierownik i dyrektor.
  • Szczęśliwy mąż i ojciec: Od 25 lat buduje silne i kochające relacje rodzinne.
  • Bezproblemowy dostęp do funduszy: unijnych, rządowych, wojewódzkich (sejmikowych).
  • Współpraca z najlepszymi specjalistami w samorządach: w dziedzinie przetargów, funduszy unijnych i innych kluczowych obszarach.
  • Gwarancja skoku cywilizacyjnego dla Ostrołęki.
  • Możliwość realizacji ambitnych projektów i inwestycji.
  • Szybki rozwój miasta.
  • Doświadczony samorządowiec: Zaangażowany w pracę Rady Miasta Ostrołęki od wielu lat.
  • Doskonale przygotowany do sesji: Skrupulatnie analizuje materiały i rzetelnie wypełnia obowiązki radnego.
  • Merytoryczne wypowiedzi: Zawsze w interesie mieszkańców, poparte wiedzą i doświadczeniem.
  • Uznanie i prestiż: Zdobył 1. miejsce i tytuł Osobowość Roku w Mieście Ostrołęka w kategorii polityka, a także 4. miejsce w skali całego Mazowsza.
  • Gwarancja profesjonalizmu: Nowa jakość polityki lokalnej opartej na rzetelności, merytoryce i dialogu.
  • Otwartość na współpracę: Gotowy do współpracy ze wszystkimi środowiskami dla dobra Ostrołęki.

 

Teresa Michalak - kandydatka do Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Jest ostrołęczanką z wyboru, nauczycielką z pasji i wykształcenia. Zawodowo zawsze była związana z ostrołęcką oświatą. Pracowała, jako nauczyciel w szkołach podstawowych i gimnazjum, następnie jako wizytator i dyrektor w Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ostrołęce. Sprawy dzieci i młodzieży były jej zawsze bliskie. Jako nauczyciel i wychowawca motywowała uczniów do zdobywania wiedzy i umiejętności, rozwijania zainteresowań, działań na rzecz osób potrzebujących wsparcia. W działaniach edukacyjnych najważniejszym było budowanie poczucia własnej wartości każdego dziecka i wiary, że jest dobre, że umie, że potrafi (J. Korczak). Jako dyrektor delegatury kuratorium oświaty współpracowała z dyrektorami, nauczycielami szkół i placówek, jednostkami samorządu terytorialnego, instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi. Była organizatorem konferencji, narad, szkoleń poświęconych dobru dziecka i rodziny. Jest przekonana, że możemy zmienić edukację w taki sposób, by zyskać akceptację społeczną. Kandyduje do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, by zabiegać o środki finansowe z UE, które posłużą edukacji dzieci i młodzieży. Uważa, że możliwe jest stworzenie takich warunków nauki, pracy, życia codziennego, które odczuwalnie poprawią jakość życia mieszkańców Miasta i Regionu.

 

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta

 

Okręg nr 1

1. Adam Kurpiewski

Rodowity ostrołęczanin, Radny Miasta Ostrołęki z 18 letnim stażem w samorządzie. Członek Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej RP, magister administracji i politologii, inżynier elektronik, ostrołęcki przedsiębiorca, mąż i tata od 25 lat. Sportowiec, alpinista - zdobywca Mont Blanc, CrossFitowiec, mors, biegacz, wolontariusz, nagrodzony tytułem Osobowość Roku w Mieście Ostrołęka w kategorii polityka.

2. Małgorzata Domurad

Ostrołęczanka i szczęśliwa mama. Od ponad 17 lat pracuje w samorządzie i działa na rzecz społeczności lokalnej. Zasiada w Radzie Osiedla Dzieci Polskich oraz w radzie społecznej Meditrans. Prezes Stowarzyszenia Kulturalna Ostrołęka, gdzie współorganizuje wiele przedsięwzięć kulturalnych w naszym Mieście. Jako osoba aktywna i społecznik pragnie wspierać matki samodzielnie wychowujące dzieci oraz działać na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców naszego Miasta.

