czwartek, 23 maja 2024 r., imieniny Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Elżbieta Mierzejewska-Nicewicz nową wiceprezydent Ostrołęki. Marta Głosek odwołana (aktualizacja)

Nową wiceprezydent Miasta Ostrołęki została Elżbieta Mierzejewska-Nicewicz. 7 maja Paweł Niewiadomski - Prezydent Miasta Ostrołęki powołał ją do pełnienia tej ważnej funkcji. Do jej zadań będzie należał m.in. nadzór nad kwestiami opieki społecznej, zdrowia publicznego oraz oświaty. Swoją rolę zacznie pełnić 8 maja br.

Pani Elżbieta Mierzejewska-Nicewicz jest z wykształcenia socjologiem. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu zarządzania w administracji publicznej, prawa i administracji.

Reklama

Od 1994 roku jest związana z ostrołęcką opieką społeczną. Zaczynała jako pracownik socjalny w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Następnie była specjalistą pracy socjalnej w Wojewódzkim Zespole Pomocy Społecznej odpowiedzialnym za działalność ośrodków pomocy społecznej w województwie ostrołęckim oraz kierownikiem Wydziału Spraw Społecznych Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego - Delegatura w Ostrołęce. W 1999 roku została zastępcą dyrektora ds. pomocy społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, a w 2005 roku jego dyrektorem (prezydentem miasta był wtedy Ryszard Załuska). Funkcję tę pełniła do 2023 roku, kiedy ponownie objęła stanowisko zastępcy dyrektora MOPR w Ostrołęce.

Przez lata swojej pracy zawodowej współtworzyła infrastrukturę pomocy społecznej w naszym mieście. Jako dyrektor oraz zastępca dyrektora MOPR, była odpowiedzialna m.in. za prowadzenie "Taniego Baru", placówek wsparcia dziennego, Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Klubu Integracji Społecznej "Progres", noclegowni dla osób bezdomnych oraz Dziennego Domu Senior+. Koordynowała również działania mobilnej świetlicy "Radosny Świetlicobus".

Reklama

Była odpowiedzialna za kierowanie działalnością ośrodka zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz pełniła nadzór nad prawidłowym wykonywaniem zadań przez pracowników. Realizowała szereg programów m.in. programu wolontariatu "Pomóż innym zostając wolontariuszem", "Aktywny Samorząd", "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej", "Opieka wytchnieniowa" oraz "Wspieraj Seniora". Przez ponad 14 lat kierowała wieloma projektami współfinansowanymi przez Unię Europejską, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Marta Głosek odwołana

Wiceprezydent Marta Głosek została dziś odwołana. To spodziewana decyzja nowego prezydenta Pawła Niewiadomskiego. Marta Głosek i Anna Gocłowska były zastępczyniami Łukasza Kulika. Gocłowska została odwołana z funkcji wiceprezydent z końcem kwietnia. Marta Głosek stanowisko straciła we wtorek, w pierwszym dniu pracy nowego prezydenta Pawła Niewiadomskiego.

- Dziękuję Łukaszowi Kulikowi za zaufanie i powierzenie mi tej odpowiedzialnej funkcji. Cieszę się, że stanęłam na wysokości zadania i spełniłam oczekiwania zarówno Prezydenta Miasta, jak i Mieszkańców. Uważam mijający czas za owocny. I choć był to czas szczególnie wytężonej pracy, często trudnej, niekiedy wyczerpującej, to będę go bardzo miło wspominać. Dziękuję wszystkim, z którymi przyszło mi współpracować. Dziękuję za Wasze wsparcie i chęć działania, za Waszą gotowość do podejmowania trudnych zadań. Dziękuję również Mieszkańcom Ostrołęki. Praca dla Was w roli wiceprezydenta była dla mnie zaszczytem. Cieszę się, że wraz z pracownikami Urzędu Miasta załatwiłam wiele Waszych spraw - tych prostych i tych trudnych i pomogłam rozwiązać wiele Waszych problemów. Wasze słowa podziękowania to dla mnie największa z możliwych satysfakcji zawodowych - napisała Marta Głosek w mediach społecznościowych.

 

Fot. Urząd Miasta Ostrołęki

Wyświetleń: 16674 komentarze: -
18:29, 07.05.2024r. Drukuj