czwartek, 23 maja 2024 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Pochodzący z Ostrołęki sędzia poprosił o azyl polityczny na Białorusi!

Sensacyjne informacje podają wszystkie ogólnopolskie media. Sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie Tomasz Szmydt zwrócił się do władz Białorusi o azyl. Szmydt jest z pochodzenia ostrołęczaninem.

Sędzia Tomasz Szmydt zwrócił się o ochronę do władz białoruskich - taką informację w poniedziałek po godz. 10.00 przekazała białoruska agencja BiełTA - poinformował Polsat News.

Reklama

Jak informuje Polsat News mężczyzna wziął udział w konferencji w centrum prasowym agencji. BiełTA podkreśla, że Szmydt jest sędzią II wydziału Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Rzeczywiście, zgodnie z informacją dostępną w Biuletynie Informacji Publicznej, Szmydt figuruje na liście sędziów orzekających w WSA w Warszawie.

O sprawie pisze także portal Onet.pl. Cytując samego sędziego Szmydta:

- Dlaczego do państwa przyjechałem? Jeśli chodzi o sytuację w moim kraju - jest to wyraz protestu przeciwko temu, jak jest prowadzona polityka Polski wobec Białorusi i wobec Rosji - cytuje wypowiedź Szmydta podczas konferencji prasowej w Mińsku Onet.

A także:

- Chciałbym pokazać mieszkańcom krajów europejskich Białoruś tak, jak ją widzę jako obcokrajowiec. To bardzo przyjazny kraj - takie stwierdzenia także cytowane są przez portal Onet.

Onet przypomina także, że sędzia Tomasz Szmydt jest znany z udziału w aferze hejterskiej, którą w 2019 r. ujawnił właśnie Onet.

- Jego była żona Emilia Szmydt była sygnalistką, która pomogła ujawnić działania zespołu ówczesnego wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka - pisze Onet odsyłając do swojej publikacji na ten temat: "Jak się widziało niszczenie sędziów, to nie można dłużej milczeć". Sędziowie Cichocki i Szmydt o aferze hejterskiej

Tomasz Szmydt jest ostrołęczaninem. Po studiach prawniczych nie był jednak związany z ostrołęckim wymiarem sprawiedliwości.

Fot. kadr z programu TVN

Wyświetleń: 18642 komentarze: -
12:38, 06.05.2024r. Drukuj