3. Dariusz Michał Dymerski

Przedsiębiorca z Ostrołęki, absolwent Politechniki Warszawskiej, inżynier elektroenergetyk, żonaty. Od lat walczący w obronie demokracji i wolnych sądów oraz praw kobiet. W Radzie Miasta chce działać na rzecz bezpieczeństwa i rozwoju gospodarczego Ostrołęki. Ma wiele pomysłów jak rozwinąć rynek pracy, aktywizować kobiety i zapewnić młodzieży dostęp do nowoczesnej technologi i tym samym ułatwić start i rozwój kariery zawodowej. Wie jak walczyć z paraliżem komunikacyjnym Miasta nie zapominając o ekologii.

4. Dariusz Matuszak

Społecznik i rodowity ostrołęczanin, od 12 lat działa w Stowarzyszeniu Arkadia, gdzie piastował stanowiska od członka zwyczajnego po Prezesa Stowarzyszenia, co nadal czyni. Posiada specjalność Instruktor ds. terapii uzależnień, ukończył Program Rozwoju Osobistego. Jest od 5 lat Przewodniczącym Rady osiedla Parkowe. W radzie miasta chciałby zająć się problematyką bezdomności i społecznego wykluczenia oraz profilaktyką uzależnień.

5. Joanna Blat

Szczęśliwa żona i mama dwóch synów. Posiada doświadczenie zawodowe w administracji publicznej, prywatnie pasjonuje się polityką, podróżami oraz dobrą polską komedią. Jako radna chce zająć się: efektywnym pozyskiwaniem i wykorzystywaniem funduszy UE dla naszego miasta; wspieraniem rozwoju i działalności lokalnych przedsiębiorców przez tworzenie dobrego klimatu dla małego i średniego biznesu; działaniem na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego.

6. Agnieszka Majk

Higienistka prowadząca własną działalność, matka dwójki dzieci. Chce kontynuować tradycję rodzinną swojego taty i wspierać społeczność lokalną w kwestii zdrowia i higieny. Bieganie to jej życiowa pasja, a największymi osiągnięciami są dwa ukończone maratony. Doświadczenie biegania w maratonach nauczyło Agnieszkę wytrwałości, determinacji i dążenia do osiągnięcia sukcesu.

7. Bartosz Stryjewski

Aktywnie wspiera społeczność lokalną poprzez organizację Szlachetnej Paczki - zbiórki na cele charytatywne dla potrzebujących rodzin i dzieci z rodzinnych domów dziecka. Promuje zdrowy styl życia. Kieruje Zakładem Żywienia w Ostrołęckim Szpitalu i dba o wysoką jakość usług. Otwarty na zmiany, specjalista w zarządzaniu oraz pozyskiwaniu środków finansowych na realizację działań społecznych. Priorytetem Bartosza jest zapobieżenie dalszej stagnacji miasta poprzez aktywne dążenie do rozwoju, aby za 5 lat móc z dumą oglądać pozytywne zmiany w naszym mieście.

8. Przemysław Zyśk

Rodowity ostrołęczanin, zawodowy bokser, były wicemistrz Polski Seniorów. Chce wspierać sport oraz działać na rzecz dzieci i młodzieży. Jego motto: "Ten, kto nie jest na tyle odważny, aby podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie".

 

Okręg nr 2

 

1. Mariusz Popielarz

Ekonomista, od dzieciństwa związany z Ostrołęką. Od 17 lat Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ostrołęce. Przewodniczący Rady Społecznej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Radny Miasta Ostrołęki przez trzy kadencje. W życiu zawodowym i działalności społecznej ma okazję współpracować na różnych płaszczyznach z mieszkańcami Miasta i Regionu. Wspiera inicjatywy społeczne, kulturalne i sportowe na terenie Ostrołęki i Kurpiowszczyzny. Aktywnie działa także na rzecz seniorów.

2. Ewa Kurpiewska

Rodowita ostrołęczanka, ekonomistka, wyspecjalizowana brafitterka, wieloletnia członkini Rady Osiedla Dzieci Polskich, Ostrołęcka bizneswoman, żona i mama. Pasjonatka aktywności fizycznej, alpinistka - zdobywczyni Kazbek i Mont Blanc, CrossFiterka, morsetka, biegaczka. Wolontariuszka, współorganizatorka zbiórek żywności dla lokalnej społeczności.

3. Grzegorz Dzięgielewski

Ostrołęczanin z wyboru od 1978 roku, absolwent wydziału rolnego UWM w Olsztynie oraz Politechniki Warszawskiej o kierunku wycena nieruchomości, pracownik Zakładu Gospodarki Komunalnej gminy Lelis na stanowisku specjalisty ds. technicznych. Prywatnie- szczęśliwy mąż, ojciec dwóch córek i dziadek dwojga wnucząt, miłośnik podróży, sportu i dobrej muzyki. Jego priorytety to: ochrona środowiska - sprawne funkcjonowanie oraz inwestycje w obszarze infrastruktury komunalnej; inwestycje w miejsca przyjazne mieszkańcom - tereny zielone, place zabaw dla dzieci, przestrzenie do rekreacji i wypoczynku.

4. Jolanta Dorota Sadłowska

Ostrołęczanka, mężatka i mama trojga wspaniałych dzieci. Przez 15 lat była blisko ludzi, pracując w największym Polskim Banku PKO BP SA., a od 10 lat pracuje w Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej a obecnie jako członek Zarządu. Całe jej życie to praca z ludźmi i dla ludzi. Chce, aby Ostrołęka stała się nowoczesna i otwarta na nowe inwestycje.

5. Maciej Skalski

Przedsiębiorca, prowadzi sklep największej sieci franczyzowej w Polsce. Żonaty, tata trójki dzieci w wieku szkolnym. Ukończył studia licencjackie na kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Społecznej w Ostrołęce. Radny osiedla Sienkiewicza w Ostrołęce.

6. Marzena Załęska-Rutkowska

Od 22 lat lekarz weterynarii, a od 15-stu prowadzi własną działalność gospodarczą. Dzięki codziennym kontaktom z mieszkańcami naszego Miasta znane są jej potrzeby i oczekiwania dzieci , młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Chciałaby swoje zdolności organizacyjne oraz doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu, a także w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, przenieść na grunt miejski. Szczególnie interesuje się ochroną środowiska, rozwojem zieleni miejskiej, dobrem zwierząt i tematyką związaną z rozwojem dzieci i młodzieży.

7. Dorota Dzięgielewska

Ostrołęczanka, szczęśliwa żona i mama, posiada bogate doświadczenie w administracji. Jej profesjonalizm oraz zaangażowanie sprawiają, że każde przedsięwzięcie realizuje z sukcesem, skuteczna w działaniu, a przede wszystkim osoba godna zaufania, empatyczna, z troską rozwiązuje problemy osób potrzebujących.

8. Tomasz Groszyk

Inżynier bezpieczeństwa, mąż i ojciec dwóch córek, w latach 2022-2023 członek Zarządu IDEA PARK w Ostrołęce, przedsiębiorca w zakresie BHP i PPOŻ. Chce promować inicjatywy wspierające rodziny oraz zapewnić stabilność dla wszystkich mieszkańców. Z determinacją i zaangażowaniem będzie skutecznym głosem dla Ostrołęki w Radzie Miasta.

9. Grzegorz Augustyniak

Wieloletni właściciel własnego biznesu, pedagog, kurator sądowy oraz doświadczony wychowawca pracujący z trudną młodzieżą. Zaangażowany w życie lokalnej społeczności poprzez organizowanie wielu wydarzeń sportowych, turystycznych i kulturalnych. Jako czynny muzyk, kompozytor i autor tekstów promuje Ostrołękę i okolicę jako miejsce kultury i sztuki. Prywatnie szczęśliwy mąż, ojciec i dziadek.

 

Okręg nr 3

 

1. Waldemar Popielarz

Doświadczony samorządowiec , Radny Miasta Ostrołęki dwóch kadencji. Przewodniczący Komisji Oświaty w Radzie Miasta Ostrołęki. Wieloletni pracownik Filii WUP w Ostrołęce. Absolwent: Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie - Kierunek: Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Jego priorytety to : Wspieranie rozwoju szkół i placówek oświatowych, utworzenie klas sportowych, zwiększenie nakładów finansowych na zajęcia wspierające uczniów ze specjalnymi potrzebami, budowa ścieżek rowerowych; systematyczna naprawa głównych ulic, skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych, budowa kompleksu sportowego z nowymi boiskami, kontynuacja zagospodarowania nabrzeża Narwi. Zna potrzeby Ostrołęki i wie, jak je rozwiązywać.

2. Anna Zaorska-Szklanko

Rodowita ostrołęczanka, od 21 lat związana z osiedlem Pomian a od 3 kadencji pracuje w Radzie Osiedla. Przez większość pracy zawodowej związana byłam ze spółkami prawa telekomunikacyjnego. Od 6 lat pracuje w ostrołęckim Szpitalu. Chce wzmocnić działania na rzecz redukcji zanieczyszczeń, edukacji społecznej, które są kluczowe dla poprawy jakości powietrza i zdrowia mieszkańców. Lubi słuchać dobrego polskiego rapu, w szczególności Quebonafide.

3. Robert Chorowicz

Nauczyciel języka angielskiego w ZSZ nr 1 w Ostrołęce. Działacz Związku Nauczycielstwa Polskiego i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Reprezentuje i broni interesy związkowców i pracowników niezrzeszonych w sporach z pracodawcami w placówkach oświatowych i innych firmach. Pasją Roberta jest turystyka i krajoznawstwo, od blisko półwiecza wędruje z plecakiem po górach. W Radzie Miasta skupi się na problemach oświaty. Chce zadbać o dobrostan jej pracowników, ich bezpieczeństwo ekonomiczne oraz kwalifikacje. Istotne jest przeniesienie dzieci z przedszkoli, których stan techniczny jest fatalny do nowych siedzib - zrealizowanie tych obietnic, z których nie wywiązał się urzędujący Prezydent Miasta.

4. Marcin Piechocki

Od ponad dwudziestu lat przedsiębiorca. W radzie miasta swoje działania chce skupić na rozwoju infrastrukturalnym naszego Miasta, w szczególności na wydobyciu potencjału gospodarczego nabrzeża Narwi, zwiększeniu oferty rekreacyjno-turystycznej Ostrołęki, poprawie jakości dróg w naszym mieście, utworzeniu bezpłatnego miejskiego Wi-Fi, rozszerzeniu monitoringu miejskiego na osiedlach i w parkach, utworzeniu parku rekreacyjnego, przyjaznego seniorom i najmłodszym mieszkańcom Ostrołęki.

5. Iwona Krzemińska

Nauczycielka i konsultantka w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce. Posiada doświadczenie w realizacji projektów unijnych o zasięgu wojewódzkim. W projektach pełni rolę koordynatora działań, trenera lokalnego czy doradcy. Jest autorem, współautorem publikacji nt. współczesnej edukacji humanistycznej, doradztwa zawodowego dla młodzieży. Kocha zwierzęta - ma dwa koty i psa. Bliskie są jej sprawy społeczne i potrzeby mieszkańców Ostrołęki. W życiu i w pracy kieruje się mottem: Warto być przyzwoitym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto (Wł. Bartoszewski).

6. Krystyna Kurpiewska

Kierowniczka Klubu Seniora Jesienne Róże, wiceprzewodnicząca Ostrołęckiej Rady Seniora dwóch kadencji, słuchaczka Uniwersytetu III Wieku, członek rady nadzorczej OSM w Ostrołęce dwóch kadencji, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 5, mama i babcia. Społeczniczka, pasjonatka dobrej muzyki, dyrygentka i założycielka chóru seniora.

7. Dorota Dawid

Specjalistka w zakresie oligofrenopedagogiki. Od 25 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, a od 20 lat związana jest ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Czarni, gdzie pracuje jako dyplomowana nauczycielka - wychowawczyni. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, aby jeszcze bardziej zrozumieć i jak najlepiej pomóc swoim podopiecznym. Chce pomagać i rozwiązywać problemy dzieci i młodzieży, aby czuli się ważni, potrzebni i zaangażowani w życie naszego Miasta, a samo miasto było coraz bardziej eko.

8. Robert Słomka

Jego osobę można opisać w kilku konkretnych słowach: Młody Przedsiębiorca, Zaradny, Skuteczny, Gotowy do działania.

9. Kamil Gołaś

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Członek Koalicji Obywatelskiej. Od najmłodszych lat związany z wieloma organizacjami społecznymi. Na co dzień lekarz weterynarii w Avi Pharma oraz Urzędowy lekarz weterynarii, dbający o bezpieczeństwo żywności. Prywatnie pasjonat wędkarstwa i sportów siłowych. Rozwój , bezpieczeństwo i środowisko to jego trzy główne cele w nowej kadencji Rady Miasta Ostrołęka.

10. Paweł Salamucha

Inwestor indywidualny, fundator i prezes Fundacji Next Step. Odpowiedzialny za dział transportu w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce. Posiada duże doświadczenie biznesowe i umiejętności organizacyjne. Jego celem jest nadanie konkretnego charakteru Miastu, wykorzystując jego położenie i potencjał mieszkańców.

 

Razem zrealizujemy program "Ostrołęka naszych marzeń"

 

Polityka społeczna

  • Zmodernizujemy funkcjonujący żłobek miejski oraz wybudujemy nowy obiekt przeznaczony dla dzieci do lat 3, zwiększymy dostępność miejsc dla najmłodszej grupy wiekowej w ramach pozyskanych środków zewnętrznych.
  • Podejmiemy działania na rzecz osób w różnych grupach wiekowych w zakresie diagnostyki i profilaktyki chorób - "białe miasteczko" przeglądy lekowe, badania diagnostyczne, porady dietetyka.
  • Utworzymy świetlice osiedlowe przy radach osiedla działających na terenie miasta, w których będzie się ogniskować życie społeczności lokalnej.
  • Uruchomimy program profilaktyczny "Aktywny Senior"- zajęcia z profesjonalistą, m.in. nordnic walking, joga, spacery edukacyjne.

Edukacja i kultura

  • Wybudujemy szkołę podstawową sportową z przedszkolem. Nowy obiekt pozwoli na taką organizację pracy, by uczniowie klas I-III szkół podstawowych realizowali obowiązkowe zajęcia edukacyjne w systemie jednozmianowym.
  • Wybudujemy Młodzieżową Akademię Umiejętności- międzyszkolne centrum rozwoju uczniów.
  • Zwiększymy nakłady finansowe na zajęcia wspierające uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz zajęcia pozalekcyjne odpowiadające zainteresowaniom uczniów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
  • Dofinansujemy wypoczynek dzieci i młodzieży organizowany w czasie ferii letnich i zimowych w szkołach, placówkach oświatowych i samorządowych instytucjach upowszechniania kultury będącymi jednostkami organizacyjnymi Miasta Ostrołęki.
  • Podejmiemy działania na rzecz profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży we współpracy z psychologami, pedagogami szkolnymi, specjalistami z poradni psychologiczno- pedagogicznej, rodzicami, organizacjami społecznymi.
  • Wesprzemy kadrę pedagogiczną, pracowników administracji w szkołach, przedszkolach w zakresie RODO, prawa oświatowego, finansowania zadań oświatowych, poprzez szkolenia prowadzone przez specjalistów.
  • Zmodernizujemy cyfrową infrastrukturę szkół oraz podniesiemy kompetencje uczniów w zakresie cyberbezpieczeństwa w ramach środków z Krajowego Planu Odbudowy.
  • Zapewnimy funkcjonowanie Centrów kariery wspierających planowanie ścieżki zawodowej, w tym treningi rozmów kwalifikacyjnych, informacje o praktykach i stażach, pomoc w poszukiwaniu pracy, a także współpracę z pracodawcami, instytucjami edukacyjnymi.

Bezpieczeństwo i zarządzenie miastem

  • Bezkolizyjna sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach.
  • Systematyczna naprawa głównych ulic w Ostrołęce.
  • Rozbudowa monitoringu na osiedlach i w parkach.
  • Integracja działań w kierunku koncepcji Smart City, opartej na nowoczesnych technologiach informatycznych, komunikacyjnych m.in. aplikacje mobilne, systemy wynajmu rowerów, platformy pomagające na bieżąco śledzić sytuację na drogach, zarządzające oświetleniem, sterujące światłami sygnalizacji, systemy ratunkowe monitoringu miejskiego, pozwalające wykrywać skradzione samochody ale także te, które włączają mieszkańców we wspólne inicjatywy.

Sport, turystyka i rekreacja

  • Zagospodarujemy nabrzeża Narwi: zostanie wybudowana przystań rzeczna w Wojciechowicach; bulwary nadnarwiańskie ze ścieżką rowerową oraz infrastruktura nabrzeża umożliwiająca wypoczynek.
  • Wybudujemy pochylnie do wodowania łodzi, które umożliwią uprawianie sportów wodnych oraz podniosą bezpieczeństwo rekreacji (dostęp dla jednostek WOPR, PSP).
  • Zbudujemy amfiteatr - zaplecze imprez letnich.
  • Powołamy sekcje wodne - kajakarską i wioślarską.
  • Przeprowadzimy modernizację istniejącej infrastruktury sportowej: hale sportowe zostaną wyposażone w ścianki wspinaczkowe, boiska zewnętrzne zostaną dostosowane do uprawiania różnych dyscyplin sportowych.
  • Zainicjujemy utworzenie drużyny piłki wodnej w Parku Wodnym w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.
  • Zbudujemy ścieżkę turystyczną: "Szlakiem pamięci 5 Pułku Ułanów Zasławskich".

Infrastruktura miejska

  • Zbudujemy centralny dworzec autobusowy, samorząd będzie kreatorem siatki połączeń lokalnych i międzymiastowych.
  • Połączymy ścieżki rowerowe w jeden system komunikacyjny.
  • Zapewnimy bezpośrednie połączenia kolejowe do Warszawy, Białegostoku, Olsztyna.
  • Sukcesywnie będziemy prowadzili wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne.
  • Wybudujemy tężnię miejską, która ma walor zdrowotny, edukacyjny i integrujący społeczność oraz basen letni jako dodatkowe miejsce bezpiecznego letniego wypoczynku dla mieszkańców Miasta.

Środowisko i ekologia

  • Podejmiemy działania w celu przeciwdziałania zmianom klimatu i ich skutkom, poprzez wyeliminowanie nadmiernej "betonozy".
  • Stworzymy parki kieszonkowe w przestrzeniach między domami/blokami, jako miejsce rekreacji i wypoczynku lokalnej społeczności.
  • Przeprowadzimy nasadzenia drzew na nowo wybudowanych osiedlach.
  • Będziemy dbać o czystość miasta i sprawną gospodarkę odpadami.
  • Zaplanujemy budżet na elektroniczne znakowanie czworonogów, które zabezpieczy zwierzęta przed bezdomnością.

Przedsiębiorczość, innowacje, praca

  • Podejmiemy współpracę z przedsiębiorcami lokalnymi w celu pobudzenia potencjału gospodarczego Ostrołęki, zachęcimy inwestorów zewnętrznych do inwestycji i tworzenia miejsc pracy.
  • Zadbamy we współpracy z Rządem o połączenia komunikacyjne miasta z trasami ekspresowymi, dobre i bezkolizyjne połączenie z trasą S8.
  • Wydzielimy atrakcyjne działki pod inwestycje i będziemy otwarci na inwestycje w obszarze dróg, uzbrojenia terenów inwestycyjnych, rozwój mieszkalnictwa na wynajem w ramach partnerstwa publiczno-prawnego.
  • Wzmocnimy kontakty z organizacjami pozarządowymi w celu podnoszenia kwalifikacji lokalnych kadr.

7 kwietnia 2024 liczymy na Państwa poparcie i głosy!

 

Sfinansowano z KW Koalicja Obywatelska

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 2416 komentarze: - Wrzuć na Facebooka 06:04, 04.04.2024r. Drukuj


Powrót